Jak odpowiednio wybrać firmę cateringową? Na co zwracać uwagę, co szczególnie powinno nas interesować?

Organizowanie przyjęcia w domu dla wielu z nas kojarzy się z ciężką pracą. Najpierw wymyślenie odpowiedniego menu, następnie zaś targanie ciężkich zakupów, aby następnie spędzić kilka jak nie kilkanaście godzin w kuchni.

Często na przyjemne rozmowy z przyjaciółmi brakuje nam sił i ochoty. Oczywiście są osoby, którym przygotowywanie menu na przyjęcie sprawia wielką przyjemność. Jednakże są to wyjątki, jakie przecież tylko potwierdzają regułę. Większość z nas nie preferuje tych przygotowań i chętnie od razu przeszłaby do etapu końcowego a jest nim samo przyjęcie. Od kiedy w ofercie rynkowej pojawiły się firmy cateringowe takie rozwiązanie okazało się realne. Jednakże samo wynajęcie takiej firmy nie oznacza sukcesu. Żeby przyjęcie się udało należy wybrać dobrą i sprawdzoną firmę cateringową. Tak samo mia się z opcją catering dla firm. Oto kilka wskazówek.

menager

Autor: www.audio-luci-store.it

Nim zdecydujesz się na usługę cateringową trzeba zastanowić się jak dużą kwotę pragniesz przeznaczyć na przyjęcie, a później przystosować do tego typ potraw i napojów. Na początek policz wszystkich zaproszonych gości. Jeśli spośród gości będą najmłodsi korzystnie zastanowić się czy będziesz przygotowywać oddzielne menu dla dzieci. Biorąc pod uwagę powyższe wyznaczniki możemy zdefiniować orientacyjnie cenę cateringu. Typ cateringu jest zależny od pory organizowania przyjęcia. W zależności czy będzie to obiad, podwieczorek czy kolacja cena cateringu będzie na pewno różny.

Trzeba zastanowić się nad wyborem alkoholi dla gości. Trunek powinien pasować do potrawy, lecz również powinien smakować gościowi. Firmy często w swoich ofertach posiadają spory wybór alkoholi. Jednakże zazwyczaj bardziej się opłaca samodzielnie zakupić alkohol. Im bardziej różnorodne jest menu cateringu tym przyjęcie jest atrakcyjniejsze, jednak podnosi się także koszt cateringu. Jeżeli przygotowujemy „małe” przyjęcie powinniśmy zdecydować się na jeden rodzaj kuchni (może nią być kuchnia włoska, japońska, może też być francuska czy polska).

Firma cateringowa

Autor: Wine Country Walking Tours
Firmy cateringowe są w stanie zorganizować w niewielkich ilościach parę różnorodnych potraw, na przykład przekąsek albo kilka dodatków do potrawy głównej. Na pewno to ożywi menu cateringu.

Jeśli ten artykuł jest dla Ciebie godny uwagi, to kliknij tu. Znajdujące się tam materiały także Cię zaciekawią – to niezwykle użyteczne informacje.

Jeżeli zorganizujemy z przyjaciółmi spotkanie „na herbatę” najkorzystniej sprawdzi się słodki catering. W ofercie firm cateringowych odnajdziemy potrawy słodkie: desery zimne i gorące, różneciasta, owoce i słodycze.

,