Jaką szkołę ma obrać gimnazjalista w celu dalszej edukacji po zakończeniu nauki w gimnazjum.

Kiedy nastolatek zakańcza kolejny cykl nauki jakim jest zakończenie gimnazjum, stoi przed dzieckiem ważny wybór. Do tej pory edukacja przebiegała niezależnie od ucznia. Uczęszczało się do przedszkola lub do „zerówki”, szkoły podstawowej a później do gimnazjum. Wszystkie te cykle są obowiązkowe i trzeba kolejno do nich chodzić.

nauka

Autor: brewbooks
Źródło: http://www.flickr.com

Teraz, gdy dziecko kończy trzecią klasę gimnazjum ma wreszcie tę możność żeby dokonać wyboru, który pewnie wpłynie na jego przyszłość. By obrać odpowiednią szkołę np. liceum wrocław, przede wszystkim trzeba poznać siebie. Konieczne jest przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytania dotyczące swojej osoby. Jaki jesteś, co lubisz robić, w czym jesteś akuratny? Czym się interesujesz, jakie masz zainteresowania, jakie przedmioty dają Ci przyjemność? Można samodzielnie korzystać z testów osobowości które są dostępne w wielu czasopismach młodzieżowych i na różnych stronach internetowych. Możemy zwrócić się o pomoc do profesjonalisty – psychologa, pedagoga lub radcy zawodowego.

Kolejnie należałoby poukładać informację na temat nauczania ponadgimnazjalnego. Można wybrać trzy warianty szkół.

W zasadniczej szkole zawodowej edukacja trwa 2 lub 3 lata w zależności od profesji jakiej pragniesz się wyuczyć. Obok podstawowych przedmiotów szkolnych nauczasz się zagadnień praktycznych i masz przygotowanie zawodowe, czyli tzw. „praktyki” od razu w zakładach pracy

uczeń

Autor: www.audio-luci-store.it
Źródło: http://www.flickr.com

lub stosownie przystosowanych warsztatach szkolnych. Nauka w zasadniczej szkole zawodowej zakończona jest egzaminem zawodowym (z teorii i z praktyki). Pomyślnie zaliczony egzamin pozwala używać tytuł „czeladnik” a także umożliwiają podjęcia pracy w wyuczonym zawodzie. Można prowadzić naukę w zaocznej szkole średniej dla osób dorosłych i zdobyć maturę.

W technikum edukacja trwa 4 lata i zakończona jest maturą i egzaminem zawodowym. Zdobywamy tu wiedzę podstawową i umiejętności zawodowe przystosowujące do pracy w wybranym kierunku. Pozytywnie zdane testy i matura (CN – kursy maturalne) uprawniają do używania tytułu „technik” oraz umożliwiają podjęcia pracy w wyuczonym kierunku. Można kontynuować edukację na obranym kierunku studiów nie koniecznie powiązanych z zawodem, którego wyuczyłeś się w technikum.

W liceum ogólnokształcącym np. gdy wpiszemy w internet hasło liceum wrocław, lub rekrutacja do liceum we Wrocławiu dowiemy się, iż edukacja to 3 lata i kończy się maturą. Zdobywamy tu wiedzę podstawową z głównych przedmiotów i przygotowujemy się do studiowania.

, , , , ,

Related posts

Dbanie o dietę w obecnych czasach, nie jest tak naprawdę takim prostym przedsięwzięciem.

Niestety bardzo dużo produktów, jakie możemy nabyć w popularnych sklepach, posiada we własnym składzie, różne substancje szkodliwe dla naszego zdrowia. Dlatego trzeba koniecznie sprawdzać nie tylko rozpiskę kupowanego artykułu, ale także zastanowić się nad tym, czy nie łatwiej jest zmienić miejsce zakupów. Jedzenie ekologiczne powstaje w oparciu o naturalne procesy.

Matura dla dorosłych – co pożądane byłoby wiedzieć?

Matura dla dorosłych, a więc dla ludzi, jakie kilkanaście lat temu nie przystąpiły do matury, staje się teraz coraz bardziej powszechna. Dużo ludzi decyduje się na przystąpienie do matury w późniejszym wieku, zapewnia im to dużo możliwości, przykładowo zdołają znaleźć lepszą pracę czy też zapisać się na studia wyższe.

Połowa roku szkolnego, czyli wspaniały czas by zacząć się przygotowywać do matury.

Na nieszczęście patrząc na statystyki, zdawalność sprawdzianu dorosłości z roku na rok wygląda coraz gorzej. Uczniowie nie szczególnie zdają sobie sprawę z tegoż, że od tego być może bagatelnego egzaminu w dużej mierze uzależniona jest ich przyszłość.
Na szczęście na rynku istnieje sporo jednostek jak i osób prywatnych oferujących wsparcie spóźnionym maturzystom.

Matura to naprawdę istotny egzamin, bądź przygotowany się do niego najlepiej, jak można

Matura - zwana również egzaminem dojrzałości - jest jednym z najistotniejszych momentów w życiu młodego człowieka. Wieńczy edukację w szkole średniej i bywa podsumowaniem całego okresu nauki. Wynik uzyskany na maturze ma wielkie znaczenie dla możliwości podjęcia studiów na wymarzonym kierunku. Należy odpowiedzialnie podejść do kwestii egzaminu maturalnego i właściwie się przygotować.

Przedszkole niepubliczne – jak wybrać

Nie od teraz wiemy, że dzieci do przedszkola trzeba zapisać i to z dużym wyprzedzeniem. Niemal natychmiast po jego narodzinach. Czemu? Otóż jest bardzo wiele chętnych dzieci, a przedszkoli nie mamy aż tak wiele.

Latest posts

Wydajny reklama w teraźniejszych czasach

Jeżeli jesteś właścicielem bądź menadżerem wysokiego szczebla jakiegokolwiek przedsiębiorstwa, to świetnie zdajesz sobie sprawę z tego, jak ogromna konkurencja panuje we wszystkich sektorach gospodarki, co wiąże się nade wszystko z istotą wolnorynkowego ustroju gospodarczego. W momencie, kiedy tak naprawdę każdy może rozpocząć działalność gospodarczą, kompletnie naturalne jest to, że tak wiele podmiotów gospodarczych oferuje taki sam wyrób tudzież usługę. To właśnie bezpośrednio przekłada się na to, iż dosłownie wszystkie firmy muszą ze sobą konkurować o każdego kolejnego klienta. Nie jest to takie proste, jak mogłoby wyglądać, o czym przekonało się już mnóstwo przedsiębiorców. Kiedy osiągniemy wysoką jakość produktu, to zostaje nam tylko marketing, a zatem jego rozreklamowanie albo promocja wśród potencjalnych odbiorców.

Jak wykorzystać narzędzie youtube w nowoczesnym marketingu

Youtube. Szerokie okno na świat. Skarbnica informacji, promocja własnego „ja” i własnych talentów. Od pewnego czasu to także fantastyczna popularyzacja własnej działalności. Wiedzmy, że prowadzenie własnego kanału filmowego na tym serwisie, nie jest ani drogie ani skomplikowane.

W jaki sposób efektywnie szukać noclegów w letnich miesiącach w Polsce

Udając się na wakacje, jeżeli się wszystko planuje samemu a nie z biurem podróży, trzeba zadbać o odpowiednie noclegi. Latem najbardziej popularnymi miejscami na spędzenie wolnego czasu są głównie miejscowości nad Bałtykiem i na Mazurach. W słoneczne, upalne dni w większości takich miejsc ciężko znaleźć trochę wolnego miejsca na plaży, są tam także doskonałe warunki do uprawiania wodnych sportów.