Najlepsze porady dla rodziców: jak dbać o zęby malucha?

Stan uzębienia naszych dzieci jest z roku na rok coraz to w wyższym stopniu dramatyczny. Z jakiej przyczyny rodzic powinien monitorować zdrowie uzębienia u pociechy?

utylizacja śmieci

Autor: Johannes Grødem
Każdy rodzic powinien zdać sobie sprawę z powagi problemu jakim jest próchnica uzębienia.
Od dawna w literaturze akademickiej istnieją dowody na związek chorób jamy ustnej z wieloma chorobami ogólnymi, m. in. chorobami stawów, nerek. Głównym kłopotem jest zatem profilaktyka i to o nią powinniśmy zadbać przede wszystkim. Rodzice winni troszczyć się o zęby maluchów już od pierwszych miesięcy życia pociechy. Chociaż niemowlę jeszcze ich nie ma, trzeba pielęgnować jego dziąsełka. Po każdym karmieniu winno się przepłukiwać jamę ustną malucha nawiniętym na palec jałowym wacikiem, zmoczonym w przegotowanej wodzie albo rumianku. W chwili ukazania się pierwszego ząbka mlecznego rodziciele powinni zaopatrzyć się w specjalne silikonowe szczoteczki zakładane na palec z pojedynczymi pęczkami delikatnego włosia. Wówczas nie potrzebny jeszcze jest dentysta – zobacz stomatologa dziecięcego we Wrocławiu.
W miarę pozyskiwania przez dziecko biegłości manualnej, brzdąc zaczyna samodzielnie szorować ząbki. Początkowo na zasadzie zabawy, by z biegiem czasu wyćwiczyć prawidłową technikę szczotkowania ząbków.

Kliknij ten odnośnik oraz zobacz więcej wykopy ziemne dokładniejszych wiadomości dotyczących analizowanego tu tekstu. Niewątpliwie jest on niezwykle atrakcyjny.

Bardzo ważne jest nauczenie słusznych nawyków higienicznych dziecka od samego początku. Miej na uwadze! U małych dzieci zaleca się szczotkowanie metodą ruchów okrężnych.

Przygotowaliśmy dla Ciebie kolejne zajmujące notki na interesujący Cię temat. Wejdź do następnego wpisu oraz czytaj wpis domy jednorodzinne piętrowe.

Wskazana jest ciągła pomoc dziecku przez rodziców przy myciu zębów, nawet do 9 roku życia. Poprawne szczotkowanie powinno odbywać się 2 razy na dzień z zastosowaniem pasty z fluorem.

Kiedy konieczny będzie stomatolog dziecięcy? Na pierwszą wizytę u stomatologa dobrze jest przyjść gdy maluch ma ok. 18 miesięcy.

Jej zamiarem jest przede wszystkim ukształtowanie korzystnego nastawienia dziecka do otoczenia gabinetu, personelu. Wrocław jest miastem w jakim na pewno odnajdziemy dobrego dentystę – .

, ,