• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

Dla kogo są przeznaczone specjalne programy motywacyjne i co mają na celu?

Ciężkie zeszłe czasy, wyszkoliły mieszkańców naszego kraju tego, żeby jeśli już należy pracować, to nie wolno się przepracować. Dlaczego? Gdyż wszelki pragnałby przeznaczyć swoje siły na realizację swoich planów niż być wyłącznie trybem w czyjejś maszynie.

Funkcjonować naturalnie trzeba, lecz, jeżeli można się przy niniejszym nie męczyć, to z jakiego powodu robić to z własnej woli?
kuchnia

Autor: David Wilson
Źródło: http://www.flickr.com

Taki karygodny tok rozumowania przyświeca niestety coraz to bardziej znacznej liczbie ludzi. Ich managerowie naturalnie pamiętają o tym, dlatego też pragnąc ratować niekiedy nawet prestiż spółki, wynajmują osoby, które organizują tzw. programy motywacyjne. Wszakże nikt nie zna w lepszy sposób tajników działania Twej spółki niż sami pracownicy. Jeżeli wszakże nie są w wykonywaniu pracy zbytnio efektywni, to straty poniesie nie kto inny jak właściciel firmy. I chyba głównie akurat on pamięta o niniejszym, iż tak pracujący kadrowicze w dłuższej przyszłości szkodzą sami sobie. A żeby ustrzec się od problemów starczą dobre programy lojalnościowe i motywacyjne. Dzięki nim pracownicy poznają nie wyłącznie nowiutkie metody nabywania klientów, ale przede wszystkim zyski, które płyną ze przemiany sposobu rozumowania. A przecież to wszystko powinno być łatwe i ogólnie znane.
W skrócie chodzi o to, iż jeśli zatrudniony wykonuje zadania skutecznie, to pracodawca jest z niego uradowany i aby takiego pracownika utrzymać, to po pewnym czasie da mu podwyżkę.

A patrząc na tę samą sytuację od strony pracownika: ten po odbyciu szkolenia takiego jak program motywacyjny, już doskonale wie, że im lepiej będzie pracował, niniejszym prędzej będzie za tę pracę po prostu nagrodzony. Sam zatem mógłby chcieć skutecznie pracować. I tego właśnie uczą programy motywacyjne, które są coraz częściej prowadzone.

Wejdź na moje hiperłącze – tam czeka na Ciebie nowa porcja świeżych wpisów. Nie czekaj! Będzie fajnie, jeżeli zostawisz swoją opinię.

/J]