Jak dużo kosztuje wynajęcie fotografa na ślub?

Niezwykle dużo osób twierdzi, że usługi fotografów ślubnych są zdecydowanie za drogie. To w końcu jedna noc, kilka lub kilkanaście godzin, a koszty sięgają niekiedy parę tysięcy złotych. Powinniśmy więc dowiedzieć się, za jakie dokładnie usługi płacimy.

Zanim zaczniemy poszukiwania idealnego fotografa, należy zdecydować, jaka specyfika fotografii głównie nas interesuje.

fotografia ciążowa

Autor: DieselDemon

Bardzo dużo kobiet wykonuje sesje zdjęciowe we własnym mieszkaniu. Tam czujemy się najpewniej i tylko w tych wnętrzach bardzo łatwo jest tworzyć intymną, specyficzną atmosferę. To nieskomplikowane zdjęcia, a w większości przypadków niewątpliwie wyjątkowe – odnośnik. Ciężarna pani wspaniale wyglądać będzie również na tle przyrody. Zdjęcia nad jeziorem bądź na rozkwieconej łące mogą być bardzo subtelne, w szczególności jeżeli na zewnątrz jest słoneczna, letnia aura.

zdjęcie weselne

Autor: Simon Watson

Następnie rozpoczyna się niezwykle monotonny i czasochłonny etap ich obróbki. I to właśnie na tym etapie zaczyna się bardzo trudna i niezwykle istotna praca fotografa. Zdjęcia, które następnie zostaną wywołane w cyfrowej ciemni muszą być bardzo szczegółowo dobrane w programie do obróbki graficznej. Czasami obróbka jednego zdjęcia może zająć wiele czasu! Łatwo więc możemy oszacować, że fotograf na wesele z Bydgoszczy musi poświęcić niezwykle dużo czasu na to, by w końcu powierzyć w nasze ręce idealne zdjęcia ślubne. Jego praca wiąże się więc nie tylko z pstrykaniem fotografii na imprezie, ale również z selekcją, wyłanianiem z wielu plików najciekawszych fotografii, a później obróbką, która sprawia, że obrazy wyglądają naprawdę doskonale!

sesja ślubna

Autor: Dave Hayward

Gdy już nadszedł wyczekiwany dzień zaślubin Pan fotograf towarzyszył państwu młodym już w trakcie przygotowań do uroczystości, z czego później powstał doskonały fotoreportaż. Muszę przyznać że podczas samego ślubu wspomniany pan fotografik wykonywał zdjęcia ślubne bardzo dyskretnie, z dużym wyczuciem, używał specjalnych obiektywów do fotografowania z dużych odległości tak aby nie zakłócać obrzędu. Mimo tego zdjęcia okazały się być perfekcyjnej jakości. Również kapitalne okazały się fotografie z przyjęcia weselnego. Pan fotograf wykonał setki zdjęć do wyboru, które młodzi dostali w bardzo atrakcyjnej formie tzw. foto książki oraz oczywiście w postaci cyfrowej (przyciśnij ten link). Ogromnie byli młodzi zadowoleni z usług fotografa z Bydgoszczy i ze zdjęć ślubnych, najbardziej z tych plenerowych. Obydwoje uwielbiają góry, zatem na sesję plenerową zabrali swego fotografika w góry. Przepięknie wyszli na tle górskich krajobrazów a bydgoski pan fotograf dzielnie im towarzyszył.

W sesji zdjęciowej zwykle nie bierze udziału wyłącznie kobieta w ciąży – bardzo często dołącza do niej partner. Jeżeli kobieta wychowuje już jakieś dzieci, dobrze jest zaproponować im również to przedsięwzięcie.

Zaciekawiły Cię informacje przewóz mebli podane w tym poście? Szalenie miło więc będzie nam podzielić się z Tobą kolejnymi notkami. Czekamy na recenzję!

Niektórzy pragną nawet zrobić zdjęcia z domowymi zwierzakami. Wszystkie konfiguracje są dozwolone!

Rzecz jasna bardzo ważną kwestią są koszty – fotograf musi szczegółowo określić, jakie są ceny za poszczególną usługę. Różni fotografowie mogą posiadać różnorakie oferty, a w nich także określone pakiety np. podstawowe i rozszerzone. Warto wybrać właściwy pakiet adekwatnie do specyfiki przyjęcia.

, , , , , , , , , , , ,