Fotowoltaika - nader efektywna „broń” w walce zdrowsze otoczenie

To niewątpliwie wyjątkowy „zakątek”. Słynie z kopców, bajgli, Smoka Wawelskiego, Sukiennic, niesamowITej architektury, znakomitej kuchni, która łączy w sobie wielu różnorakich tradycji kulinarnych i.


fotowoltaika kraków
Autor: Dawid Dawidowski
Źródło: http://www.flickr.com


złom
Autor: Kiran Foster
Źródło: http://www.flickr.com


.. zatrutego powietrza. Stolica województwa małopolskiego uplasowała się na niechlubnym pierwszym miejscu w rankingu najbardziej zanieczyszczonych miast Polski.


reklamy
Autor: Post Memes
Źródło: http://www.flickr.com


Rodzi się pytanie: co robią władze miejscowości, ażeby odwrócić ów niekorzystny stan rzeczy i zadbać o zdrowie mieszkańców? (fotowoltaika w Krakowie) właśnie za jej pomocą pragnie walczyć ze smogiem. Organizowane są rozmaite kampanie edukacyjne zwiększające świadomość społeczną odnośnie odnawialnych źródeł pozyskiwania energii. Na instalację fotowoltaiczną może sobie pozwolić nieomal każdy, kto ma na własność, wynajmuje albo wydzierżawia dom. Wydatek szybko się zwróci. Poza tym, nadwyżki wygenerowanego prądu można sprzedać, podpisując umowę z elektrownią działającą w okolicy. Panele fotowoltaiczne przeważnie montowane są na dachu, choć równie dobrym „wyjsciem” często jest instalacja na elewacji budynku, a nawet bezpośpośrednio na powierzchni ziemi. Jedyny warunek, jaki musi zostać spełniony to właściwe padanie promieni słonecznych i brak cienia.
Warto spostrzec, iż teraz, nie tylko osoby prywatne, ale również coraz więcej przedsiębiorstw korzysta z fotowoltaiki.