Toaleta publiczna: w jaki sposób odpowiednio wyposażać tego rodzaju miejsca

Toalety publiczne to nie tylko te, które kojarzone są z niezbyt przyjemnym zapachem i brakiem higieny. To także toalety szkolne, w pracy, w galeriach handlowych itp. Muszą być one prawidłowo dobrane do odmiennego rodzaju odbiorcy i spełniać wszystkie higieniczne normy. W jaki sposób i gdzie wyposażyć takie miejsce?

Projekt publicznej toalety

Autor: Katarzyna Szpicmacher, Maja Matu
Źródło: Sanitec KOŁO Sp. z o.o.
Po pierwsze należy szczegółowo określić dla kogo będzie przeznaczona toaleta, ponieważ – co oczywiste – zupełnie odmiennie będzie to wyglądać się w przypadku kobiet, mężczyzn lub dzieci, niepełnosprawnych. Należy również sprawdzić, które przedmioty są nam niezbędne, a które możemy traktować jako dodatek. Najbardziej znienawidzonym typem toalet publicznych są te niepachnące przyjemnie, dodatkowo z zalaną podłogą, w której nie dostaniemy nawet kawałka papierowego ręcznika. W takich momentach często w ogóle rezygnujemy z korzystania. W związku z tym niezwykle istotne jest, aby toaleta była dobrze wyposażona, posiadała prawidłową wentylację i przede wszystkim była sucha, a jej stan stale kontrolowany.

Po pierwsze warto zadbać, aby miejsce to było odpowiednio oznakowane. Osoba, która chce z niego skorzystać nie powinna mieć kłopotów ze znalezieniem oznaczeń prowadzących do toalet. Oprócz tego warto zapewnić naturalne oświetlenie, które nie będzie oślepiać użytkowników i nie będzie sprawiać wrażenia, że miejsce jest brudne. W niektórych wypadkach warto wyposażyć takiego typu miejsca w lampy owadobójcze – sprawdź lampy owadobójcze na polecanej stronie. Może to być bardzo przydatne, szczególnie, kiedy do toalety wchodzimy z zewnątrz. Istotne są także odpowiednie materiały na podłodze czy ścianach. Muszą sprawiać, że ryzyko poślizgnięcia się będzie jak najmniejsze. Warto dokładnie przemyśleć też układ toalet.

Toaleta publiczna

Autor: SCA Svenska Cellulosa Aktiebolaget
Na przykład nie powinno się umieszczać pisuarów naprzeciwko drzwi wejściowych lub tak, by były widoczne w lustrze naprzeciwko wejścia. Zwiększa to komfort zarówno korzystających, jak i wchodzących. Prawidłowe jest również jeśli w miarę możliwości jak najwięcej czynności można wykonywać bezdotykowo, np. spłukiwać toaletę lub myć ręce. Użytkownicy czują się wtedy lepiej.

Uzyskanie innych wiadomości na nakreślany tu temat jest dla Ciebie kwestią nie cierpiącą zwłoki? Jeżeli tak, to bez strachu kliknij ten odnośnik i tam zdobądź ważne informacje (https://sklep.labempire.com.pl/chloramphenicol,3,11873,8646).

Gdy korzystamy z suszarek do rąk, warto zamontować oprócz tego dozownik z ręcznikami papierowymi, który może stać się bardzo przydatny w trakcie awarii. Konieczne są również oczywiście kosze na odpadki, dozowniki na mydło w płynie i środki do dezynfekcji. Idealnie wyposażona toaleta powinna posiadać również uchwyty dla niepełnosprawnych, umywalki dostosowane do wzrostu dzieci czy miejsce do przewijania dzieci. Wtedy jesteśmy gotowi na każdą możliwość.Warto bardzo dbać o higienę toalet publicznych. Ludzie, którzy z nich skorzystają oczekują czystości.

Jeżeli pragniesz pogłębić swą znajomość rzeczy z wybrany temat, to namawiam do mej strony. Trzeba kliknąć w moje łącze i gotowe.

Powinniśmy pamiętać właśnie przede wszystkim o użytkownikach i sprawić, żeby czuli się jak najbardziej komfortowo.

, , ,