Kto mógłby pracować na stanowisku szefa działu personalnego oraz jakiego rodzaju są jego obowiązki?

Każda korporacja, jaka zatrudnia większą liczbę pracowników powinna również mieć fachowca, który będzie zajmował się obsługą kwestii z nimi związanych.

Tego typu manager działu personalnego posiada bardzo duży zakres zadań, jednak nie powinien wszystkich robić samodzielnie, ponieważ działa z poddanymi sobie fachowcami.
nauczyciele

Źródło: flickr.com
Do zadań osoby, która pracuje na stanowisku HR manager może należeć między innymi inicjacja szkoleń oraz konferencji dla pracowników w celu podniesienia ich umiejętności związanych z ich stanowiskiem, wytycza czynności dla konkretnych stanowisk czy też organizuje proces rekrutacji. Utrzymuje stały kontakt z Urzędem Pracy czy ośrodkami, które trudnią się doradztwem personalnym. Skrót HR znaczy w tłumaczeniu „human resources”, więc taki manager mógłby w granicach swych kompetencji zajmować się także awansowaniem członków personelu, a także prowadzić szereg różnych działań. Mimo, że praca na etacie HR manager to praca w biurze, przez wzgląd na specyfikę poszczególnych zadań, odbywa się ona w wielu lokacjach.
Osoby, które chcą być zatrudnione na tym stanowisku, powinny ukończyć wyższe studia na uczelni związanej z ekonomią na kierunku zarządzanie i marketing lub zbliżonym. Musi ponadto posiadać duże doświadczenie w administrowaniu zespołem pracowników i posiadać obszerną wiedzę z wielu różnorodnych dziedzin.

Czy ta porada wywołała Twoją ciekawość? Jeśli tak, to zobacz ten bardzo wyczerpujący tekst (http://progresdisplays.pl/kasetony-led/wolnostojace). On bez wątpienia także okaże się warty przeczytania.

Pensje kierownika ds. personalnych kształtują się w przedziale 5-10 tysięcy złotych brutto.

Ponadto należałoby wspomnieć, że HR manager pomaga pracownikom w wytyczaniu ich ścieki kariery. Od takiego kierownika w pewnym stopniu może zależeć przyszłość całej korporacji.

, ,