• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

aluminium

Mosiądz w odlewnictwie – jakie ma właściwości oraz do wytwarzania jakich wyrobów można go zastosować

Mosiądz jest jednym z materiałów użytkowanych w odlewnictwie. To stop miedzy i cynku, ale ich proporcje nie są równe. Cynku jest mniej, a dokładnie około 40 %. W stopie mogą zawierać się także domieszki innych metali, takie jak ołów lub aluminium. Temp. topnienia mosiądzu to 1000 st. Celsjusza. Jakie ma właściwości i do produkcji jakich wyrobów można go wykorzystać?

Oryginalne rzeczy, jakie da się wykonać z aluminium.

Znacznie częściej wykorzystuje się do wyrobu różnych przedmiotów takie tworzywa, które też nie tak dawno temu wybierane były wyłącznie do wykonania czegoś w określonej dziedzinie przemysłu. To natomiast, co aktualnie się wytwarza może być przydatne zwykle jako instalacja artystyczna.

Czy jesteśmy w stanie spawać aluminium? Oczywiście, że można, są różnorodne sposoby. Poznaj dwa najbardziej znane

Chociaż aluminium bez problemu można połączyć z większością innych metali, najkorzystniej przy pomocy klejenia lub mechanicznego zamocowania, to taka czynność, jak spawanie aluminium wymaga zdolności i stosowania właściwych technik. Podczas spawania łukowego aluminium z innymi metalami, np. ze stalą czy miedzią, tworzą się dosyć mało odporne związki międzymetaliczne.