• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

Składanie PIT-u do Skarbówki większości z nas spędza sen z powiek – tym bardziej jeśli nie jesteśmy specami z matmy

Niejednokrotnie przesuwamy złożenie PIT-u aż do ostatniej chwili. Nie mamy ochoty się z tego powodu irytować, a później okazuje się, że musimy się z tym śpieszyć i pojawiają się nerwy.

wypełnianie podatku przez internet

Autor: Administración Nacional de la Seguridad Social
Źródło: http://www.flickr.com

Szczęśliwie w obecnych czasach wysyłanie PIT-u – dowiedz sie więcej – jest bardzo łatwe.

Jeśli czytany tekst totalnie Cię pochłonął, to kliknij na odmienny oryginalny materiał (http://komornikolesno.pl/kontakt/), który też zawiera zbliżone dane na omawiany temat.

Możemy pobrać z internetu specjalny program, który dopomoże nam wszystko szybko policzyć.

Samodzielnie dodaje niezbędne rzeczy oraz podpowiada co i gdzie trzeba wpisać. W odszukaniu profesjonalnego programu pomoże nam Portal Podatnika. Taki formularz mamy możliwość wysłać bezpośrednio z mieszkania i nie przejmować się tym, że jesteśmy zobligowani pójść do Urzędu Skarbowego i stać tam w wielogodzinnych kolejkach.

Trzeba wiedzieć jaki typ dokumentu powinniśmy wypełnić. Większość rodaków wie, że musi wypełnić PIT 37. Nieliczni muszą ściągnąć z sieci inne formularze – tekst o pitach 2016.

PIT2016 bezproblemowo możemy wysłać przez internet i dzięki temu zaoszczędzimy dużo czasu. Dobrym pomysłem władz było także stworzenie szansy przekazania 1% swojego podatku na cele charytatywne. W taki sposób mamy szansę pomóc ludziom chorym albo niepełnosprawnym. Wypełnienie rubryki z KRS-em danej fundacji zajmie nam nie więcej (serwis www) niż 5 sekund, a może zdziałać wiele dobrego.

PIT - czas na rozliczenie

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com

Trzeba zabrać się za uzupełnianie formularza – więcej o PIT – trochę wcześniej i nie zostawiać tego na ostatnią chwilę. Wówczas może się okazać, że nieświadomie popełnimy jakiś byk i będziemy się z tego powodu niepotrzebne denerwować. A przecież wypełnienie”wypisanie i wysłanie PIT-u online zajmie nam nie więcej niż 10 minut.