małżonkowie

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/kn-gliwice.edu.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Na czym polega rozprawa rozwodowa? Jakiego typu przeprowadza się etapy? Co jest najważniejsze?

rozwód
Źródło: pixabay.com
Sprawa rozwodowa często jest dość dużym problemem. To najczęściej nieprzyjemna sytuacja dla małżonków, jednak chyba najbardziej dla dzieci. Sąd podczas takiego postępowania powinien ustalić fakty dotyczące rozkładu pożycia oraz zbadać sytuację małoletnich dzieci. Co warto jeszcze na ten temat wiedzieć?

W jaki sposób oficjalnie można czynić starania o orzeczenie rozwodu przez sąd?

pismo rozwodowe
Autor: Marc Majcher
Źródło: http://www.flickr.com
Rozwód jest określany przez uchwałę, która nazywa się "Kodeksem rodzinnym i opiekuńczym". Każdy z małżonków ma prawo zażądać orzeczenia o rozwiązaniu związku cywilnego przez rozwód, w przypadku kiedy zachodzi zupełny i trwały rozkład pożycia. Trzeba wprawdzie wypełnić kilka warunków. Pierwszym jest to, by wystosować dobry pozew. Kolejnym jest uregulowanie opłaty sądowej, która wynosi 600 zł.
Owy pozew jest skierowany do sądu okręgowego odpowiedniego ze względu na obszar zamieszkania wnioskodawców.

Z jakiego powodu zlecamy zrealizowanie zadania profesjonalnym detektywom?

śledztwo
Źródło: http://www.flickr.com/
Biuro detektywistyczne jest instytucją, z której usług korzysta spora grupa Polaków. Licencjonowani detektywi zatrudniani są w głównej mierze w chwili, gdy policja nie potrafi poradzić sobie z określoną sprawą.