polska

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/kn-gliwice.edu.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Formalności związane z wywozem produktów w UE

deklaracja intrastat wywóz
Autor: COD Newsroom
Źródło: http://www.flickr.com
Od kiedy polska weszła w skład Unii Europejskiej, niezwykle dużo czynników zmieniło się w naszym państwie. Przez cała dekadę miał miejsce systematyczny rozwój ekonomiczny, Polacy zakładali coraz to nowe działalności, ale przede wszystkim rozpoczęli współpracę z przedsiębiorcami z Europy Zachodniej.

Jest kilka takich miast w kraju nad Wisłą, które rozwijają się prędko - prawie jak azjatyckie tygrysy

banery reklamowe wrocław
Autor: faxepl
Źródło: http://www.flickr.com
polska od czasu, gdy przystąpiła do UE nieprzerwanie się rozwija. Mamy mnóstwo do nadrobienia w odniesieniu do państw Europy Zachodniej, ale nie wstydzimy się pewnych zacofań.

Swoboda prowadzenia przedsiębiorstwa to jedna z podstawowych reguł funkcjonowania Polski

firma
Autor: Achim Senft www.senft-betonbohren.de
Źródło: http://www.flickr.com
Na pewno można powiedzieć, że Polska jest krajem kapitalistycznym. W kwestii działalności gospodarczej państwo nie narzuca zatem podmiotom obrotu gospodarczego na przykład tego, z kim będą rozpoczynać relacje handlowe. Oprócz tego istnieje możliwość dowolnego wybrania rodzaju prowadzonej działalności, ograniczona tylko w niektórych przypadkach, jak przykładowo przewozy lotnicze czy tak zwane zezwolenia, które uzyskuje się chociażby na sprzedawanie alkoholu.