surowce

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/kn-gliwice.edu.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Współczesny skarb alchemików, czyli w poszukiwaniu tworzywa idealnego, który mógłby zastąpić kamień filozoficzny

Współczesne laboratorium
Autor: Kitmondo Marketplace
Źródło: http://www.flickr.com
Starożytni sztukmistrzowie, nazywani również alchemikami, koncentrowali się w swoich dociekaniach naukowych nad jednym zasadniczym wątkiem. Otóż, ich ogromnym marzeniem było wynalezienie tzw. kamienia filozoficznego. Ta słynna substancja, znana też pod mianem tynktura, posiadała fascynującą ludzi moc: zamieniała metale w złoto. I chociaż że te poszukiwania spaliły na panewce, to do czasów współczesnych w literaturze i sztuce daje się dostrzec echa tych jakże z mozołem prowadzonych prac badawczych.

Nowiusieńkie a także eksploatowane oraz innowacyjne dźwigi na wynajem

Żurawie budowlane
Autor: Canuckistan
Źródło: http://www.flickr.com
Budując następne osiedle mieszkaniowe bądź następną galerię handlową, firma trudniąca się tym przyjmuje tysiące ludzi począwszy od murarzy, tynkarzy, elektryków aż po zbrojarzy oraz przeważnie architektów. Aczkolwiek jest to nie wszystko, bo jak domyślamy się człowiek swoimi rękoma nie może wszystkiego wykonać. Dlatego też konieczne będą sprzęty, miedzy innymi betoniarki, koparki a także dźwigi. Prace na wysokościach nie były by możliwe, gdyby właściwie nie te dźwigi.