zadania

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/kn-gliwice.edu.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Czy wiemy że jest lepkościomierz?

Laboratorium
Autor: Matteo Bagnoli
Źródło: http://www.flickr.com
Na pewno powiemy, że w laboratoriach wykorzystuje się dużo różnych sprzętów, które mają różnorakie zadania, a przez nie wykonywane są także różne eksperymenty. Dlatego także powinniśmy wiedzieć, że na wyposażeniu różnych laboratoriów znajduje się lepkościomierz, a więc sprzęt do mierzenia lepkości olejów. Dzięki temu można określić, czy konkretny olej ma dobre parametry i czy w odpowiedni sposób będzie wypełniał swoje funkcje, tak aby nie zadziałać na szkodę jakiegoś urządzenia.

Pragniesz odpowiednio przyszykować się do matury? Teraz w sieci odnajdziesz wiele pomocnych treści

matura matematyka online
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Matura jest dla uczniów niezwykle stresującym zdarzeniem. To normalne, że pragną oni wypaść jak najlepiej, ponieważ ma to wpływ na rekrutację na uczelnie wyższe.

Jak można zostać detektywem? Jakimi sprawami tak naprawdę zajmuje się detektyw, co to za profesja

lupa
Źródło: http://www.sxc.hu/
Interesuje cię jak wiele dostaje pieniędzy detektyw i jakimi sprawami się tak faktycznie zajmuje? Pragnąłbyś również wiedzieć, co trzeba zrobić, ażeby nim się stać? Spróbujemy odpowiedzieć na te wątpliwości, bo wyobrażenia na sprawę, kim jest i czym trudzi się detektyw, są różnorodne. Jedni są marzycielami, funkcjonują w świecie wyobraźni, więc dumają, iż taka osoba to jakby dzisiejszy Sherlock Holmes, a pozostali że zajmuje się tylko śledzeniem niewiernych żon i mężów. Jak więc jest?

Czy policzenie obwodu okręgu jest aż tak trudną operacją matematyczną?

okręgi
Autor: Lisa Ruokis
Źródło: http://www.flickr.com
W ostatnim czasie bardzo dużo mówi się na temat matematyki, która jak się okazuje jest w pewnej mierze królową nauk. To właśnie poniekąd za jej przyczyną nasze życie ulegało w wielu przypadkach licznym pozytywnym zmianom. Niestety, jak się także okazało, niezmiernie dużo uczniów, zwłaszcza na poziomie podstawowym zaniedbało swoje matematyczne obowiązki, przez co ich wiedza jest relatywnie mała.