• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

aluminium

Mosiądz w odlewnictwie – jakie ma właściwości oraz do wytwarzania jakich wyrobów można go zastosować

Mosiądz jest jednym z materiałów używanych w odlewnictwie. To stop miedzy i cynku, przy czym ich proporcje są nierówne. Cynku jest mniej, a dokładniej około czterdziestu %. W stopie mogą mieścić się także domieszki innych metali, takie jak ołów czy aluminium. Temp. topnienia mosiądzu to 1000 st. C. Jakie ma przymioty oraz do produkowania jakich wyrobów można go stosować?

Oryginalne rzeczy, jakie da się wykonać z aluminium.

Coraz częściej wykorzystuje się do wyrabiania różnych przedmiotów takie tworzywa, jakie też nie tak dawno temu wybierane były wyłącznie do zrobienia czegokolwiek w określonej dyscyplinie przemysłowej. To zaś, co obecnie się tworzy ma szansę być użyteczne zwykle jako ozdoba.

Czy jesteśmy w stanie spawać aluminium? Oczywiście, że można, są różnorodne sposoby. Poznaj dwa najbardziej znane

Chociaż aluminium bez problemu można połączyć z większością innych metali, najkorzystniej przy pomocy klejenia lub mechanicznego zamocowania, to taka czynność, jak spawanie aluminium wymaga zdolności i stosowania właściwych technik. Podczas spawania łukowego aluminium z innymi metalami, np. ze stalą czy miedzią, tworzą się dosyć mało odporne związki międzymetaliczne.