tworzywa

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/kn-gliwice.edu.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Materiały podatne na siły maszynowe - ważny element pracy warsztatów

elastomery
Autor: AWBUD Wyroby Betonowe
Źródło: http://prasa.gutpr.pl/AwbudStandard/nostalit_piaskowy02.jpg
Trwałość artykułów używanych obecnie w procesach fabrykacji jest nadzwyczaj ważne. Zwłaszcza tyczy się to materiałów, które muszą mieć właściwy wskaźnik elastyczności, by można było przekazać je do sprzedaży. Kauczuk lub guma to produkty stosowane bez zmian od bardzo dawna.

Mnóstwo przedsiębiorstw produkcyjnych stosuje surowce o wysokiej podatności na siły mechaniczne

Pianka
Autor: Thermaflex
Źródło: Thermaflex
W obecnych czasach w fabrykacji przeróżnego rodzaju produktów używa się surowców, które cechują się dużą wytrzymałością. Szczególnie jest tak w przypadku produktów, które winny mieć odpowiedni współczynnik elastyczności, by można było przekazać je do sprzedaży. Rzecz jasna niezmiennie od lat stosuje się kauczuk, który ma wyjątkowo obszerne zastosowanie.

Współczesny skarb alchemików, czyli w poszukiwaniu tworzywa idealnego, który mógłby zastąpić kamień filozoficzny

Współczesne laboratorium
Autor: Kitmondo Marketplace
Źródło: http://www.flickr.com
Starożytni czarodzieje, nazywani również alchemikami, skupiali się w swoich dociekaniach naukowych nad jednym głównym wątkiem. Otóż, ich wielkim marzeniem było odkrycie tzw. kamienia filozoficznego. Ta legendarna substancja, znana też pod nazwą tynktura, miała fascynującą ludzi moc: zamieniała metale w złoto. I pomimo tego że takie poszukiwania spaliły na panewce, to do czasów współczesnych w literaturze i sztuce daje się zauważyć echa tych jakże z mozołem prowadzonych prac badawczych.

Klej d4 złączy wszystko

Bieżnia tartanowa
Autor: Matt Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Tartan idealnie nadaje się na podłogi
Jeśli tworzymy halę sportową, lub bieżnię musimy posiadać świadomość, że jej nawierzchnia będzie wytrzymała oraz nieczuła na tarcie. Dlatego właśnie musimy się koncentrować wyłącznie na tych produktach, które świetnie nadają się na nawierzchnie sportowe oraz dadzą nam świadomość, że nic się z nimi nie będzie działo, nawet kiedy będą na nie działały przeróżne czynniki atmosferyczne.