Czym jest e-procurement i jakie ważne informacje warto otrzymać na temat tego obszaru działalności?

E-procurement jest to pewien bardzo istotny i równocześnie nadzwyczaj wydajny obszar e-biznesu, który ściśle dotyczy zarządzania rozlicznymi działaniami i procesami, jakie są połączone z elektronicznym procesem zaopatrzenia oraz zamówień w dwóch sektorach – zarówno w sektorze prywatnym jak też w sektorze publicznym.

proces zakupowy

Autor: Jorge Franganillo
Źródło: http://www.flickr.com
E-procurement spełnia niesłychanie ważkie funkcje, aktualnie zdołamy wyróżnić trzy najważniejsze. Pierwszą z nich naturalnie jest automatyzacja procesu zakupowego. Warto wiedzieć, że e-procurement zawiera w dzisiejszych czasach pełny i zupełny proces zaopatrzenia w całej organizacji oraz na jej różnych poziomach. Do tego ważne jest to, że obieg każdych dokumentów odbywa się jedynie z wykorzystaniem drogi elektronicznej. Drugą funkcją, jaką pełni dziś e-procurement (czytaj więcej o e-procurement) jest standaryzacja asortymentu. Co dokładnie oznacza to pojęcie? Chodzi o drobiazgowe sprawdzanie oraz testowanie nabywanego asortymentu, w tym również portfela dostawców. Dzięki temu znacznie swobodniej można zaplanować rozmaite transakcje, a także oddziałuje to na poprawę współpracy z rozmaitymi dostawcami. Trzecią i ostatnią już, choć niemniej istotną rolą, którą pełni e-procurement jest naturalnie ścisła kontrola zakupów. Obszar ten pozwala na prowadzenie gruntownej koordynacja budżetowania, planowania, a także dozorowania kompletnego procesu zakupów (obsługa cyfrowych dokumentów – logintrade.plmożliwe jest jeszcze lepsze skoncentrowanie się na nadzorowaniu współpracy z różnorodnymi dostawcami i także o wiele prościej wolno się skupić na wyborze dostawców.

elektroniczne dokumenty
E-procurement prócz pełnienia ogromnie znaczących funkcji ma także multum znaczących zalet. Między innymi wolno dostrzec, że dzięki elektronicznemu obiegowi dokumentów da się zaoszczędzić wiele cennego czasu. Mało tego sporo poprawiają się także rozmaite procesy biznesowe, można również dużo zaoszczędzić na kupowaniu o wiele tańszych produktów, usług czy też materiałów. Dodatkowo ogromnie wydajnym i efektywnym narzędziem używanym w tym obszarze są aukcje internetowe, które pozwalają na wspieranie toku wyboru poszczególnych dostawców.

, , ,

Related posts

Sprawne narzędzia do fakturowania

Jednym z najbardziej zasadniczych działów w każdej firmie jest rachunkowość. W podręcznikach ekonomicznych charakteryzuje się ten dział przedsiębiorstwa jako "układ krwionośny" - dostarcza on wszelkich danych o aktualnej sytuacji przedsiębiorstwa. Oczywiście nie w każdej działalności funkcjonuje osobny dział finansowy.

Koniec z odręcznym wpisywaniem faktur

Wygoda jest w dzisiejszych czasach szczególnie istotna, również w świecie księgowości. Pojawia się mnóstwo udogodnień dla specjalistów, którzy ochoczo z nich korzystają. Wśród faktur prosto jest się pogubić, jednak wystarczy zastosować odpowiednie akcesorium i od razu prościej wprowadzać wszystkie dane, ale i całość zorganizować. Rozwiązania profesjonalne, jakie ułatwiają skanowanie faktur w szczególnym stopniu, zostały przygotowane z użyciem nowoczesnych technologii.

Prowadzenie każdej firmy wiąże się z wieloma obowiązkami

Niektóre jak się okazuje mogą być rozciągnięte w czasie niekiedy na kilkadziesiąt lat, o czym niejeden właściciel firmy nawet nie ma świadomości. Tymczasem nasze przepisy szczegółowo określają, przez jaki czas i w jakiej formie należy archiwizować daną dokumentację, a niewypełnianie tego obowiązku zakończyć się może dla właściciela firmy kosztownymi konsekwencjami. W przypadku akt pracowniczych ten okres wynosi kilkadziesiąt lat, i jest to konieczne do tego, żeby pracownicy mieli możliwość w przyszłości otrzymać informacje potrzebne do wyliczenia emerytury. Wiele firm trzyma wszystkie dokumenty w lokalu firmowym.

Najistotniejsze rozporządzenia z tematyki bezpieczeństwa i higieny pracy

Wszystkie najbardziej znaczące regulacje z tematyki bhp muszą bez wątpienia poznać specjaliści, jacy się tym zajmują. Na dodatek, każdy bez wyjątku właściciel firmy też zobowiązany pozostaje do tego, by dbać o bezpieczeństwo osób, które zatrudnił na obszarze własnego zakładu.

Latest posts

Wydajny reklama w teraźniejszych czasach

Jeżeli jesteś właścicielem bądź menadżerem wysokiego szczebla jakiegokolwiek przedsiębiorstwa, to świetnie zdajesz sobie sprawę z tego, jak ogromna konkurencja panuje we wszystkich sektorach gospodarki, co wiąże się nade wszystko z istotą wolnorynkowego ustroju gospodarczego. W momencie, kiedy tak naprawdę każdy może rozpocząć działalność gospodarczą, kompletnie naturalne jest to, że tak wiele podmiotów gospodarczych oferuje taki sam wyrób tudzież usługę. To właśnie bezpośrednio przekłada się na to, iż dosłownie wszystkie firmy muszą ze sobą konkurować o każdego kolejnego klienta. Nie jest to takie proste, jak mogłoby wyglądać, o czym przekonało się już mnóstwo przedsiębiorców. Kiedy osiągniemy wysoką jakość produktu, to zostaje nam tylko marketing, a zatem jego rozreklamowanie albo promocja wśród potencjalnych odbiorców.

Jak wykorzystać narzędzie youtube w nowoczesnym marketingu

Youtube. Szerokie okno na świat. Skarbnica informacji, promocja własnego „ja” i własnych talentów. Od pewnego czasu to także fantastyczna popularyzacja własnej działalności. Wiedzmy, że prowadzenie własnego kanału filmowego na tym serwisie, nie jest ani drogie ani skomplikowane.

W jaki sposób efektywnie szukać noclegów w letnich miesiącach w Polsce

Udając się na wakacje, jeżeli się wszystko planuje samemu a nie z biurem podróży, trzeba zadbać o odpowiednie noclegi. Latem najbardziej popularnymi miejscami na spędzenie wolnego czasu są głównie miejscowości nad Bałtykiem i na Mazurach. W słoneczne, upalne dni w większości takich miejsc ciężko znaleźć trochę wolnego miejsca na plaży, są tam także doskonałe warunki do uprawiania wodnych sportów.