tłumacz

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/kn-gliwice.edu.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Tłumaczenia angielski Wrocław ma szansę nam zaoferować

Tłumacz przysięgły
Autor: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Źródło: http://www.flickr.com
Czasami potrzebny będzie tłumacz przysięgły. Od czasu do czasu wystarczy nam, że ktoś obeznany w danym języku obcym przełoży nam dany tekst i ma okazję to robić nawet nasz przyjaciel. Jednakże pojawiają się takie sytuacje, kiedy do przełożenia posiadamy jakieś niesamowicie istotne pisma, a to spowoduje, że powinniśmy mieć kogoś, kto nam je przełoży, lecz również zatwierdzi ich zgodność oraz da nam gwarancję, że nikt niepowołany nie dowie się o treści konkretnego pisma.

W jaki sposób uporać się z przetłumaczeniem firmowych papierów?

dokumenty w języku obcym na biurku
Autor: 24oranges.nl
Źródło: http://www.flickr.com
Otwarte granice jak i stale rosnąca mobilność powodują, że coraz częściej mamy styczność z dokumentami sporządzonymi w języku obcym, jakie musimy przetłumaczyć. Z przypadkami takimi spotkać się można chociażby w sytuacji chęci podjęcia pracy poza granicami kraju, kupna samochodu bądź nieruchomości w jednym z obcojęzycznych krajów albo szukając opracowań na konkretny temat. W jaki sposób uporać się z ich przetłumaczeniem?

Masz ważne dokumenty, które koniecznie musisz przetłumaczyć na hiszpański – spójrz, gdzie poszukiwać pomocy

flaga hiszpanii
Autor: Nicolas Raymond
Źródło: http://www.flickr.com
W latach Polskiej Republiki Ludowej z języków obcych w szkołach uczono tylko rosyjskiego. Następnie dodano angielski oraz niemiecki. W obecnych czasach naucza się dzieci znacznie więcej języków, wciąż jednak jest mało szkół, chętnie edukujących w kierunku tych nieco mniej popularnych. Tym samym na naszym rynku dość ciężko odnaleźć tłumaczy np. hiszpańskiego, czeskiego czy fińskiego.

Język angielski to dzisiaj numer jeden

Podręczniki do nauki języków
Autor: Sarah Joy
Źródło: http://www.flickr.com
Kogo by nie zapytać każdy z nas mówi po angielsku. Oczywiście mowa o grupie wiekowej do 30 lat, gdyż starsi nawet nie mają tego typu pomysłów, skoro nigdy nie uczyli się tego języka. Z jakich przesłanek to wynika?

Czy możliwości tłumaczenia są przydatne w gigantycznych korporacjach?

Słowniki języków obcych
Źródło: http://www.sxc.hu
Prowadzenie związków gospodarczych z obcymi kontrahentami w wielu przypadkach jest zadaniem wybitnie wymagającym. W tym miejscu mowa jest oczywiście o znajomości odmiennej kultury, co po wielokroć sprawia nam wiele trudności, niemniej jednak udana transakcja nie ogranicza się wyłącznie do sfery kulturalnej. W praktyce w wielu przypadkach wymagana jest zarówno spełnienie warunków urzędowych, które wymagają posiadania właściwych dokumentów, które rzecz jasna zostaną przetłumaczone.