Jedną z najbardziej istotnych decyzji dla naszych dzieci jest dobór szkoły. Którą więc wybrać placówkę oświatową – prywatną czy państwową?

Jest takie powiedzenie, iż małe dzieci to jeszcze dosyć mały kłopot, a duże to już troszkę większy. Oczywiście to tylko takie przysłowie, nie można brać go do siebie, bo przecież dzieci nie powinniśmy rozpatrywać w dziedzinie “kłopotliwości”. Pomimo to, jak w każdej tego typu mądrości ludowej kryje się ziarno prawdy. A tak właściwie, na różnym etapie życia pojawia się wiele wątpliwości typu, jak spowodować, by nasze dziecko mało jak najlepiej, rozwijało się odpowiednio i czuło radość życia.

Szkoła

Autor: sunriseOdyssey
Źródło: http://www.flickr.com
Tego typu wątpliwości zwłaszcza dotyczą szkoły, a konkretnie wyboru między szkołą prywatną i publiczną. No tak, wybór szkoły nie jest wcale prosty, a wakacje to dla mamy i taty, którzy pierwszy raz posyłają dziecko do szkoły, okres stresu i niepewności. Bo jaka szkoła zapewni najbardziej skuteczną edukację. Jeśli chodzi o szkoły prywatne oraz państwowe, to jeden oraz drugi typ szkoły gwarantuje coś innego. Nieprawdą jest jednak to, że szkoły państwowe tak naprawdę są gorsze, bo wiele jest zależne od tego, do której szkoły się trafi, z jakimi nauczycielami będą lekcje i tym podobne. Tak samo, zbyt wiele mitów narosło w kontekście prywatnych placówek.

Bo jak prywatna szkoła podstawowa, to od razu dzieci z zamożnych rodzin, posiadające markowe ciuchy, z modnymi gadżetami, w których oceny są załatwiane przez rodziców. To oczywista nieprawda, a ponadto, coraz większa ilość rodziców decyduje się na wydatek w kwocie 400-500 złotych wierząc, że zagwarantują swojemu dziecku lepszą edukację. I jest w tym faktycznie dużo prawdy. W prywatnych szkołach bowiem najbardziej istotna jest indywidualna praca z uczniem, mniejsze klasy, bardziej przyjacielski i łatwiejszy kontakt z nauczycielem Z drugiej strony mamy dość znaczną ofertę zajęć pozalekcyjnch, tak więc wolny czas może być bardzo efektywnie zagospodarowany. W tym samym sensie jest bardziej łatwy dostęp do wsparcia dydaktycznego, większa protekcja, i co istotne, mniejsza szansa na spotkanie tak zwanego niezbyt pożądanego towarzystwa.

Co za tym idzie, mniejsza styczność z różnego rodzaju używkami, jak alkohol czy narkotyki. Bardzo ważną sprawą jest także to, że nauczyciel (zobacz również studia dla nauczycieli) ma ciągły kontakt z rodzicem, dzięki czemu można informować o postępach w przyswajaniu wiedzy, a w razie czego szybko reagować. Coraz więcej jest tego typu placówek, zwłaszcza w dużych ośrodkach miejskich, jak Wrocław, lecz nie tylko.

, , , ,

Related posts

Dbanie o dietę w obecnych czasach, nie jest tak naprawdę takim prostym przedsięwzięciem.

Niestety bardzo dużo produktów, jakie możemy nabyć w popularnych sklepach, posiada we własnym składzie, różne substancje szkodliwe dla naszego zdrowia. Dlatego trzeba koniecznie sprawdzać nie tylko rozpiskę kupowanego artykułu, ale także zastanowić się nad tym, czy nie łatwiej jest zmienić miejsce zakupów. Jedzenie ekologiczne powstaje w oparciu o naturalne procesy.

Matura dla dorosłych – co pożądane byłoby wiedzieć?

Matura dla dorosłych, a więc dla ludzi, jakie kilkanaście lat temu nie przystąpiły do matury, staje się teraz coraz bardziej powszechna. Dużo ludzi decyduje się na przystąpienie do matury w późniejszym wieku, zapewnia im to dużo możliwości, przykładowo zdołają znaleźć lepszą pracę czy też zapisać się na studia wyższe.

Połowa roku szkolnego, czyli wspaniały czas by zacząć się przygotowywać do matury.

Na nieszczęście patrząc na statystyki, zdawalność sprawdzianu dorosłości z roku na rok wygląda coraz gorzej. Uczniowie nie szczególnie zdają sobie sprawę z tegoż, że od tego być może bagatelnego egzaminu w dużej mierze uzależniona jest ich przyszłość.
Na szczęście na rynku istnieje sporo jednostek jak i osób prywatnych oferujących wsparcie spóźnionym maturzystom.

Matura to naprawdę istotny egzamin, bądź przygotowany się do niego najlepiej, jak można

Matura - zwana również egzaminem dojrzałości - jest jednym z najistotniejszych momentów w życiu młodego człowieka. Wieńczy edukację w szkole średniej i bywa podsumowaniem całego okresu nauki. Wynik uzyskany na maturze ma wielkie znaczenie dla możliwości podjęcia studiów na wymarzonym kierunku. Należy odpowiedzialnie podejść do kwestii egzaminu maturalnego i właściwie się przygotować.

Latest posts

Wydajny reklama w teraźniejszych czasach

Jeżeli jesteś właścicielem bądź menadżerem wysokiego szczebla jakiegokolwiek przedsiębiorstwa, to świetnie zdajesz sobie sprawę z tego, jak ogromna konkurencja panuje we wszystkich sektorach gospodarki, co wiąże się nade wszystko z istotą wolnorynkowego ustroju gospodarczego. W momencie, kiedy tak naprawdę każdy może rozpocząć działalność gospodarczą, kompletnie naturalne jest to, że tak wiele podmiotów gospodarczych oferuje taki sam wyrób tudzież usługę. To właśnie bezpośrednio przekłada się na to, iż dosłownie wszystkie firmy muszą ze sobą konkurować o każdego kolejnego klienta. Nie jest to takie proste, jak mogłoby wyglądać, o czym przekonało się już mnóstwo przedsiębiorców. Kiedy osiągniemy wysoką jakość produktu, to zostaje nam tylko marketing, a zatem jego rozreklamowanie albo promocja wśród potencjalnych odbiorców.

Jak wykorzystać narzędzie youtube w nowoczesnym marketingu

Youtube. Szerokie okno na świat. Skarbnica informacji, promocja własnego „ja” i własnych talentów. Od pewnego czasu to także fantastyczna popularyzacja własnej działalności. Wiedzmy, że prowadzenie własnego kanału filmowego na tym serwisie, nie jest ani drogie ani skomplikowane.

W jaki sposób efektywnie szukać noclegów w letnich miesiącach w Polsce

Udając się na wakacje, jeżeli się wszystko planuje samemu a nie z biurem podróży, trzeba zadbać o odpowiednie noclegi. Latem najbardziej popularnymi miejscami na spędzenie wolnego czasu są głównie miejscowości nad Bałtykiem i na Mazurach. W słoneczne, upalne dni w większości takich miejsc ciężko znaleźć trochę wolnego miejsca na plaży, są tam także doskonałe warunki do uprawiania wodnych sportów.