Co to jest harcerstwo, na czym polega udział w tego typu organizacji? Jak zostać harcerzem?

Co się robi w harcerstwie? Jesteśmy w stanie wybierać się na wycieczki, różnorodne biwaki, zloty i obozy. Można nauczyć się wielu ciekawych rzeczy, na przykład, jakim sposobem posługiwać się mapą oraz kompasem, w jaki sposób tropić i nie dać się wytropić, budować prycz i stelaż, zapoznać się z alfabetem Morse’a oraz zaznajomić się z szyframi, a także jak się właściwie nimi posługiwać, lecz również jak udzielać pierwszej pomocy, poradzić sobie samemu w dziczy i co można ugotować z puszczańskich przysmaków.

harcerze

Autor: Leslie Science & Nature Center

Na pewno zapoznasz ludzi, jakich wartości moralne przez wiele lat nie uległy zmianie, zaś w ich życiu społecznym najważniejsze są duch przyjaźni i przygody. Prawdziwych przyjaciół spotkasz właśnie w harcerstwie. (podstawowe wyposażenie: Busola) Bardzo magiczne jest ognisko, jakie łączy wszystkich harcerzy i harcerki, oraz niesamowity klimat, jaki można poczuć tylko w takim momencie. Większość ludzi nie wie, że harcerstwo w naszym kraju jest nieco odmienne niż skauting, który jest bardzo popularny w innych krajach.

Warto obejrzeć inne polecane www (http://www.ipschool.pl/pl), aby przeczytać inne interesujące artykuły na ten temat. Nie zwlekaj zatem i kliknij ten link!

Skauci bardziej skupiają się na poznawaniu Ziemi, natomiast harcerze na duchu przygody, koleżeństwie i niepodległości narodowej. Polscy harcerze zrzeszają się w związki, które różnią się od siebie metodą i sposobem wychowania religijnego.

ZHR, ZHP (czyli Związek Harcerstwa Polskiego) i SHK „Zawisza” (skrót odStowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego „Zawisza”) są na obszarze całej Polski, stąd nie trzeba ich jakoś bardzo poszukiwać. Na pewno znasz choć jedną osobę, jaka do nich przynależy. Są też związki działające tylko w wybranych regionach, więc automatycznie ich członków jest mniej i ciężej do nich trafić. Jak już pójdziesz na pierwszą zbiórkę i zrozumiesz, że jest to coś, co ci się niezwykle podoba, to poproś rodziców o pisemną zgodę.

harcerstwo

Autor: Arcadiuš

Oni tak naprawdę powinni być poinformowani o twojej działalności w harcerskim życiu. Istotny jest też kontakt bezpośredni na przykład z zastępowym albo drużynowym. Stąd nie zapomnij podać swojego numeru telefonu i poprosić o numer telefonu zastępowego. Miej na uwadze, że harcerstwo nic nie kosztuje, gdyż to forma działania społecznego. Jak ktoś będzie domagał się od ciebie większych kwot pieniężnych, z pewnością nie jest harcerzem. Oczywiście, zbierane są drobne składki, lecz nie wynoszą one więcej niż pięćdziesiąt złotych na rok. Akcesoria harcerskie można nabyć w specjalnych punktach, jak składnica harcerska. Jesteśmy w stanie tam zakupić wszystko czego potrzebuje prawdziwy harcerz. Przykładowe akcesoria do przejrzenia: wyposażenie dla harcerza.

, , , ,