• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

Najlepszy pomysł nie wystarczy, do rozkręcenia biznesu niezbędne będą środki finansowe

To nie niespodzianka, iż do rozkręcania nawet najbardziej pomysłowego biznesu potrzebne będą pieniądze. Nowo powstałe firmy, które dopiero zaczynają kreować swą działalność oraz budować swą markę, nierzadko tych pieniędzy nie mają więc liczą na rozmaite źródła finansowania.
Jeśli mamy już w miarę skonkretyzowany pomysł na swój interes, musimy wiedzieć, gdzie możemy się udać, by uzyskać środki finansowe na jego zrealizowanie.

Finansowanie start up wszak nie jest rzeczą oczywistą i łatwo dostępną – Prawdopodobnie potrzebujemy profesjonalnej kadry, sprzętu oraz odpowiedniego miejsca, w jakim będziemy prowadzić swą działalność. Można oczywiście liczyć na dofinansowanie unijne. W ramach tych środków często dofinansowuje się wprowadzanie nowoczesnych rozwiązań informatycznych. Na swą działalność można również pozyskać kredyt o ile mamy wystarczająco długą historię kredytową, a więc działamy na rynku przez pewien czas. Są również pożyczki dla nowych przedsiębiorców.
leasing
startup venture capital

Autor: Swarovski® Elements
Źródło: Swarovski® Elements

Można również skorzystać z niezłej opcji, którą jest startup venture capital – poznaj tutaj. Jest to typ inwestycji na prywatnym rynku kapitałowym. Środki na rozwijanie się start upu przekazywane bywają przez prywatnych inwestorów oraz specjalne fundusze.

Masz wrażenie, że pokrewne teksty rozjaśniają Ci bardziej tę kwestię? Jeżeli tak sądzisz, zobacz w tekście (https://www.pitprojekt.pl/) inny tego rodzaju punkt widzenia.

Oczywiście inwestorzy zyskują na wzroście wartości udziałów danej spółki. Potrzebujemy posiadać doskonały start up, aby fundusze VC zechciały się nami zainteresować. Nasz pomysł zostanie szczegółowo prześwietlony tak od strony finansowej, jak i merytorycznej. Nikt nie chce ponosić niepotrzebnego ryzyka, z tego powodu z tego źródła finansowania korzystają przede wszystkim start upy, jakie odniosły już jakieś sukcesy.

Dla tych, którzy startują ze swoimi projektami są kapitały zalążkowe. Jak więc widzimy można uzyskać środki finansowe na start up, jednak nie jest to proste i wymaga sporej ilości starań z naszej strony. Dobrze jest jednak się postarać.