Optymistyczne wiadomości z bydgoskiego rynku pracy

Bydgoszcz. Miasto magiczne, przepełnione zabytkami i bogate w przedsięwzięcia kulturalne. To również miasto coraz bardziej inwestujące w gospodarkę, wabiące inwestorów a także biznesmenów.

W Bydgoszczy około 40 proc. społeczności nie posiada więcej niż 35 lat, zaś procentowa ilość osób z ukończonym kierunkiem studiów wynosi 13,9 proc. i przekracza średnią krajową. Miasto przedstawia duża aktywność gospodarcza, a także wysoki poziom przedsiębiorczości. (Zobacz ) Bydgoszcz jest rozwiniętym ośrodkiem przemysłowo-handlowym, w którym zarejestrowano 43 tys. firm, przedsiębiorstw czy spółek, z których ponad 97 procent stanowią firmy z sektora prywatnego. Dominujące formy działalności to handel i naprawy, budownictwo, przemysł, obsługa nieruchomości i firm oraz transport. Duże miasta, charakteryzuje dobrze rozwinięta gastronomia oraz baza noclegowa, tym bardziej, że miasto dysponuje portem lotniczym.

Autor: HEMMERSBACH

Restauracje, hotele niezmiennie poszukują aktywnych osób, które z zaangażowaniem i zapałem poświęcą się czynnościom wykonywanym w nowym miejscu pracy. Jakie stanowiska poszukiwane są na terenie Bydgoszczy? Wystarczy zaznajomić się z listą ogłoszeń lub przejrzeć oferty pracy w internecie. Najszybciej będzie wpisać w wyszukiwarce internetowej wyrazy, na przykład: , praca inżynier – a pojawią się nam odpowiednie oferty.

Bydgoscy pracodawcy deklarują, że w obecnym roku stworzą nowe stanowiska pracy. I prognozują, że właśnie 2014 rok spowoduje polepszenie rynku. Pytani o to jak postrzegają swoje firmy (zobacz kredyt inwestycyjny na zakup nieruchomości) w przyszłości, twierdzą, że nie czują obaw. (Sprawdź )
Czy czy położenie rynku pracy rzeczywiście wygląda aż tak optymistycznie? Czy możemy opowiadać o ostatecznym zażegnaniu kryzysu gospodarczego? Niestety nasze doświadczenie nauczyło nas, iż deklaracje pracodawców to jedno, a sytuacja pokazuje zupełnie inny obraz. Jak to przeważnie bywa, prawda rozkłada się po połowie, gdyż statystyki z jednej strony dają powody do optymizmu, z drugiej nie jest to na tyle widoczna poprawa, którą możemy dostrzec w mieście czy na szerszą skalę tj w województwie.

Nie masz ochoty, by intrygujące teksty Ci umknęły? Więc zapewne spodoba Ci się moja witryna (http://www.franklincovey.pl/produktywnosc/5d/), na której możesz przejrzeć nowe posty.

Ale od czegoś trzeba zacząć…

, ,

Related posts

Sprawne narzędzia do fakturowania

Jednym z najbardziej zasadniczych działów w każdej firmie jest rachunkowość. W podręcznikach ekonomicznych charakteryzuje się ten dział przedsiębiorstwa jako "układ krwionośny" - dostarcza on wszelkich danych o aktualnej sytuacji przedsiębiorstwa. Oczywiście nie w każdej działalności funkcjonuje osobny dział finansowy.

Koniec z odręcznym wpisywaniem faktur

Wygoda jest w dzisiejszych czasach szczególnie istotna, również w świecie księgowości. Pojawia się mnóstwo udogodnień dla specjalistów, którzy ochoczo z nich korzystają. Wśród faktur prosto jest się pogubić, jednak wystarczy zastosować odpowiednie akcesorium i od razu prościej wprowadzać wszystkie dane, ale i całość zorganizować. Rozwiązania profesjonalne, jakie ułatwiają skanowanie faktur w szczególnym stopniu, zostały przygotowane z użyciem nowoczesnych technologii.

Prowadzenie każdej firmy wiąże się z wieloma obowiązkami

Niektóre jak się okazuje mogą być rozciągnięte w czasie niekiedy na kilkadziesiąt lat, o czym niejeden właściciel firmy nawet nie ma świadomości. Tymczasem nasze przepisy szczegółowo określają, przez jaki czas i w jakiej formie należy archiwizować daną dokumentację, a niewypełnianie tego obowiązku zakończyć się może dla właściciela firmy kosztownymi konsekwencjami. W przypadku akt pracowniczych ten okres wynosi kilkadziesiąt lat, i jest to konieczne do tego, żeby pracownicy mieli możliwość w przyszłości otrzymać informacje potrzebne do wyliczenia emerytury. Wiele firm trzyma wszystkie dokumenty w lokalu firmowym.

Najistotniejsze rozporządzenia z tematyki bezpieczeństwa i higieny pracy

Wszystkie najbardziej znaczące regulacje z tematyki bhp muszą bez wątpienia poznać specjaliści, jacy się tym zajmują. Na dodatek, każdy bez wyjątku właściciel firmy też zobowiązany pozostaje do tego, by dbać o bezpieczeństwo osób, które zatrudnił na obszarze własnego zakładu.

Latest posts

Wydajny reklama w teraźniejszych czasach

Jeżeli jesteś właścicielem bądź menadżerem wysokiego szczebla jakiegokolwiek przedsiębiorstwa, to świetnie zdajesz sobie sprawę z tego, jak ogromna konkurencja panuje we wszystkich sektorach gospodarki, co wiąże się nade wszystko z istotą wolnorynkowego ustroju gospodarczego. W momencie, kiedy tak naprawdę każdy może rozpocząć działalność gospodarczą, kompletnie naturalne jest to, że tak wiele podmiotów gospodarczych oferuje taki sam wyrób tudzież usługę. To właśnie bezpośrednio przekłada się na to, iż dosłownie wszystkie firmy muszą ze sobą konkurować o każdego kolejnego klienta. Nie jest to takie proste, jak mogłoby wyglądać, o czym przekonało się już mnóstwo przedsiębiorców. Kiedy osiągniemy wysoką jakość produktu, to zostaje nam tylko marketing, a zatem jego rozreklamowanie albo promocja wśród potencjalnych odbiorców.

Jak wykorzystać narzędzie youtube w nowoczesnym marketingu

Youtube. Szerokie okno na świat. Skarbnica informacji, promocja własnego „ja” i własnych talentów. Od pewnego czasu to także fantastyczna popularyzacja własnej działalności. Wiedzmy, że prowadzenie własnego kanału filmowego na tym serwisie, nie jest ani drogie ani skomplikowane.

W jaki sposób efektywnie szukać noclegów w letnich miesiącach w Polsce

Udając się na wakacje, jeżeli się wszystko planuje samemu a nie z biurem podróży, trzeba zadbać o odpowiednie noclegi. Latem najbardziej popularnymi miejscami na spędzenie wolnego czasu są głównie miejscowości nad Bałtykiem i na Mazurach. W słoneczne, upalne dni w większości takich miejsc ciężko znaleźć trochę wolnego miejsca na plaży, są tam także doskonałe warunki do uprawiania wodnych sportów.