przedmioty

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/kn-gliwice.edu.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

W czasie terapii najmłodszych potrzeba stosować ciekawe pomoce, które zachęcą do nauki i zdobywania nowych umiejętności

logopeda
Źródło: flickr.com
Znakiem współczesnych czasów staje się to, że napotyka się coraz więcej dzieciaków z różnymi zaburzeniami rozwojowymi albo niepełnosprawnościami. Pomyślnie dla nich badania pod takim kątem są coraz powszechniejsze, więc dzieci te mogą liczyć na specjalistyczną pomoc. Taka terapia powinna być bardzo ciekawa, bo dziecko jest wymagającym pacjentem.

Jakim sposobem dzisiaj zaplanować przeprowadzkę, aby nie nastręczała ona dużych problemów?

przeprowadzka
Autor: Carly Lesser & Art Drauglis
Źródło: http://www.flickr.com
Przeprowadzka jest naprawdę dużym wyzwaniem logistycznym. Obecnie każda osoba musi być mobilna. Ludzie zdecydowanie rzadziej przywiązują się do określonego miejsca, w przeciwieństwie do tendencji obecnych w przeszłości, kiedy dosyć często całe pokolenia mieszkały w jednej miejscowości. Pracodawcy wymagają, żeby pracownik był gotowy na ewentualne przeprowadzki, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Dotyczy to także firm, jakie coraz częściej zmieniają swoje siedziby, co jest spowodowane głównie wymaganiami rynkowymi. Jak w takim przypadku zorganizować przeprowadzkę, żeby nie była ona faktycznie problematyczna?

Rola szkoły żydowskiej, dialogu kultur

Autor: Warsztaty Kultury Filia Centrum
Najważniejszym założeniem, jakie przyświeca działalności szkoły żydowskiej jest szerzenie wśród uczniów tolerancyjnego stosunku do wszystkich kultur świata oraz szacunku dla różnorodności wyznaniowej. Jest to bardzo ważna i potrzebna działalność, w szczególności w naszym społeczeństwie, gdzie wciąż rosną nastroje wrogości do wszystkiego co inne a ma to najczęściej miejsce w środowiskach mało wykształconych, ludzi, którymi bez problemu można manipulować.