Filologia Angielska – czy to kierunek z perspektywami, czy jest zapotrzebowanie na fach tłumacza?

Każdy z nas za pewne pamięta, kiedy w czasie matury musiał podjąć jedną z najcięższych decyzji w dorosłym życiu – co z dalszą edukacją? Kończymy ją i idziemy do pracy? A może zaczynamy studia uniwersyteckie? Jeżeli tak, to który fakultet wybrać. Rynek pracy jest bezlitosny, najwięcej propozycji odszukają dla siebie absolwenci kierunków technicznych, które podobają się tylko garstce osób. Lecz jest nadzieja również dla humanistów – fakultety filologiczne.

finanse

Autor: 401(K) 2012

Jeżeli uczenie się języka obcego, nie przysparza ci dużych problemów, jest to kierunek znakomity dla ciebie. Bowiem nie tylko otrzymasz bardzo praktyczną umiejętność – doskonałe posługiwanie się innym językiem niż ojczysty – ale również zyskasz wyśmienity zawód. Szczególnie gdy skończysz specjalizację translatorską. Znajdziesz wtenczas sporo ofert pracy, proponujących tłumaczenia finansowe, księgowe, translacje dokumentów i wiele innych: zobacz ofertę na W licznych branżach będą kluczowe twoje usługi, bowiem gospodarka coraz mocniej się rozwija, co wymaga współpracy z grupami ludzi mówiącymi w innym języku. Możesz również skończyć specjalizację nauczycielską, jeśli pragniesz dzielić się swoją mądrością z innymi. Jeżeli chodzi o wybór filologii, mamy wiele opcji. Język angielski jest najczęściej używany w sektorze europejskiej finansjery, jednak jest także najpopularniejszy, dlatego też będziesz miał znaczną konkurencję na rynku zatrudnienia.

Potwierdzisz chyba, że powyższy tekst jest nieszablonowy. Jeżeli więc masz ochotę przestudiować go lepiej, zobacz informacje (https://www.traple.pl/obszary-prawa/ochrona-srodowiska/) będące w tym serwisie.

Masz szansę wybrać coś bardziej awangardowego, jak ukraiński, francuski a może także japoński? Na polskim rynku przez minione kilkanaście lat otworzyło się sporo firm z lokatami z kraju kwitnącej wiśni, miałbyś szansę w jednej z nich znaleźć etat, sporządzać tłumaczenia finansowe z japońskiego na polski i odwrotnie.

tłumaczenia finansowe

Autor: American Advisors Group

Co ambitniejsi ludzie, podejmują się studiowania dwóch kierunków, często zbliżonych – filologia angielska plus chińska, lub jakiekolwiek studia językowe połączone z ekonomią. To może nam bardzo ułatwić późniejsze odszukanie pracy. Jeżeli jesteś miłośnikiem literatury, możesz poszukać pracy w wydawnictwie i robić tłumaczenia ostatnich publikacji. Rynek pracy w kraju jest nieprzyjaznym miejscem dla młodych osób. Aby znaleźć dobrą pracę, z wysoką pensją i odpowiednim zapleczem medycznym, należy znać języki obce. Powstaje coraz to więcej firm z zagranicznym kapitałem, które doceniają pracowitość naszych rodaków, tworzą nowe miejsca pracy. Znając język obcy, masz szansę sporządzać dla nich tłumaczenia finansowe.

, , ,