Kupno, dzierżawa a może wypożyczenie?

Kserokopiarka jest niezwykle przydatnym urządzeniem. Umożliwia wykonywanie czarno-białych lub kolorowych kopii danego dokumentu w dowolnej ilości egzemplarzy.

Narzędzie to wykorzystywane jest w większości firm czy organizacji. Używane jest powszechnie przez uczniów i studentów do kopiowania materiałów naukowych, podręczników czy zeszytów.

Zaintrygował Cię ten wpis? Przejdź więc do kolejnego artykułu i czytaj kancelaria adwokacka wrocław do woli o interesujących Cię zagadnieniach.

Kserokopiarka

Źródło: kseromax.pl

Aktualnie urządzenia ksero, a także urządzenia wielofunkcyjne znajdują się we wszystkich urządzeniach czy bibliotekach. Niektórzy ludzie mają także kserokopiarki w swoich mieszkaniach, choć jednak częściej używane są drukarki. Skalę zainteresowania takimi urządzeniami obserwuje się na przykładzie haseł w rodzaju „kserokopiarki wrocław”, które jest często wyszukiwane w Internecie. Urządzenia wielofunkcyjne łączą w sobie funkcje drukarki, kserokopiarki i skanera. Zarówno one, jak i nowego typu kserokopiarki należą do przedmiotów kosztownych. W chwili, kiedy stają się konieczne, pojawia się pytanie: czy kupować nowe narzędzie, czy zdecydować się na wynajęcie?

Kupno nowego urządzenia
Urządzenia ksero, jak już zostało powiedziane, są zwykle stosunkowo kosztowne. Ich ceny są zróżnicowane w zależności od parametrów technicznych. Wskutek tego maszyny o wyższych parametrach pozwalają na wykonanie kopii dokumentów na bardzo wysokim poziomie, o dobrej rozdzielczości. Urządzenia z tej grupy pracują również zazwyczaj dużo szybciej. Nie każdego jednak stać na tak drogie urządzenie. Ma to miejsce również w sytuacji dużej liczby firm, szczególnie tych istniejących od niedawna. Poza tym w przypadku tych firm kupno kserokopiarki na własność może być posunięciem zbędnym. Na przykład koszt nowej kserokopiarki Konica Minolta waha się w granicach od kilkuset do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Wynajem
Dla większości osób zdecydowanie lepszym pomysłem może okazać się dzierżawa kopiarki. Przede wszystkim związana jest z o wiele niższymi kosztami niż kupno kserokopiarki nowej. W większości sytuacji także wynajem związana jest z możliwością reperacji i serwisem w przypadku ewentualnych usterek. Klient nie musi w tej sytuacji troszczyć się o naprawę uszkodzeń. Najczęściej opłata, która obowiązuje osobę lub firmę wynajmującą kserokopiarkę, nie jest bardzo wysoka.