Trochę na temat uprzejmości rodaków

Chodząc po moim mieście czy wypoczywając w czasie lata nad jeziorami, morzem bądź w górach spotykamy bardzo wielu człeków. Często są to przyjemne spotkania. Ogólnie mówiąc, jesteśmy grzeczni. Być może nie uśmiechamy się jak Amerykanie, ani nie jesteśmy tak emocjonalni jak Włosi niemniej jednak w sposób dyskretny jesteśmy pomocni i na ogół nie wymagamy uznania.

kurs pierwszej pomocy

Autor: Anas Qtiesh
Źródło: http://www.flickr.com
Na pewno za rzadko się zastanawiamy dobrymi cechami naszej polskiej wspólnoty. Sam jednak mogę potwierdzić, iż tak jest. Jako osoba z niepełnosprawnością częstokroć spotykam się z oznakami uprzejmości rodaków. Praktycznie zawsze mogłem liczyć na wsparcie. Starczy tylko w uprzejmy sposób zasygnalizować taką potrzebę i czasami wytłumaczyć jak pomóc. W końcu to sam chory wie najlepiej jakiej potrzebuje pomocy. Gwarantuję iż jeśli spełnimy warunek grzecznej jak też rzeczowej informacji zapewne otrzymamy pomoc.

na kursie pierwszej pomocy

Autor: Anas Qtiesh
Źródło: http://www.flickr.com

Sprawa się trochę gmatwa kiedy zaskoczy nas jakaś sytuacja nagła. Dajmy na to siedzimy w kafejce z przyjaciółmi, a tu nagle elegancki mężczyzna pijący kawę przy stoliku obok zaczyna mieć problemy z sercem lub mdleje. Normalnym jest wtedy przerażenie i chwilowy paraliż, nawet jeżeli mamy zaliczony kurs pierwszej pomocy (opis kursu na ). Najtrudniej jednakże przekonać siebie samego, iż się umie przeprowadzić niezbędne czynności tak by pomóc. Kluczowe jest by zdać sobie sprawę, że najistotniejsza jest próba uratowania komuś istnienia. To, czy ucierpi przy tym garderoba a wręcz czy złamiemy temu człowiekowi żebro jest mało ważne. Ważnym jest aby nasz bliźni dotrwał do przybycia pogotowia.

Na szczęście dziś w wielu publicznych miejscach umieszczone są defibrylatory AED, to znaczy samoczynne aparaty defibrujące. Ratujący powinno podłączyć poprawnie elektrody aparatu do ciała chorego po czym przeprowadzać polecenia przyrządu. Najczęściej wydawane one są głosowo. Oczywiście w pierwszej kolejności należy przeprowadzić podstawowe działania sprawdzające. Ustalić czy pacjent jest przebudzony, oddycha, postarać się żeby któraś konkretna osoba zadzwoniła na alarmowy numer a druga wspomogła podczas reanimacji. Łatwiej jest uzyskać pomoc gdy prośbę adresujemy do konkretnej osoby. Rzecz jasna defibrylatory AED – , to tylko pomoc. Warto od czasu do czasu przebyć odświeżający kurs pierwszej pomocy.

, , ,

Related posts

Czy druk rzeczywiście przestaje istnieć. Choć mówi tak wielu, powinniśmy stwierdzić, iż to nie do końca słuszne stwierdzenie. Dlaczego?

Mówi się, że wydarzy się to już niedługo, że właściwie już się to dzieje. Nastanie więc taki dzień, że książki drukowane znikną z rzeczywistości, a wszystko będzie cyfrowe. Być może tak się stanie na razie się jednak wydaje, że chociaż ludzie mało czytają to zalicza się do tego ogólne czytelnictwo. Nie chodzi tylko o książki, lecz o samą kulturę czytania.

Czy wiemy że jest lepkościomierz?

Wszyscy wiemy, że w laboratoriach wykorzystuje się wiele różnorakich sprzętów, które mają różnorodne zadania, a przez nie robione będą również różnorakie doświadczenia. Dlatego również musimy powiedzieć, że na stanie różnych laboratoriów znajduje się lepkościomierz, a zatem sprzęt do mierzenia lepkości olejów. Przez to można określić, czy dany olej ma należyte parametry i czy we właściwy sposób będzie wypełniał swoje funkcje, tak by nie działać na zgubę jakiegoś urządzenia.

Jak kupić podręczniki i książki informatyczne?

W obecnych czasach komputery stały się tak powszechnie używane, że w zasadzie przestajemy je powoli zauważać. Widok monitora czy laptopa już nikogo nie dziwi, tak samo jak nie dziwi fakt, że jednym z najbardziej popularnych obecnie profesji jest informatyk. Jeszcze niedawno informatyk rozumiany był jako osoba, która zajmowała się całością spraw związanych z użytkowaniem sprzętu komputerowego, to znaczy programami i sprzętem, jednak poprzednie lata przyniosły sporo specjalizacji.

Ciekawe zabawki dla wszystkich pociech

Zrozumiałą rzeczą jest fakt, iż każdy z nas chce dać swoim pociechom wszystko co tylko najlepsze i to czego pragną. Gdy jednak trafimy teraz do któregokolwiek sklepu z zabawkami to można od razu wręcz dostać bólu głowy. Liczba takiego typu produktów jest zwyczajnie ogromna, a jak wiemy dziecko najczęściej chciałoby wszystko co tylko widzi. Ponadto wytwórcy zabawek bardzo dobrze wiedzą w jaki sposób manipulować młodymi ludźmi oraz jak w prosty sposób nakłonić ich do decydowania się na konkretne produkty. Niezwykle często zdarza się tak, iż na jakąś zabawkę robi się moda, a skoro wszystkie dzieci je posiadają to nasze również nie jest w stanie się bez niej obejść. Zazwyczaj niestety są to także zabawki stosunkowo drogie.

Matura dla dorosłych – co pożądane byłoby wiedzieć?

Matura dla dorosłych, a więc dla ludzi, które kilkanaście lat temu nie zdały matury, staje się aktualnie coraz bardziej pospolita. Dużo ludzi decyduje się na przystąpienie do matury w późniejszym wieku, daje im to niemało możliwości, na przykład zdołają odkryć lepszą pracę lub zapisać się na studia wyższe.

Latest posts

Czy wiemy że jest lepkościomierz?

Wszyscy wiemy, że w laboratoriach wykorzystuje się wiele różnorakich sprzętów, które mają różnorodne zadania, a przez nie robione będą również różnorakie doświadczenia. Dlatego również musimy powiedzieć, że na stanie różnych laboratoriów znajduje się lepkościomierz, a zatem sprzęt do mierzenia lepkości olejów. Przez to można określić, czy dany olej ma należyte parametry i czy we właściwy sposób będzie wypełniał swoje funkcje, tak by nie działać na zgubę jakiegoś urządzenia.

Ogromna i atrakcyjna baza noclegowa w Internecie

Z wykorzystaniem Internetu możemy obecnie znaleźć dużo pożytecznych informacji, między innymi dotyczących noclegów. W Necie dużą popularnością cieszą się strony, jakie mieszczą bazę noclegów w Polsce, albowiem dzięki takim stronom wolno w łatwy i niezmiernie szybki sposób odnaleźć mnóstwo ofert noclegowych.

Koniec z odręcznym wpisywaniem faktur

Wygoda jest obecnie szczególnie istotna, także w świecie księgowości. Pojawia się sporo udogodnień dla fachowców, którzy chętnie z nich korzystają. Wśród faktur można się pogubić, lecz wystarczy zastosować dobre akcesorium i od razu prościej wprowadzać różne dane, lecz i wszystko zorganizować. Urządzenia profesjonalne, które upraszczają skanowanie faktur w szczególnym stopniu, zostały wykonane z użyciem najnowocześniejszych technologii.

Jak znaleźć właściwą salę konferencyjną? Sprawdź najlepsze opcje nad morzem!

Nierzadko w przedsiębiorstwach zachodzi potrzeba przygotowania szkolenia lub konferencji dla większej liczby uczestników, co na nieszczęście może być problematyczne. Jest to efektem tego, że nie wszystkie podmioty dysponują powierzchnią biurową potrzebną do przygotowania takiego wydarzenia. Często również niezbędny jest profesjonalny sprzęt, którego zakup nie jest dla przedsiębiorstwa priorytetowy. Jak poradzić sobie z takim zadaniem?

Na jakiego rodzaju kamery oraz rejestratory profesjonalne dobrze jest stawiać?

Urządzenia nagrywające bywają często zróżnicowane, ale warto w sposób bieżący sprawdzać zmiany na rynku tego rodzaju sprzętów. Dzięki ciągłemu śledzeniu innowacyjnych możliwości możemy bardzo prędko odnaleźć właściwy gadżet dla siebie, jak i znaleźć firmę, jaka dostosuje usługi monitoringu według wymagań.

Jak uczynić swoją stronę WWW łatwo odnajdywalną w sieci?

Posiadanie strony WWW aktualnie jest niezwykle powszechną praktyką. Strony takie mogą dotyczyć najróżniejszych kwestii. Często na przykład w sytuacji posiadania własnej działalności biznesowej tworzy się taką stronę. Obecnie jest to bowiem niezbędne, by firma mogła się wybić i dotrzeć do szerszego grona odbiorców. By wyniki firmy były jeszcze wyższe wdraża się rozmaite czynności określane jako marketing internetowy. Od dawna bowiem wiadome jest, że za pomocą Internetu można trafić do ogromnych rzeszy klientów, trzeba jedynie chcieć i umieć wykorzystywać właściwe sposoby.