zabytki

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/kn-gliwice.edu.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Dlaczego trzeba wypoczywać blisko morza, zaś szkolić się na Dolnym Śląsku?

Morze Bałtyckie
Autor: 世書 名付
Źródło: http://www.flickr.com
Morskie Ustronie polski kurort położony blisko morza o wieloletniej tradycji lecznictwa sanatoryjnego. Wielkie obszary leśne, świeże powietrze oraz czyste plaże, rok rocznie przywabiają masę urlopowiczów i rehabilitantów.

Legnica jako doskonałe miejsce na spędzenie weekendu. Co i dlaczego powinniśmy zobaczyć?

legnica, dolny śląsk
Autor: Serge Bystro
Źródło: http://www.flickr.com
Po całym tygodniu pracy poszukujemy często jakiejś odskoczni, która da możliwość by zregenerować siły. Czasem czujemy, iż zasiedzieliśmy się za biurkiem i musimy gdzieś pojechać. Chcielibyśmy zmienić choć na jeden dzień znane kąty i pooglądać ciekawe miejsca. Z reguły mamy tendencję do poszukiwania często bardzo oczywistych destynacji, pełnych turystów. Po takim wyjeździe przyjeżdżamy zmęczeni i źli, bo rzeczywistość była gorsza niż to czego oczekiwaliśmy. Dlatego warto zmienić swoje podejście oraz wybrać mniej oczywiste miejsca, a może się okazać, że będziemy pozytywnie zaskoczeni.

Co ma do zaproponowania dzisiejszy Lublin? Czemu dobrze tam pojechać? Co można zwiedzić?

lublin
Autor: Wesley Carr
Źródło: http://www.flickr.com
Jest największym ośrodkiem miejskim we wschodniej części Polski, a ze względu na ciekawą zabudowę i interesujące zabytki może się również okazać niezapomnianym celem wycieczki. Lublin, zlokalizowany w odległości ledwie stu kilometrów od granicy z Ukrainą i Białorusią, zwabia swą historią a także oryginalnymi obiektami. Na jakie z nich trzeba zwrócić uwagę w czasie wizyty w tym mieście?

Co ciekawego i wartego obejrzenia znajduje się w Krakowie?

Kraków, Wawel
Autor: http://www.sxc.hu/
Źródło: http://www.sxc.hu/
Kraków to jedno z najchętniej zwiedzanych miejscowości w naszym kraju. Do tej dawnej siedziby królów w każdym sezonie przyjeżdża i przylatuje parę milionów odwiedzających. Zachęcają ich zarówno przepiękne zabytkowe miejsca, ale także życie kulturalne tego wspaniałego miasta. A w Krakowie jest co zwiedzać, o czym każdy kto już tam był miał okazję się przekonać.