Czujesz się oszukany przez sprzedawcę? Nie zdajesz sobie sprawy, co możesz zrobić z zawartą już umową, jaka jest niesprawiedliwa? Przeczytaj!

Trzeba przyznać również, że zawsze obowiązują zapisy nazywające główne świadczenia stron, takie jak cena czy zapłata. Klient, który podejrzewa, że umowa, jaką podsuwa mu przedsiębiorca może zawierać decyzje niedozwolone, powinien zwrócić przedsiębiorcy uwagę na taką sytuację. W momencie, gdy nie zgodzi się on na zmianę wątpliwych punktów kontraktu, korzystniej będzie jak zmienimy przedsiębiorce. Zaś kiedy umowa, jaką już potwierdziliśmy zawiera niedozwolone postanowienia, to zgodnie z definicją kodeksu cywilnego, takie postanowienia z mocy obowiązującego prawa nie są dla nas wiążące. W momencie, kiedy przedsiębiorca nie przychyli się do tego stanowiska, powinniśmy zwrócić się do sądu powszechnego – rejonowego lub okręgowego o stwierdzenie danego zapisu za nieobowiązujący.
Przykładowo, jeżeli chcemy zrezygnować z kontraktu, a w jej postanowieniach są decyzje wykluczające taką opcję lub określające za to karę, to mamy prawo powołać się na sporny charakter postanowienia umownego. Jeśli zaś kontrahent nadal nie będzie brał pod uwagę naszych racji, możemy dochodzić przysługujących nam praw sądownie (więcej na stronie). Tego typu sytuacja niestety może spotkać każdego z nas. Chcesz wiedzieć więcej na ten temat? Najlepiej jak w sieci zaczniesz szukać niezbędnych informacji, przykładowo pod hasłem publikacja klauzul niedozwolonych.