Przeznaczenie stali Hardox

Stal, zatem mieszanina żelaza z węglem, w zależności od ilości węgla bądź obecności innych pierwiastków, może posiadać różne właściwości fizyczne. Dlatego jest to produkt powszechnie wykorzystywany w gospodarce. Atutami stali są m.in. jej trwałość na zmienną temperaturę i rozciąganie. Najszerzej wykorzystywana jest ona w przemyśle budowlanym. Przykładem może być stal konstrukcyjna Hardrox. Części stworzone z tego rodzaju stali służą m.in. jako elementy zbrojenia budynków.

Gięcie profili stalowych

Autor: U.S. Army Corps of Engineers
Źródło: http://www.flickr.com

Bez zastosowania stali nie byłyby one tak trwałe i bezpieczne, nie zdołałyby znosić wielkich obciążeń. Nie można byłoby przykładowo wznosić wielkich budynków ani budować hal fabrycznych które muszą często wytrzymać znaczne obciążenia mające związek z ciężarem maszyn, lub napięcia spowodowane drganiami. Wykorzystanie stali wymaga nadania jej różnorodnych kształtów. Sposobów nadawania kształtu elementom stalowym jest sporo, przykładowo może to być cięcie laserem. Czasem jednak proces techniczny wymaga, by fragment który potrzebujemy kształtować nie był rozcinany. Ze wsparciem wtedy nadchodzi nam gięcie stali.

Można to robić na ciepło lub na zimno bądź na ciepło. Przykładem gięcia HML Nosewiczstali może być walcowanie, to znaczy nadawanie arkuszowi stali przydatnego układu poprzez wywieranie ucisku walcem albo prasą. Inną metodą zmiany formy stali będzie klasyczne obkuwanie. Proces ów wykorzystywano niegdyś w produkcji mieczy , lub po prostu do robienia podków jak też innych przedmiotów codziennego użytku.

Obecnie wykorzystuje się i inne sposoby obróbki stopów żelaza. W przemyśle samochodowym gięcie stali przeprowadza się metodą odciskania. Umożliwia to w prosty sposób uzyskać bardzo skomplikowane formy dzięki użyciu różnorodnego rodzaju form. Tym sposobem możemy wyprodukować seryjnie identyczne fragmenty, co powoduje zmniejszenie kosztów produkcji. Rzecz jasna w produkcji samochodów stosowane jest także kucie. Dobre przykłady tutaj: .

stal

Autor: Karl-Ludwig Poggemann
Źródło: http://www.flickr.com

Elementy kształtowane tą metodą to na przykład tłoki. Gięcie stali wykorzystywane jest także w wytwórczości narzędzi rolniczych. Do ich wyprodukowania wykorzystuje się najczęściej stal Hardox o powiększonej wytrzymałości na tarcie. Z podobnej stali wytwarza się np. lemiesze oraz inne części do maszyn wykorzystywanych w rolnictwie.

, , , , , , ,

Related posts

Jak wykorzystać narzędzie youtube w nowoczesnym marketingu

Youtube. Szerokie okno na świat. Skarbnica informacji, promocja własnego „ja” i własnych talentów. Od pewnego czasu to także fantastyczna popularyzacja własnej działalności. Wiedzmy, że prowadzenie własnego kanału filmowego na tym serwisie, nie jest ani drogie ani skomplikowane.

Odzież służbowa staje się wyznacznikiem prestiżu, zatem w bankach oraz pensjonatach pracują odpowiednio ubrani podwładni

Schludny wygląd i uśmiechnięta twarz nierzadko decydują o pomyślnym przebiegu rekrutacji, przykładowo na stanowisko asystentki. Pomimo tego że w anonsach według obowiązującego prawa nie wolno stosować takich zwrotów jak miła aparycja albo wiek do 30 lat, to są stosowane nagminnie. Zresztą ten fakt nie zaskakuje, gdyż pracownik, który ma styczność z nabywcą jest pierwszym i jednocześnie najważniejszym reprezentantem danej firmy.

Nowoczesna forma reklamy, która dojdzie do wielu osób – telebim LED

W współczesnych czasach możemy wyróżnić dużo różnych form reklamy, z jakich jedne cieszą się większą, zaś inne mniejszą skutecznością. Niemało firm i przedsiębiorców decyduje się dziś na reklamę wyświetlaną na telebimach. Jeżeli zależy Ci na skutecznej i udanej reklamie, jaka w łatwy sposób dotrze do wielkiego grona odbiorców to bezsprzecznie telebim będzie dla Ciebie właściwy.

Latest posts

Wydajny reklama w teraźniejszych czasach

Jeżeli jesteś właścicielem bądź menadżerem wysokiego szczebla jakiegokolwiek przedsiębiorstwa, to świetnie zdajesz sobie sprawę z tego, jak ogromna konkurencja panuje we wszystkich sektorach gospodarki, co wiąże się nade wszystko z istotą wolnorynkowego ustroju gospodarczego. W momencie, kiedy tak naprawdę każdy może rozpocząć działalność gospodarczą, kompletnie naturalne jest to, że tak wiele podmiotów gospodarczych oferuje taki sam wyrób tudzież usługę. To właśnie bezpośrednio przekłada się na to, iż dosłownie wszystkie firmy muszą ze sobą konkurować o każdego kolejnego klienta. Nie jest to takie proste, jak mogłoby wyglądać, o czym przekonało się już mnóstwo przedsiębiorców. Kiedy osiągniemy wysoką jakość produktu, to zostaje nam tylko marketing, a zatem jego rozreklamowanie albo promocja wśród potencjalnych odbiorców.

Jak wykorzystać narzędzie youtube w nowoczesnym marketingu

Youtube. Szerokie okno na świat. Skarbnica informacji, promocja własnego „ja” i własnych talentów. Od pewnego czasu to także fantastyczna popularyzacja własnej działalności. Wiedzmy, że prowadzenie własnego kanału filmowego na tym serwisie, nie jest ani drogie ani skomplikowane.

W jaki sposób efektywnie szukać noclegów w letnich miesiącach w Polsce

Udając się na wakacje, jeżeli się wszystko planuje samemu a nie z biurem podróży, trzeba zadbać o odpowiednie noclegi. Latem najbardziej popularnymi miejscami na spędzenie wolnego czasu są głównie miejscowości nad Bałtykiem i na Mazurach. W słoneczne, upalne dni w większości takich miejsc ciężko znaleźć trochę wolnego miejsca na plaży, są tam także doskonałe warunki do uprawiania wodnych sportów.