Prawa przysługujące pasażerom linii lotniczych

Korzystanie z samolotów jest bardzo wygodnym sposobem przemieszczania się. O ile rzecz jasna wiele zależy od tego, jaką klasą się leci, to metoda ta za każdym razem jest bardzo szybka. Z wykorzystaniem samolotu można być o wiele prędzej w odległym kraju niż przebywając tę osległość przykładowo samochodem. Współczesne samoloty są bardzo szybkie, a do tego bezpieczne. Wiele osób czuje obawę przed podróżowaniem samolotem, jednak powinno się mieć na uwadze, że katastrofy lotnicze zdarzają się naprawdę niezwykle rzadko.

samolot

Autor: Phuket@photographer.net
W rzeczywistości jest o wiele wyższe prawdopodobieństwo ucierpienia w wypadku drogowym niż w awarii samolotu. Z tego powodu coraz więcej ludzi się ośmiela i lata samolotami. Znaczny wpływ na zwiększenie popularności latania miało również powolne obniżenie kosztów biletów lotniczych. Poza tym w obrębie Europy możliwe jest przedostawanie się przez granice tylko z dowodem osobistym, co znacznie ułatwiło przemieszczanie się (oferta). Wsiadając do maszyny dobrze jest znać nie tylko swoje powinności jako pasażera, ale również należące się prawa.

Prawo do poinformowania i opieki
Przy okazji podróżowania samolotem można czasami spotkać się z nieoczekiwanymi okolicznościami. Wynikają one z różnorodnych elementów, takich jak na przykład niesprzyjające warunki atmosferyczne. Na przykład bardzo gęsta mgła może uniemożliwić start maszyny lub jej lądowanie. Klienci przede wszystkim mają prawo do otrzymywania informacji od przedstawicieli linii lotniczych w każdym momencie. Poza tym zdarza się, że pasażerowie muszą pozostać na lotnisku czekając na start maszyny. Jeżeli takie oczekiwanie jest bardzo długie, linie lotnicze są zobowiązane do zapewnienia opieki pasażerom.

Uzyskiwanie odszkodowań
Czasami bywa, że pasażerowie nie są zadowoleni z usług oferowanych przez linie lotnicze. Powodów może być wiele, jedną z nich jest umieszczenie pasażerów w niewłaściwej klasie. W takich i innych sytuacjach pasażerowie często próbując uzyskać odszkodowania od firmy (zapraszam do lektury). By uzyskać więcej informacji na ten temat wystarczy w wyszukiwarkę internetową wpisać przykładowe hasło „odwołany lot odszkodowanie”.

Podoba Ci się ten tekst? Jeśli masz chęć uzyskać więcej danych, odszukaj www (http://www.teamoffice.pl), które ma równie ciekawe dane.

Kwoty takie mogą być zróżnicowane, ich wysokości zależą od konkretnego przypadku, ale także od regulaminu obowiązującego w danych liniach lotniczych.

, ,