Prowadzenie firmy wiąże się z różnymi wydatkami, ale także pozwala na osiąganie większych zarobków niż praca na etacie

Ostatnia reforma w zakresie OFE przypomniała nam o konieczności odkładania na emeryturę dodatkowych pieniędzy, jako że prawdopodobne emerytury dla obecnych 20, 30 – latków będą dużo niższe. Należy więc zacząć odkładać i to regularnie, żeby później nie martwić się brakiem wymaganych środków. W związku z tym warto pomyśleć chociażby o założeniu dodatkowej działalności gospodarczej, dzięki której będziemy mogli więcej zarabiać. Co to jest działalność gospodarcza nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, pewne jest także to, że dzięki niej zyskujemy dodatkowe korzyści finansowe o ile oczywiście potrafimy stosownie rozkręcić interes.

Rozliczenia, księgowość

Autor: http://www.freeimages.com
Źródło: http://www.freeimages.com

Zakładając firmę należy liczyć się ze stałymi kosztami, których najwięcej generują składki na ZUS, a więc między innymi na emeryturę. Każdy, kto właśnie zakłada działalność przez początkowe dwa lata może opłacać składki społeczne na ulgowych warunkach – połowę niższe niż licząc od trzeciego roku istnienia działalności. Musimy poza tym pamiętać, że ktoś, kto jest zatrudniony na umowę o pracę, a w dodatku założy firmę, w ramach działalności musi odkładać jedynie składki na ubezpieczenie zdrowotne. Zaletą prowadzenia firmy jest także to, że składki odprowadzane do ZUS można odliczyć od podatku przy późniejszym rozliczaniu się z Urzędem Skarbowym. Czytaj też https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-ksiegowosc-online-za-0-zl-promocja-dla-czytelnikow-poradnika-przedsiebiorcyz pierwsze dwa lata – nie musi zatem wiązać się z dużymi kosztami, tak jak boi się tego wiele osób, planujących założyć dodatkowo działalność. Natomiast, gdy mamy świetny pomysł na biznes taka działalność może okazać się niezwykle opłacalnym przedsięwzięciem. Rzecz jasna istnieją również inne wydatki, które powinno się brać pod uwagę, jak np. opłacenie księgowego.

teczka z dokumentami

Niemniej aktualnie istnieje coś takiego jak księgowość internetowa, która nie jest kosztowna, a umożliwia kompleksową obsługę naszych finansów (za księgowość online możemy płacić już od 30-40 zł miesięcznie). Jak więc widzimy, wystarczy rozeznać się w dostępnych możliwościach i wnet utwierdzimy się, że prowadzenie działalności nie jest takie straszne jak może się wydawać, a może zagwarantować nam duże korzyści, dzięki którym będziemy się mogli zabezpieczyć także na przyszłość. Warto mieć to na uwadze. Zobacz także

https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-wysokosc-wynagrodzenia-chorobowego-bezposrednio-po-urlopie-wychowawczym

, ,

Related posts

Jak wykorzystać narzędzie youtube w nowoczesnym marketingu

Youtube. Szerokie okno na świat. Skarbnica informacji, promocja własnego „ja” i własnych talentów. Od pewnego czasu to także fantastyczna popularyzacja własnej działalności. Wiedzmy, że prowadzenie własnego kanału filmowego na tym serwisie, nie jest ani drogie ani skomplikowane.

Odzież służbowa staje się wyznacznikiem prestiżu, zatem w bankach oraz pensjonatach pracują odpowiednio ubrani podwładni

Schludny wygląd i uśmiechnięta twarz nierzadko decydują o pomyślnym przebiegu rekrutacji, przykładowo na stanowisko asystentki. Pomimo tego że w anonsach według obowiązującego prawa nie wolno stosować takich zwrotów jak miła aparycja albo wiek do 30 lat, to są stosowane nagminnie. Zresztą ten fakt nie zaskakuje, gdyż pracownik, który ma styczność z nabywcą jest pierwszym i jednocześnie najważniejszym reprezentantem danej firmy.

Nowoczesna forma reklamy, która dojdzie do wielu osób – telebim LED

W współczesnych czasach możemy wyróżnić dużo różnych form reklamy, z jakich jedne cieszą się większą, zaś inne mniejszą skutecznością. Niemało firm i przedsiębiorców decyduje się dziś na reklamę wyświetlaną na telebimach. Jeżeli zależy Ci na skutecznej i udanej reklamie, jaka w łatwy sposób dotrze do wielkiego grona odbiorców to bezsprzecznie telebim będzie dla Ciebie właściwy.

Latest posts

Wydajny reklama w teraźniejszych czasach

Jeżeli jesteś właścicielem bądź menadżerem wysokiego szczebla jakiegokolwiek przedsiębiorstwa, to świetnie zdajesz sobie sprawę z tego, jak ogromna konkurencja panuje we wszystkich sektorach gospodarki, co wiąże się nade wszystko z istotą wolnorynkowego ustroju gospodarczego. W momencie, kiedy tak naprawdę każdy może rozpocząć działalność gospodarczą, kompletnie naturalne jest to, że tak wiele podmiotów gospodarczych oferuje taki sam wyrób tudzież usługę. To właśnie bezpośrednio przekłada się na to, iż dosłownie wszystkie firmy muszą ze sobą konkurować o każdego kolejnego klienta. Nie jest to takie proste, jak mogłoby wyglądać, o czym przekonało się już mnóstwo przedsiębiorców. Kiedy osiągniemy wysoką jakość produktu, to zostaje nam tylko marketing, a zatem jego rozreklamowanie albo promocja wśród potencjalnych odbiorców.

Jak wykorzystać narzędzie youtube w nowoczesnym marketingu

Youtube. Szerokie okno na świat. Skarbnica informacji, promocja własnego „ja” i własnych talentów. Od pewnego czasu to także fantastyczna popularyzacja własnej działalności. Wiedzmy, że prowadzenie własnego kanału filmowego na tym serwisie, nie jest ani drogie ani skomplikowane.

W jaki sposób efektywnie szukać noclegów w letnich miesiącach w Polsce

Udając się na wakacje, jeżeli się wszystko planuje samemu a nie z biurem podróży, trzeba zadbać o odpowiednie noclegi. Latem najbardziej popularnymi miejscami na spędzenie wolnego czasu są głównie miejscowości nad Bałtykiem i na Mazurach. W słoneczne, upalne dni w większości takich miejsc ciężko znaleźć trochę wolnego miejsca na plaży, są tam także doskonałe warunki do uprawiania wodnych sportów.