Jedną z najbardziej istotnych decyzji dla naszych dzieci jest dobór szkoły. Którą więc wybrać placówkę oświatową – prywatną czy państwową?

Jest takie powiedzenie, iż małe dzieci to jeszcze dosyć mały kłopot, a duże to już troszkę większy. Oczywiście to tylko takie przysłowie, nie można brać go do siebie, bo przecież dzieci nie powinniśmy rozpatrywać w dziedzinie “kłopotliwości”. Pomimo to, jak w każdej tego typu mądrości ludowej kryje się ziarno prawdy. A tak właściwie, na różnym etapie życia pojawia się wiele wątpliwości typu, jak spowodować, by nasze dziecko mało jak najlepiej, rozwijało się odpowiednio i czuło radość życia.

Szkoła

Autor: sunriseOdyssey
Źródło: http://www.flickr.com
Tego typu wątpliwości zwłaszcza dotyczą szkoły, a konkretnie wyboru między szkołą prywatną i publiczną. No tak, wybór szkoły nie jest wcale prosty, a wakacje to dla mamy i taty, którzy pierwszy raz posyłają dziecko do szkoły, okres stresu i niepewności. Bo jaka szkoła zapewni najbardziej skuteczną edukację. Jeśli chodzi o szkoły prywatne oraz państwowe, to jeden oraz drugi typ szkoły gwarantuje coś innego. Nieprawdą jest jednak to, że szkoły państwowe tak naprawdę są gorsze, bo wiele jest zależne od tego, do której szkoły się trafi, z jakimi nauczycielami będą lekcje i tym podobne. Tak samo, zbyt wiele mitów narosło w kontekście prywatnych placówek.

Bo jak prywatna szkoła podstawowa, to od razu dzieci z zamożnych rodzin, posiadające markowe ciuchy, z modnymi gadżetami, w których oceny są załatwiane przez rodziców. To oczywista nieprawda, a ponadto, coraz większa ilość rodziców decyduje się na wydatek w kwocie 400-500 złotych wierząc, że zagwarantują swojemu dziecku lepszą edukację. I jest w tym faktycznie dużo prawdy. W prywatnych szkołach bowiem najbardziej istotna jest indywidualna praca z uczniem, mniejsze klasy, bardziej przyjacielski i łatwiejszy kontakt z nauczycielem Z drugiej strony mamy dość znaczną ofertę zajęć pozalekcyjnch, tak więc wolny czas może być bardzo efektywnie zagospodarowany. W tym samym sensie jest bardziej łatwy dostęp do wsparcia dydaktycznego, większa protekcja, i co istotne, mniejsza szansa na spotkanie tak zwanego niezbyt pożądanego towarzystwa.

Co za tym idzie, mniejsza styczność z różnego rodzaju używkami, jak alkohol czy narkotyki. Bardzo ważną sprawą jest także to, że nauczyciel (zobacz również studia dla nauczycieli) ma ciągły kontakt z rodzicem, dzięki czemu można informować o postępach w przyswajaniu wiedzy, a w razie czego szybko reagować. Coraz więcej jest tego typu placówek, zwłaszcza w dużych ośrodkach miejskich, jak Wrocław, lecz nie tylko.

, , , ,

Related posts

Matura dla dorosłych – co pożądane byłoby wiedzieć?

Matura dla dorosłych, a więc dla ludzi, jakie kilkanaście lat temu nie przystąpiły do matury, staje się teraz coraz bardziej powszechna. Dużo ludzi decyduje się na przystąpienie do matury w późniejszym wieku, zapewnia im to dużo możliwości, przykładowo zdołają znaleźć lepszą pracę czy też zapisać się na studia wyższe.

Połowa roku szkolnego, czyli wspaniały czas by zacząć się przygotowywać do matury.

Na nieszczęście patrząc na statystyki, zdawalność sprawdzianu dorosłości z roku na rok wygląda coraz gorzej. Uczniowie nie szczególnie zdają sobie sprawę z tegoż, że od tego być może bagatelnego egzaminu w dużej mierze uzależniona jest ich przyszłość.
Na szczęście na rynku istnieje sporo jednostek jak i osób prywatnych oferujących wsparcie spóźnionym maturzystom.

Matura to naprawdę istotny egzamin, bądź przygotowany się do niego najlepiej, jak można

Matura - zwana również egzaminem dojrzałości - jest jednym z najistotniejszych momentów w życiu młodego człowieka. Wieńczy edukację w szkole średniej i bywa podsumowaniem całego okresu nauki. Wynik uzyskany na maturze ma wielkie znaczenie dla możliwości podjęcia studiów na wymarzonym kierunku. Należy odpowiedzialnie podejść do kwestii egzaminu maturalnego i właściwie się przygotować.

Przedszkole niepubliczne – jak wybrać

Nie od teraz wiemy, że dzieci do przedszkola trzeba zapisać i to z dużym wyprzedzeniem. Niemal natychmiast po jego narodzinach. Czemu? Otóż jest bardzo wiele chętnych dzieci, a przedszkoli nie mamy aż tak wiele.

Latest posts

W jaki sposób myć okna? Parę dobrych wskazówek.

Mycie okien niejednej kobiecie sprawia problem. Sztuką jest bowiem tak umyć szyby, żeby były czyste oraz nie było na nich smug. Jest kilka sztuczek na to, żeby ogarnąć sztukę mycia szyb oraz mieć okna, których zazdrościć będą sąsiadki. Czyste szyby stanowią najbardziej istotną ozdobę zadbanego mieszkania. Mycie szyb jest jednak niezwykle nielubianą robotą w mieszkaniu, a zazwyczaj najbardziej kłopotliwe są właśnie smugi. Powszechne jest, iż istnieje dość dużo sposobów czyszczenia okien.

Podatek – jedna niezmienna rzecz na tym świecie

Pieniądze, z pewnością da się tak stwierdzić, to coś, bez czego cały nasz współczesny świat nie potrafiłby funkcjonować. Mimo że wiele osób deklaruje, iż potrafi bez nich żyć, prawda jest kompletnie inna: należy przecież opłacać mieszkanie, kupować coś do jedzenia, ubierać się i tak dalej.

W jaki sposób można teraz postarać się bezproblemowo odzyskać zadłużenie od swojego dłużnika?

Trzeba być przygotowanym na to, że istnieje możliwość spotkania na własnej drodze osób, które nie będą chciały albo mogły oddać własnych należności. Co można zrobić w podobnym przypadku? Czasem własnoręcznie nie ma się możliwości na to, żeby dochodzić swoich praw w konkretnych instytucjach lub po prostu wiedzy, jaka wówczas okazuje się być absolutnie konieczna. Na szczęście ma się opcję w postaci doświadczonych firm, które zajmują się windykowaniem zadłużeń.

Oferta obiektywów w Szczecinie

Obiektyw jest elementem urządzenia fotograficznego, który służy do skupiania obrazu na błonie światłoczułej, czy też na matrycy. Soczewki przekazują obraz obiektu, jaki ma być sfotografowany. Obiektywy mogą tworzyć się z pojedynczej soczewki, jak w dawnych aparatach, ale zazwyczaj mieszczą parę soczewek.