• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

Jak zabezpieczyć się przed grabieżą takich naszych rzeczy jak telefon czy dwa kółka?

W obecnych czasach posiadamy rzeczywisty zalew tanich towarów z Azji. W tamtym obszarze świata energia robocza jest dużo tańsza niżeli w Europie. Codziennie m.in. do Polski dociera tysiące nowych oraz tanich towarów.
Należy żałować, że posiadamy między innymi w należącym do nas kraju również inne zjawisko, tym razem nieco mniej miłe.

Są to skradzione telefony, jakie można by zakupić bez żadnego problemu bez wychodzenia z lokalu.

Jeśli rzuciłeś okiem na umieszczone w tym miejscu artykuły, to oprócz tego zerknij na opracowanie, które również niewątpliwie przykuje Twoją uwagę.

Należy żałować, że jest to prawdziwa plaga, z jaką nie jest tak łatwo walczyć. Oczywiście jest wiele sposobów, lecz nie przekształca to faktu, że skradzione telefony wciąż wielokrotnie zmieniają swoich posiadaczy. Także prawo różnorodnie interpretuje sam akt kradzieży, ponieważ kara jest uwarunkowana od wartości skradzionego przedmiotu. Najskuteczniejszym więc wariantem jest, tak jak w wielu różnych wypadkach, właściwa profilaktyka. Nie powinniśmy być roztargnieni oraz, jak to się mówi potocznie, dobrze jest mieć wzrok dookoła głowy. Pojawiają się oczywiście niektóre w większym stopniu ryzykowne sytuacje, np. w Autobusie czy powszechnie tam, gdzie w jednym obszarze przebywa dużo ludzi. Jeśli więc nie chcemy, żeby nasz telefon był skradziony, to miejmy na niego baczenie w dowolnej okoliczności i w każdym okresie.

skradzione telefony

Autor: alexvllv
Źródło: http://www.flickr.com
Równie proste do kradzieży są także nasze rowery. W niniejszym razie również należy zatroszczyć się o odpowiednią profilaktykę, czyli tak zwany wężyk oraz oznaczenie pojazdu przez przykładowo umieszczenie w ramie odpowiedniej informacji w wodoszczelnym pudle. W wypadku grabieży może przydać się baza skradzionych rowerów, w jakiej znajdują się fundamentalne wiadomości nt. tego typu pojazdów.

Także policja cyklicznie przewodzi specjalne akcje znakowania rowerów. Należałoby wiedzieć, iż tego typu baza skradzionych rowerów ma służyć również kupującym, jacy przecież skradzionego pojazdu kupić nie pragną, jak i poszkodowanym, którzy swego pojazdu ciągle szukają.