prawo

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/kn-gliwice.edu.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Jeżeli należy nam się odszkodowanie z OC sprawcy, to dobrze będzie poznać własne przywileje i walczyć o nie.

odszkodowanie z oc
Autor: Olgierd Rudak
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli w jakiś sposób ucierpieliśmy w drogowym wypadku, to przysługuje nam zadość uczynienie. Będzie ono wypłacane z ubezpieczenia sprawcy. Niestety jednak dość regularnie firmy ubezpieczeniowe stosują najróżniejsze kruczki prawne, by nasze zadośćuczynienie okazało się małe.


Jeżeli przysługuje nam odszkodowanie z OC sprawcy, to warto znać swoje przywileje.

Adwokat jest kompetentny w zakresie prawa karnego, posiadając wiedzę oraz wielkie doświadczenie jest wstanie reprezentować zarówno oskarżonego jak i ofiary

Książki prawnicze
Autor: Brian Holland
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy z nas gdy pragnie pomocy lub porady prawnej udaje się do Kancelarii, żeby załatwić to u fachowego i doświadczonego eksperta. W Krakowie jest szereg Gabinetów Adwokackich, w jakich są zatrudnieni specjaliści w odcinku kodeksu karnego. Jeśli zostałeś oskarżony o wykroczenie albo byłeś ofiarą wykroczenia adwokaci służą własną pomocą oraz radą.

Czujesz się oszukany przez sprzedawcę? Nie zdajesz sobie sprawy, co możesz zrobić z zawartą już umową, jaka jest niesprawiedliwa? Przeczytaj!

Paragraf
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Tak to już jest, że w wielu sferach życia konsumenci nie posiadają możliwości podważania warunków proponowanej umowy. Niestety, ich funkcja sprowadza się jedynie do sygnowania dokumentu, albo jego odrzucenia w całościowej formie. Posiada to zastosowanie przykładowo w sytuacji kontraktów stosowanych przez banki, sprzedawców telefonicznych, deweloperów, biura podróży, dostawców energii elektrycznej i tym podobnych.

Kiedy konieczny jest mecenas

prawnik
Autor: Tori Rector
Źródło: http://www.flickr.com
Niemal każdy z nas ma w życiu jeden lub parę takich momentów, w których nieodzowna jest mu pomoc prawnika. Dobrze jest zatem mieć pojęcie jak a także gdzie wypatrywać tego typu pomocy. Jednostką zawodowo związaną z prawem, a tym samym posiadającą na tym polu doświadczenie będzie między innymi mecenas. Jest on w stanie świadczyć kompetentną pomoc prawną zarówno przedsiębiorcom, jak także jednostkom indywidualnym.

Masz firmę przewozową? Zatroszcz się o sprawozdanie intrastat

sprawozdanie intrastat
Od kiedy Polska została wybrana do grupy krajów Unii Europejskiej, całkiem dużo zmian nastało na jej terytorium. Dzięki temu mnóstwo biznesmenów mogło zacząć kooperację z zagranicznymi firmami, bowiem transport produktów w obrębie Unii jest bardzo łatwiejszy.

Jeśli zamierzamy dokonać dobrego zaświadczenia finansowego pomoże nam w tym portal podatnika

pit 37
Autor: Allagash Brewing
Źródło: http://www.flickr.com
Rozliczanie naszych dochodów i co za tym idzie też sprawozdanie z tego, ile podatku w danym roku uiściliśmy jest jednym z zadań naszego dojrzałego, pracowniczego egzystowania.

Zakładanie sklepów internetowych nie jest u nas innowacja, a zakupów w internecie dokonuje coraz więcej konsumentów, gdyż ceny tutaj są naprawdę atrakcyjne

prawo
Autor: Karolina van Schrojenstein Lantman - Orlinska
Źródło: http://www.flickr.com
Nie dzieje się tak bez przyczyny. Sprzedający nie potrzebują do realizowania sprzedaży przecież ani magazynu, ani punktu sprzedażowego, który wymagane by było opłacać. Z tej racji towary nabywane w takim sklepie internetowym mają z reguły atrakcyjniejszą cenę.

Firmy kurierskie: coś, bez czego współcześnie trudno nam wyobrazić sobie funkcjonowanie

kurier
Źródło: pixabay.com
Jeszcze naprawdę niedawno, zamierzając nadać przesyłkę, mogliśmy to zrobić jedynie, decydując się na usługi świadczone przez Pocztę Polską. Na chwilę obecną na rynku funkcjonują też firmy, w których możemy nadawać przesyłki. Z usług firm kurierskich nierzadko korzystają klienci wybierający sklepy internetowe. Jakie są plusy korzystania z usług firmy kurierskiej?

Dowiedz się co to jest własność intelektualna, w jaki sposób zarejestrować osobisty znak towarowy oraz jak troszczyć się o prawa autorskie w internecie

prawa autorskie w sieci
Autor: H Sterling Cross
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie coraz więcej osób pragnie rozwijać swój biznes w internecie. Ludzie na nieszczęście nie zdają sobie sprawy z tego, iż co poniektóre hasła czy też znaki mogą być już zajęte i nieświadomie ich używają. Dlatego też jeśli pragniemy założyć własną działalność gospodarczą najpierw powinniśmy dowiedzieć się wszystkiego na temat ochrony własności intelektualnej, żeby nie okazało się, iż będziemy mieli w późniejszym czasie szkopuły.

Dobry radca prawny, który pomoże nam w każdej sytuacji oraz szybko rozwiąże nasze problemy związane z dziedziną prawa

młotek sędziowski
Autor: controlarms
Źródło: www.flickr.com
Wielu z nas zmaga się ze sprawami związanymi z prawem. Może to być niezbyt uczciwy pracodawca w firmie albo sprawa sądowa dotycząca podziału majątku. W takich przypadkach często poszukujemy pomocy u doświadczonego prawnika czy też radcy prawnego.