Trochę na temat uprzejmości rodaków

Chodząc po moim mieście czy wypoczywając w czasie lata nad jeziorami, morzem bądź w górach spotykamy bardzo wielu człeków. Często są to przyjemne spotkania. Ogólnie mówiąc, jesteśmy grzeczni. Być może nie uśmiechamy się jak Amerykanie, ani nie jesteśmy tak emocjonalni jak Włosi niemniej jednak w sposób dyskretny jesteśmy pomocni i na ogół nie wymagamy uznania.

kurs pierwszej pomocy

Autor: Anas Qtiesh
Źródło: http://www.flickr.com
Na pewno za rzadko się zastanawiamy dobrymi cechami naszej polskiej wspólnoty. Sam jednak mogę potwierdzić, iż tak jest. Jako osoba z niepełnosprawnością częstokroć spotykam się z oznakami uprzejmości rodaków. Praktycznie zawsze mogłem liczyć na wsparcie. Starczy tylko w uprzejmy sposób zasygnalizować taką potrzebę i czasami wytłumaczyć jak pomóc. W końcu to sam chory wie najlepiej jakiej potrzebuje pomocy. Gwarantuję iż jeśli spełnimy warunek grzecznej jak też rzeczowej informacji zapewne otrzymamy pomoc.

na kursie pierwszej pomocy

Autor: Anas Qtiesh
Źródło: http://www.flickr.com

Sprawa się trochę gmatwa kiedy zaskoczy nas jakaś sytuacja nagła. Dajmy na to siedzimy w kafejce z przyjaciółmi, a tu nagle elegancki mężczyzna pijący kawę przy stoliku obok zaczyna mieć problemy z sercem lub mdleje. Normalnym jest wtedy przerażenie i chwilowy paraliż, nawet jeżeli mamy zaliczony kurs pierwszej pomocy (opis kursu na ). Najtrudniej jednakże przekonać siebie samego, iż się umie przeprowadzić niezbędne czynności tak by pomóc. Kluczowe jest by zdać sobie sprawę, że najistotniejsza jest próba uratowania komuś istnienia. To, czy ucierpi przy tym garderoba a wręcz czy złamiemy temu człowiekowi żebro jest mało ważne. Ważnym jest aby nasz bliźni dotrwał do przybycia pogotowia.

Na szczęście dziś w wielu publicznych miejscach umieszczone są defibrylatory AED, to znaczy samoczynne aparaty defibrujące. Ratujący powinno podłączyć poprawnie elektrody aparatu do ciała chorego po czym przeprowadzać polecenia przyrządu. Najczęściej wydawane one są głosowo. Oczywiście w pierwszej kolejności należy przeprowadzić podstawowe działania sprawdzające. Ustalić czy pacjent jest przebudzony, oddycha, postarać się żeby któraś konkretna osoba zadzwoniła na alarmowy numer a druga wspomogła podczas reanimacji. Łatwiej jest uzyskać pomoc gdy prośbę adresujemy do konkretnej osoby. Rzecz jasna defibrylatory AED – , to tylko pomoc. Warto od czasu do czasu przebyć odświeżający kurs pierwszej pomocy.

, , ,

Related posts

Dbanie o dietę w obecnych czasach, nie jest tak naprawdę takim prostym przedsięwzięciem.

Niestety bardzo dużo produktów, jakie możemy nabyć w popularnych sklepach, posiada we własnym składzie, różne substancje szkodliwe dla naszego zdrowia. Dlatego trzeba koniecznie sprawdzać nie tylko rozpiskę kupowanego artykułu, ale także zastanowić się nad tym, czy nie łatwiej jest zmienić miejsce zakupów. Jedzenie ekologiczne powstaje w oparciu o naturalne procesy.

Matura dla dorosłych – co pożądane byłoby wiedzieć?

Matura dla dorosłych, a więc dla ludzi, jakie kilkanaście lat temu nie przystąpiły do matury, staje się teraz coraz bardziej powszechna. Dużo ludzi decyduje się na przystąpienie do matury w późniejszym wieku, zapewnia im to dużo możliwości, przykładowo zdołają znaleźć lepszą pracę czy też zapisać się na studia wyższe.

Połowa roku szkolnego, czyli wspaniały czas by zacząć się przygotowywać do matury.

Na nieszczęście patrząc na statystyki, zdawalność sprawdzianu dorosłości z roku na rok wygląda coraz gorzej. Uczniowie nie szczególnie zdają sobie sprawę z tegoż, że od tego być może bagatelnego egzaminu w dużej mierze uzależniona jest ich przyszłość.
Na szczęście na rynku istnieje sporo jednostek jak i osób prywatnych oferujących wsparcie spóźnionym maturzystom.

Matura to naprawdę istotny egzamin, bądź przygotowany się do niego najlepiej, jak można

Matura - zwana również egzaminem dojrzałości - jest jednym z najistotniejszych momentów w życiu młodego człowieka. Wieńczy edukację w szkole średniej i bywa podsumowaniem całego okresu nauki. Wynik uzyskany na maturze ma wielkie znaczenie dla możliwości podjęcia studiów na wymarzonym kierunku. Należy odpowiedzialnie podejść do kwestii egzaminu maturalnego i właściwie się przygotować.

Latest posts

Wydajny reklama w teraźniejszych czasach

Jeżeli jesteś właścicielem bądź menadżerem wysokiego szczebla jakiegokolwiek przedsiębiorstwa, to świetnie zdajesz sobie sprawę z tego, jak ogromna konkurencja panuje we wszystkich sektorach gospodarki, co wiąże się nade wszystko z istotą wolnorynkowego ustroju gospodarczego. W momencie, kiedy tak naprawdę każdy może rozpocząć działalność gospodarczą, kompletnie naturalne jest to, że tak wiele podmiotów gospodarczych oferuje taki sam wyrób tudzież usługę. To właśnie bezpośrednio przekłada się na to, iż dosłownie wszystkie firmy muszą ze sobą konkurować o każdego kolejnego klienta. Nie jest to takie proste, jak mogłoby wyglądać, o czym przekonało się już mnóstwo przedsiębiorców. Kiedy osiągniemy wysoką jakość produktu, to zostaje nam tylko marketing, a zatem jego rozreklamowanie albo promocja wśród potencjalnych odbiorców.

Jak wykorzystać narzędzie youtube w nowoczesnym marketingu

Youtube. Szerokie okno na świat. Skarbnica informacji, promocja własnego „ja” i własnych talentów. Od pewnego czasu to także fantastyczna popularyzacja własnej działalności. Wiedzmy, że prowadzenie własnego kanału filmowego na tym serwisie, nie jest ani drogie ani skomplikowane.

W jaki sposób efektywnie szukać noclegów w letnich miesiącach w Polsce

Udając się na wakacje, jeżeli się wszystko planuje samemu a nie z biurem podróży, trzeba zadbać o odpowiednie noclegi. Latem najbardziej popularnymi miejscami na spędzenie wolnego czasu są głównie miejscowości nad Bałtykiem i na Mazurach. W słoneczne, upalne dni w większości takich miejsc ciężko znaleźć trochę wolnego miejsca na plaży, są tam także doskonałe warunki do uprawiania wodnych sportów.