prawo

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/kn-gliwice.edu.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Jeżeli należy nam się odszkodowanie z OC sprawcy, to dobrze będzie poznać własne przywileje i walczyć o nie.

odszkodowanie z oc
Autor: Olgierd Rudak
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli w jakiś sposób ucierpieliśmy w stłuczce, to należy nam się odszkodowanie. Będzie ono wypłacone z polisy winnego. Niestety jednakże bardzo często spółki ubezpieczeniowe stosują rozmaite kruczki prawne, by nasze zadośćuczynienie było małe.


Jeśli przysługuje nam odszkodowanie z OC sprawcy, to warto poznać swoje prawa.

Adwokat jest kompetentny w zakresie prawa karnego, posiadając wiedzę oraz wielkie doświadczenie jest wstanie reprezentować zarówno oskarżonego jak i ofiary

Książki prawnicze
Autor: Brian Holland
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy z nas podczas gdy pragnie pomocy bądź konsultacji prawnej wybiera się do Kancelarii, ażeby załatwić to u profesjonalnego i doświadczonego eksperta. W Krakowie jest sporo Kancelarii Adwokackich, w jakich są zatrudnieni fachowcy w aspekcie kodeksu karnego. Jeśli zostałeś posądzony o przestępstwo albo byłeś ofiarą przestępstwa adwokaci usługują swoją pomocą i poradą.

Czujesz się oszukany przez sprzedawcę? Nie zdajesz sobie sprawy, co możesz zrobić z zawartą już umową, jaka jest niesprawiedliwa? Przeczytaj!

Paragraf
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Faktem jest, że w licznych dziedzinach życia konsumenci nie posiadają możliwości negocjowania decyzji podsuwanej umowy. Niestety, ich funkcja sprowadza się tylko do sygnowania umowy, albo jego odrzucenia w całościowej formie. Posiada to zastosowanie przykładowo w sytuacji kontraktów stosowanych przez banki, operatorów telefonicznych, deweloperów, biura podróży, dostawców energii elektrycznej i wielu innych.

Kiedy konieczny jest mecenas

prawnik
Autor: Tori Rector
Źródło: http://www.flickr.com
Nieomalże każdy z nas ma w życiu jeden albo parę takich chwil, w których nieodzowna jest mu pomoc radcy prawnego. Dobrze jest więc wiedzieć jak oraz gdzie poszukiwać tego rodzaju pomocy. Jednostką zawodowo związaną z prawem, a tym samym posiadającą na tym polu wiedzę będzie między innymi adwokat. Jest on w stanie świadczyć fachową pomoc prawną zarówno firmom, jak także jednostkom indywidualnym.

Masz firmę przewozową? Zatroszcz się o sprawozdanie intrastat

sprawozdanie intrastat
Od kiedy Polska została wybrana do grupy krajów Unii Europejskiej, całkiem dużo zmian nastało na jej terytorium. Dzięki temu mnóstwo biznesmenów mogło zacząć kooperację z zagranicznymi firmami, bowiem transport produktów w obrębie Unii jest bardzo łatwiejszy.

Jeśli zamierzamy dokonać dobrego zaświadczenia finansowego pomoże nam w tym portal podatnika

pit 37
Autor: Allagash Brewing
Źródło: http://www.flickr.com
Sumowanie naszych dochodów i co za tym idzie również raport z tego, ile podatku w danym roku zapłaciliśmy jest jednym z zadań naszego pełnoletniego, pracowniczego życia.

Zakładanie sklepów internetowych nie jest u nas innowacja, a zakupów w internecie dokonuje coraz więcej konsumentów, gdyż ceny tutaj są naprawdę atrakcyjne

prawo
Autor: Karolina van Schrojenstein Lantman - Orlinska
Źródło: http://www.flickr.com
Nie dzieje się tak bez przyczyny. Sprzedający nie potrzebują do realizowania sprzedaży przecież ani magazynu, ani punktu sprzedażowego, który wymagane by było opłacać. Z tej racji towary nabywane w takim sklepie internetowym mają z reguły atrakcyjniejszą cenę.

Firmy kurierskie: coś, bez czego współcześnie trudno nam wyobrazić sobie funkcjonowanie

kurier
Źródło: pixabay.com
Jeszcze całkiem niedawno, zamierzając nadać przesyłkę, mogliśmy tego dokonać jedynie, korzystając z usług świadczonych przez Pocztę Polską. W chwili obecnej na rynku działają też firmy, w których możemy nadawać przesyłki. Z usług firm kurierskich bardzo często korzystają klienci robiący zakupy w sklepach internetowych. Jakie są zalety korzystania z usług firmy kurierskiej?

Dowiedz się co to jest własność intelektualna, w jaki sposób zarejestrować osobisty znak towarowy oraz jak troszczyć się o prawa autorskie w internecie

prawa autorskie w sieci
Autor: H Sterling Cross
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie coraz więcej osób pragnie rozwijać swój biznes w internecie. Ludzie na nieszczęście nie zdają sobie sprawy z tego, iż co poniektóre hasła czy też znaki mogą być już zajęte i nieświadomie ich używają. Dlatego też jeśli pragniemy założyć własną działalność gospodarczą najpierw powinniśmy dowiedzieć się wszystkiego na temat ochrony własności intelektualnej, żeby nie okazało się, iż będziemy mieli w późniejszym czasie szkopuły.

Dobry radca prawny, który pomoże nam w każdej sytuacji oraz szybko rozwiąże nasze problemy związane z dziedziną prawa

młotek sędziowski
Autor: controlarms
Źródło: www.flickr.com
Wielu z nas zmaga się ze sprawami związanymi z prawem. Może to być nieuczciwy pracodawca w firmie lub sprawa sądowa dotycząca podziału majątku. W takich przypadkach najczęściej poszukujemy pomocy u doświadczonego prawnika bądź radcy prawnego.