samolot

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/kn-gliwice.edu.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Jak się zachować, gdy mamy problemy na lotnisku? Gdy nasz lot się spóźnia albo z jakichś przyczyn nie wpuszczono nas na pokład samolotu?

Samolot w chmurach
Autor: Szmalback.pl
Źródło: Szmalback.pl
Aktualnie podróże lotnicze stały się podobnie popularne, jak inne formy przemieszczania się. Zależnie od destynacji jak i kilometrów do pokonania można podróżować w sposób tradycyjny – autokarem lub koleją, można także bardziej sprawnie oraz z duchem czasu latając.

Pomoc w odprawie celnej - co musisz załatwić?

odprawa celna
Autor: Luca Hammer
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy zwyczajny człowiek wybierając się w podróż musi pamiętać o kilku rzeczach. Oczywiście może się obawiać, że na przykład nie zdąży na pociąg, albo zapomni o bilecie na samolot, to jednak tego rodzaju podróż nie jest bardzo stresującą sprawą. Ale, jeśli osoby zajmujące się transportem morskim towarów coś pomylą, to straty da się liczyć w tysiącach złotych. Z tego powodu tak ważna jest pomoc przy odprawie celnej, bo transport morski to poważna rzecz.

Przywileje, z jakich będą mieć prawo zrobić użytek pasażerowie samolotów w wyjątkowych sytuacjach.

Samolot na pasie startowym
Autor: Joe Kunzler
Źródło: http://www.flickr.com
Wybierający się w podróż samolotem powinien doskonale mieć pojęcie o swoich obowiązkach, tak samo podczas przebywania na pokładzie samolotu, jak i w trakcie znajdowania się na lotnisku. O tym będzie on informowany w czasie zakupu biletu i o wszystkich takich sprawach musi pamiętać i kategorycznie ich przestrzegać.

Prawa należące się pasażerom linii lotniczych

samolot
Autor: Thérèse de Lisieux (away for a a while)
Źródło: http://www.flickr.com
Korzystanie z samolotów jest bardzo wygodnym sposobem przemieszczania się. O ile oczywiście dużo uzależnione jest od tego, którą klasą się leci, ten sposób zawsze jest bardzo szybki. Za pomocą samolotu można być dużo prędzej w dalekim kraju niż pokonując tę trasę na przykład za pomocą samochodu. Obecne samoloty są bardzo szybkie, a poza tym bezpieczne. Wiele osób czuje obawę przed podróżowaniem samolotem, jednak należy mieć na uwadze, że katastrofy lotnicze zdarzają się faktycznie bardzo rzadko.