zadania

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/kn-gliwice.edu.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Czy wiemy że jest lepkościomierz?

Laboratorium
Autor: Matteo Bagnoli
Źródło: http://www.flickr.com
Wszyscy powiemy, że w laboratoriach wykorzystuje się wiele różnych sprzętów, które posiadają różnorakie zadania, a przez nie przeprowadzane będą również różne eksperymenty. Przez to też musimy wiedzieć, że na wyposażeniu różnych laboratoriów odnajduje się lepkościomierz, a zatem sprzęt do mierzenia lepkości olejów. Dzięki temu da się zobaczyć, czy dany olej ma odpowiednie parametry i czy w dobry sposób będzie wykonywał własne funkcje, tak żeby nie działać na zgubę jakiejś maszyny.

Pragniesz odpowiednio przyszykować się do matury? Teraz w sieci odnajdziesz wiele pomocnych treści

matura matematyka online
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Matura jest dla uczniów niezwykle stresującym zdarzeniem. To normalne, że pragną oni wypaść jak najlepiej, ponieważ ma to wpływ na rekrutację na uczelnie wyższe.

Jak można zostać detektywem? Jakimi sprawami tak naprawdę zajmuje się detektyw, co to za profesja

lupa
Źródło: http://www.sxc.hu/
Interesuje cię jak wiele zarabia detektyw i jakimi sprawami się tak faktycznie zajmuje? Pragnąłbyś również wiedzieć, co powinieneś wykonać, aby nim zostać? Spróbujemy odpowiedzieć na te wątpliwości, gdyż wyobrażenia na temat tego, kto to jest i czym zajmuje się detektyw, są różnorodne. Jedni są marzycielami, żyją w świecie wyobrażeń, więc myślą, iż taka osoba to jakby dzisiejszy Sherlock Holmes, a inni że zajmuje się po prostu śledzeniem niewiernych żon i mężów. Jak więc jest?

Czy policzenie obwodu okręgu jest aż tak trudną operacją matematyczną?

okręgi
Autor: Lisa Ruokis
Źródło: http://www.flickr.com
W ostatnim czasie niezwykle co niemiara mówi się na temat matematyki, która jak się okazuje jest bez mała królową nauk. To właśnie w pewnej mierze za jej przyczyną nasze życie ulegało po wielokroć licznym pozytywnym zmianom. Niestety, jak się również okazało, nadzwyczaj dużo uczniów, zwłaszcza na poziomie podstawowym zaniedbało swoje matematyczne obowiązki, przez co ich wiedza jest względnie mała.