prawo

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/kn-gliwice.edu.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Jeśli zamierzamy dokonać dobrego zaświadczenia finansowego pomoże nam w tym portal podatnika

pit 37
Autor: Allagash Brewing
Źródło: http://www.flickr.com
Rozliczanie naszych dochodów i co za tym idzie też sprawozdanie z tego, ile podatku w danym roku uiściliśmy jest jednym z zadań naszego dojrzałego, pracowniczego egzystowania.

Zakładanie sklepów internetowych nie jest u nas innowacja, a zakupów w internecie dokonuje coraz więcej konsumentów, gdyż ceny tutaj są naprawdę atrakcyjne

prawo
Autor: Karolina van Schrojenstein Lantman - Orlinska
Źródło: http://www.flickr.com
Nie dzieje się tak bez przyczyny. Sprzedawcy nie potrzebują do realizowania sprzedaży przecież ani magazynu, ani punktu stacjonarnego, który wymagane by było opłacać. Z tej przyczyny produkty nabywane w takim sklepie internetowym mają z reguły niższą cenę.

Firmy kurierskie: coś, bez czego współcześnie trudno nam wyobrazić sobie funkcjonowanie

kurier
Źródło: pixabay.com
Jeszcze naprawdę niedawno, zamierzając nadać przesyłkę, mogliśmy to zrobić jedynie, decydując się na usługi świadczone przez Pocztę Polską. Na chwilę obecną na rynku funkcjonują też firmy, w których możemy nadawać przesyłki. Z usług firm kurierskich nierzadko korzystają klienci wybierający sklepy internetowe. Jakie są plusy korzystania z usług firmy kurierskiej?

Dowiedz się co to jest własność intelektualna, w jaki sposób zarejestrować osobisty znak towarowy oraz jak troszczyć się o prawa autorskie w internecie

prawa autorskie w sieci
Autor: H Sterling Cross
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie coraz więcej osób pragnie rozwijać swój biznes w internecie. Ludzie na nieszczęście nie zdają sobie sprawy z tego, iż co poniektóre hasła czy też znaki mogą być już zajęte i nieświadomie ich używają. Dlatego też jeśli pragniemy założyć własną działalność gospodarczą najpierw powinniśmy dowiedzieć się wszystkiego na temat ochrony własności intelektualnej, żeby nie okazało się, iż będziemy mieli w późniejszym czasie szkopuły.

Dobry radca prawny, który pomoże nam w każdej sytuacji oraz szybko rozwiąże nasze problemy związane z dziedziną prawa

młotek sędziowski
Autor: controlarms
Źródło: www.flickr.com
Wielu z nas zmaga się ze sprawami związanymi z prawem. Może to być niezbyt uczciwy pracodawca w firmie albo sprawa sądowa dotycząca podziału majątku. W takich przypadkach często poszukujemy pomocy u doświadczonego prawnika czy też radcy prawnego.

Z jakiego powodu kobieta zatrudniona na stanowisku ekspedientki w miejskim kiosku musi znać przynajmniej podstawy rachunkowości

kasa fiskalna
Gdy rząd zmienił prawo i zobowiązał właścicieli niewielkich kiosków do posiadania kas fiskalnych, to wielu ekspedientek zastanawiało się, jak szybko obsłużyć konsumentów spieszących się na autobus - przecież każdej nastolatce kupującej w pośpiechu czasopismo trzeba wydrukować i dać paragon. Polacy z zasady nie biorą paragonów, zatem ten problem niejako sam się rozwiązał. Jednakże osoba pracująca w kiosku musi mieć o wiele większą wiedzę, daleko wykraczającą poza, tak czy inaczej, nieskomplikowaną umiejętność obsługi kasy.

Księgi rachunkowe jako dokładne zapisywanie

Podatek
Autor: Wilson Hui
Źródło: http://www.flickr.com
Otwarcie ksiąg rachunkowych dla podatników prowadzących ewidencję uproszczoną jest złożoną operacją. Przeto należy odpowiednio wcześniej rozpocząć przygotowania do takiego procesu. Księgi rachunkowe powinny prowadzić osoby fizyczne, spółki obywatelskie osób fizycznych, spółki jawne osób fizycznych, spółki partnerskie, oraz spółdzielnie społeczne. Zarządzenie dopuszcza jednak możność powierzenia prowadzenia ksiąg rachunkowych drugim osobom.

Zajęcie dla ludzi o mocnych nerwach, czyli kto oraz z jakiego powodu może być komornikiem

komornik
Autor: Steve wilson
Źródło: http://www.flickr.com
Komornicy nie cieszą się szacunkiem ludzi. Zazwyczaj są uważani za bezduszne osoby, które żerują na nieszczęściu innych. Komornik to zawód jak każdy inny. Z tą malutką różnicą, że należy być nieskazitelnym. Jakie cechy powinien posiadać odpowiedni kandydat na posadę komornika? Zobaczmy z bliska...

Społeczeństwo i ich wiedza o społeczeństwie

Edukacja
Autor: iStockphoto.com
Źródło: iStockphoto.com
Każdy z nas jest członkiem społeczeństwa. Każdy przystaje do jakiejś grupy obywatelskiej, narodowej, zawodowej, miejscowej. Pomimo tego nie każdy mieszkaniec wie wszystko o swoim społeczeństwie. W następstwie tego nierzadko są gwałcone przeróżne przepisy i prawa mieszkańców, co pod żadnym pozorem nie musi mieć miejsca.

Czemu dobrze jest zabierać udział w licytacjach komorniczych

komornik
Kupowanie rozlicznych akcesoriów na licytacjach komorniczych bywa obecnie nadzwyczajną okazją do nabycia ciekawych, intrygujących dóbr za naprawdę nie duże pieniądze. W Polsce tego typu licytacje są jeszcze dosyć mało rozpowszechnione, ale ich znaczenie na ryku stopniowo coraz bardziej rośnie. Kto pragnie dowiedzieć się więcej o przebiegu tych licytacji, powinien wpisać w komputerze hasło: komornik Stargard licytacje.