podatki

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/kn-gliwice.edu.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Transport towarów – o czym dobrze jest przeczytać?

tir
Źródło: flickr.com
Świadczenie usług polegających na przewozie towarów nakłada na właściciela firmy konieczność posiadania porządnego taboru. Jakiego typu samochody będą się na ten tabor składać uzależnione jest od ilości towaru, który zamierza się przewozić. Jeżeli ilość ta będzie duża, potrzebne będą samochody ciężarowe. Pojawia się jednak pytanie co będzie lepsze: zakup samochodu czy jego wynajęcie?

Szukasz profesjonalnego wsparcia dla swojej działalności? Znajdź doświadczone biuro rachunkowe

rachunkowość
Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Czasami mają miejsce sytuacje, gdy właściciel zakładu potrzebuje dla swojej działalności profesjonalnego wsparcia. Zazwyczaj dzieje się tak w momencie, jeżeli prowadzi się niewielką działalność i nie ma konieczności urządzać osobnych działów. Idealną alternatywą we wspomnianym przypadku okażą się usługi pełnione przez biuro rachunkowe. Obejmie ono swoim działaniem większość sfer działania zakładu.

W jaki sposób za mniejsze pieniądze zakupić części do auta?

części do samochodów
Autor: Carol VanHook
Źródło: http://www.flickr.com
Na całe szczęście arabscy szejkowie zdołali się porozumieć z Zachodem - a więc ropa jest sporo tańsza. To z automatu sprawiło, że najzwyczajniej ceny na stacjach paliwowych są atrakcyjniejsze. Chociaż wiadoma kwestia, iż tak czy siak akcyza oraz pozostałe podatki są jakby nie patrzeć na tyle spore, że te oszczędności nie są mega wielkie. Jednakowoż ja przecież miałem mówić o czymś nieco innym - konkretnie warto się zastanowić w jaki sposób zakupić moglibyście, za sporo mniejsze pieniądze opony albo części do samochodów...

Dylematy podatnika

Kalkulator, dokumenty i okulary
Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Stale narzekamy na zawiłe prawo podatkowe. Pomimo zapowiedzi kolejnych premierów przepisy jakoś nie chcą się uprościć. Oczywiście jest to wynik normalnych mechanizmów gospodarczych, pomimo wszystko jest to zjawisko denerwujące. Nie jestem narzekaczem z urodzenia, przeto staram się odkrywać w podobnych niewygodnych sprawach jakiekolwiek (chociażby minimalnie) pozytywy.