Znakomite badania marketingowe – cenne informacje dla każdej firmy

Każdy, kto prowadzi własny biznes związany z taką działalnością, jak na przykład obsługa klientów, handel lub catering, wie jak istotny jest klient. Usatysfakcjonowany nie tylko może stać się osobą regularnie korzystającą z oferowanych produktów i usług, ale także polecić firmę przyjaciołom, rodzinie albo na forum internetowym.

Aby być pewnym, że pod względem obsługiwania klienta wszystko jest wykonane doskonale, zdecydowanie warto zobaczyć, czy stoi ona na satysfakcjonującym poziomie, czy spełnia jego potrzeby , a także jak firma jest odbierana przez ludzi. Wtedy bardzo przydatne są specjalistyczne badania marketingowe, ponieważ dzięki nim można bezproblemowo odpowiedzieć sobie na dużo istotnych, kluczowych dla rozwoju firmy pytań. Posiadając rzetelną wiedzę można prostym sposobem dowiedzieć się, co koniecznie warto zmienić, żeby sytuacja firmy była korzystniejsza i żeby własna działalność gospodarcza przyniosła odpowiednie zyski.

tajemniczy klient

Źródło: http://www.sxc.hu/

Do najczęściej wybieranych rodzajów badań marketingowych zalicza się badanie satysfakcji klientów (tutaj) – może ono przynieść każdej firmie wielu bardzo interesujących informacji, które są również przydatne w praktyce. Wśród różnych ofert badań ich możliwości jest bardzo dużo – biznesmeni nieraz wybierają tzw. tajemniczy klient. W trakcie takich badań fachowo przeszkolony specjalista marketingu wciela się w nabywcę i sprawdza, jak obsługa wygląda z jego punktu widzenia. Z pewnością dobrze mieć na uwadze, że badanie mystery shopping można bezproblemowo dostosować do konkretnego typu działalności – zarówno do knajpy, jak również sklepu czy zakładu usługowego. Możliwości, jakie w teraźniejszych czasach potrafi przynieść profesjonalnie prowadzone badanie satysfakcji klientów i pozostałe marketingowe badania, jest niezwykle dużo i dlatego też zdecydowanie dobrze jest z nich skorzystać, aby firma mogła wspaniale się rozwinąć.

Pozostałe bardzo znane z biznesowego punktu widzenia badania to również audyty jawne , jak również benchmarking, które także są często wykonywane ze względu na znaczne zainteresowanie. Z pewnością warto być świadomym, że profesjonalnie prowadzony marketing to wyjątkowo strategiczny czynnik ,który decyduje o rozwoju firmy – nie wyłącznie pozwala to otrzymać cenne informacje, lecz niekiedy również od razu poznać wiele korzystnych rozwiązań. Wówczas można na przykład przekształcić zasady programów motywacyjnych na dużo bardziej opłacalne lub zatroszczyć się o lepszą rozpoznawalność marki.

klienci w sklepie

Autor: bargainmoose
Źródło: http://www.flickr.com
W szczególności trzeba uwzględnić stan obsługi klienta, szukać obopólnych korzyści oraz poznać, jakie są skuteczne mechanizmy budowania lojalności u klienta. Możliwości jest pod tym względem bardzo wiele i można je bez trudu dostosować do typu firmy – między innymi różnorodne wyprzedaże, zniżki, lepsze oferty w zamian za uzyskane punkty.

, ,

Related posts

Jak wykorzystać narzędzie youtube w nowoczesnym marketingu

Youtube. Szerokie okno na świat. Skarbnica informacji, promocja własnego „ja” i własnych talentów. Od pewnego czasu to także fantastyczna popularyzacja własnej działalności. Wiedzmy, że prowadzenie własnego kanału filmowego na tym serwisie, nie jest ani drogie ani skomplikowane.

Odzież służbowa staje się wyznacznikiem prestiżu, zatem w bankach oraz pensjonatach pracują odpowiednio ubrani podwładni

Schludny wygląd i uśmiechnięta twarz nierzadko decydują o pomyślnym przebiegu rekrutacji, przykładowo na stanowisko asystentki. Pomimo tego że w anonsach według obowiązującego prawa nie wolno stosować takich zwrotów jak miła aparycja albo wiek do 30 lat, to są stosowane nagminnie. Zresztą ten fakt nie zaskakuje, gdyż pracownik, który ma styczność z nabywcą jest pierwszym i jednocześnie najważniejszym reprezentantem danej firmy.

Nowoczesna forma reklamy, która dojdzie do wielu osób – telebim LED

W współczesnych czasach możemy wyróżnić dużo różnych form reklamy, z jakich jedne cieszą się większą, zaś inne mniejszą skutecznością. Niemało firm i przedsiębiorców decyduje się dziś na reklamę wyświetlaną na telebimach. Jeżeli zależy Ci na skutecznej i udanej reklamie, jaka w łatwy sposób dotrze do wielkiego grona odbiorców to bezsprzecznie telebim będzie dla Ciebie właściwy.

Latest posts

Wydajny reklama w teraźniejszych czasach

Jeżeli jesteś właścicielem bądź menadżerem wysokiego szczebla jakiegokolwiek przedsiębiorstwa, to świetnie zdajesz sobie sprawę z tego, jak ogromna konkurencja panuje we wszystkich sektorach gospodarki, co wiąże się nade wszystko z istotą wolnorynkowego ustroju gospodarczego. W momencie, kiedy tak naprawdę każdy może rozpocząć działalność gospodarczą, kompletnie naturalne jest to, że tak wiele podmiotów gospodarczych oferuje taki sam wyrób tudzież usługę. To właśnie bezpośrednio przekłada się na to, iż dosłownie wszystkie firmy muszą ze sobą konkurować o każdego kolejnego klienta. Nie jest to takie proste, jak mogłoby wyglądać, o czym przekonało się już mnóstwo przedsiębiorców. Kiedy osiągniemy wysoką jakość produktu, to zostaje nam tylko marketing, a zatem jego rozreklamowanie albo promocja wśród potencjalnych odbiorców.

Jak wykorzystać narzędzie youtube w nowoczesnym marketingu

Youtube. Szerokie okno na świat. Skarbnica informacji, promocja własnego „ja” i własnych talentów. Od pewnego czasu to także fantastyczna popularyzacja własnej działalności. Wiedzmy, że prowadzenie własnego kanału filmowego na tym serwisie, nie jest ani drogie ani skomplikowane.

W jaki sposób efektywnie szukać noclegów w letnich miesiącach w Polsce

Udając się na wakacje, jeżeli się wszystko planuje samemu a nie z biurem podróży, trzeba zadbać o odpowiednie noclegi. Latem najbardziej popularnymi miejscami na spędzenie wolnego czasu są głównie miejscowości nad Bałtykiem i na Mazurach. W słoneczne, upalne dni w większości takich miejsc ciężko znaleźć trochę wolnego miejsca na plaży, są tam także doskonałe warunki do uprawiania wodnych sportów.