• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

Internet – uczmy się go wykorzystywać!

Internet – korzystamy teraz z niego wszyscy. Jest dla nas codziennością. Potrafi być on znakomitym narzędziem, które pomoże nam w nadzwyczaj wielu kwestiach, ale równocześnie niestety potrafi być także niebezpieczny. Istotne jest zatem, aby potrafić z niego umiejętnie korzystać. Przede wszystkim Internet może być nieodpowiedni dla osób, które są jeszcze bardzo niedoświadczone oraz ufne – czyli dla dzieci oraz nastolatków. Koniecznie powinniśmy w takim razie kontrolować, w jaki sposób nasze pociechy korzystają z Internetu. Interesować się, z kim się kontaktują, z kim prowadzą pogawędki, na jakie portale wchodzą, czy nie mają dziwnych wirtualnych znajomych oraz czy nie robią podejrzanych transakcji.

Z drugiej strony w żadnym wypadku nie możemy im kompletnie zabraniać korzystania z sieci – w końcu może być to doskonałe narzędzie do poszerzania wiedzy oraz do rozwoju. Innym zagrożeniem w sieci są hakerzy. Wiedzą oni dobrze, jak zablokować strony internetowe , jak również jak dostać się na dysk innego użytkownika. Musimy w takim razie zachować szczególną ostrożność i nie instalować aplikacji, co do pochodzenia których nie jesteśmy całkiem przekonani. Może to nam przynieść tylko kłopoty.

Z drugiej jednak strony Internet może nam dać różne wspaniałe możliwości. Na przykład przedsiębiorcy mogą przy jego pomocy zareklamować swoje usługi w nad wyraz tani sposób, a równocześnie docierając do całej masy

strona internetowa

Autor: Serge Kij

hipotetycznych klientów. Jeżeli wymyślą chwytliwy slogan reklamowy, to z pewnością dotrze on za pośrednictwem Internetu do znacznie większej ilości osób aniżeli byłoby to prawdopodobne, gdyby dysponowali wyłącznie ulotkami czy plakatami. Są to jednakże możliwości, które nie każdy z nas jeszcze zauważa.

A szkoda, i to ogromna. Ale stopniowo świadomość ich dotycząca będzie rosła i coraz więcej ludzi będzie z nich korzystało. Póki co jednakże Internet to ciągle zagadka. Mało kto jest świadomy ogromu możliwości, jakie nam on daje. Czy wiesz np., co to jest metoda swot (opis metody SWOT)? Na pewno nie. A takich zagadek istnieje jeszcze ogrom.

Zaintrygował Cię ten wpis? Zatem będą przydatne ekstra źródła (http://www.happytree.com.pl/oferta/niszczenie-dokumentow-nosnikow-danych/niszczenie-dyskow-hdd/), które dostarczą Ci masę newsów na ten temat. Zachęcamy więc do kliknięcia w poniższy link.

A zatem jeśli tylko jesteś żądny wiedzy oraz ciekawy świata, to masz dużo do nadrobienia. Rozpocznij już dzisiaj, nie ma na co czekać. Tyle jeszcze przed Tobą.