podatki

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/kn-gliwice.edu.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Transport towarów – o czym dobrze jest przeczytać?

tir
Źródło: flickr.com
Świadczenie usług polegających na transporcie towarów wymaga od właściciela firmy posiadania odpowiedniego taboru. Jakiego typu samochody będą ten tabor tworzyć zależy od ilości towaru, który zamierza się przewozić. Jeżeli ilość ta będzie ogromna, potrzebne będą samochody ciężarowe. Wiele osób zadaje jednak pytanie jakie rozwiązanie okazuje się być lepsze: zakup samochodu czy jego wynajęcie?

Szukasz profesjonalnego wsparcia dla swojej działalności? Znajdź doświadczone biuro rachunkowe

rachunkowość
Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Czasami mają miejsce sytuacje, gdy właściciel zakładu potrzebuje dla swojej działalności profesjonalnego wsparcia. Zazwyczaj dzieje się tak w momencie, jeżeli prowadzi się niewielką działalność i nie ma konieczności urządzać osobnych działów. Idealną alternatywą we wspomnianym przypadku okażą się usługi pełnione przez biuro rachunkowe. Obejmie ono swoim działaniem większość sfer działania zakładu.

W jaki sposób za mniejsze pieniądze zakupić części do auta?

części do samochodów
Autor: Carol VanHook
Źródło: http://www.flickr.com
Na całe szczęście arabscy szejkowie dogadali się z Obamą - czyli ropa jest tańsza. A to z automatu sprawiło, że najzwyczajniej ceny na polskich stacjach benzynowych są niższe. Chociaż wiadomo, iż i tak akcyza oraz inne podatki są bądź co bądź na tyle znaczne, że owe oszczędności nie są mega ogromne. Jednakże ja w końcu miałem pisać o czymś nieco innym - a konkretnie trzeba pomyśleć w jaki sposób zakupić dalibyście radę, za dużo mniejsze pieniądze opony bądź części do samochodów...

Dylematy podatnika

Kalkulator, dokumenty i okulary
Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Stale narzekamy na zawiłe prawo podatkowe. Pomimo zapowiedzi kolejnych premierów przepisy jakoś nie chcą się uprościć. Oczywiście jest to wynik normalnych mechanizmów gospodarczych, pomimo wszystko jest to zjawisko denerwujące. Nie jestem narzekaczem z urodzenia, przeto staram się odkrywać w podobnych niewygodnych sprawach jakiekolwiek (chociażby minimalnie) pozytywy.