kopie zapasowe

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/kn-gliwice.edu.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Zatroszcz się o swój komputer

komputery
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Sprzęt komputerowy jest od kilku lat niezastąpionym elementem życia codziennego. Urządzenia te są pomocne zarówno w pracy, jak i w domu. Służą także do zabawy, między innymi poprzez różnorodne gry komputerowe. Gry natomiast służą zarówno dzieciom, jak i rodzicom do odprężenia się w wolnych chwilach. Urządzenia te jak inne rodzaje sprzętu, ulegają nieraz uszkodzeniom.

Nie docenisz, dopóki nie stracisz – kopie zapasowe plików

laptop
Autor: Highways Agency
Źródło: http://www.flickr.com
Awaria komputera, działanie wirusa lub nasze niewłaściwie wykonane czy też niezamierzone posunięcia mogą z łatwością doprowadzić do utraty danych.

Kolejny Windows

Pulpit komputera z Windowsem 8
Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com
Współczesna technika potrafi zaskoczyć nas co chwilę. Okazuje się, że telefony rzeczywiście są mądre, a laptopy potrafią same zrobić o wiele więcej niż jesteśmy w stanie sobie wyobrazić.

Z jakiego powodu opłaca się przechowywać dane w chmurze?

napis cloud computing
Autor: Perspecsys Photos
Źródło: http://www.flickr.com
Funkcja wykonywania kopii zapasowych i odtwarzania, polepszona w systemie Windows, pozwala na realizację wtórników bezpieczeństwa najlepszych plików własnych, dzięki czemu wolno być zawsze przygotowanym na najgorsze. Trzeba przyzwolić systemowi Windows na wyselekcjonowanie pakietów, jakie mają zostać uwzględnione gdy robimy kopie zapasowej Windows, względnie osobiście wyłowić poszczególne katalogi, biblioteki i dyski.

Tworzenie kopii zapasowych

Rsync Backup z S3QL
Autor: Linux Screenshots
Źródło: http://www.flickr.com
Wakacyjne miesiące to czas, kiedy z lubością chwytamy za aparat fotograficzny. Zdjęcia z zagranicznych wojaży, filmy baraszkujących pociech – nasze wspomnienia, przechowujemy w formie cyfrowej na komputerach PC i laptopach. Niestety, nietrudno o ich utratę.

Wirusy, trojany i inne zagrożenia, awaria komputera lub nasze nieodpowiednio przeprowadzone i niezamierzone działania, mogą z łatwością doprowadzić do utraty danych.

Ciekawe sposoby organizowania danych

szeroki monitor PC
Autor: Intel Free Press
Źródło: http://www.flickr.com
Znakomicie przygotowana baza ofert może spowodować, że klienci coraz bardziej interesują się dawanymi im do dyspozycji możliwościami. Kiedy chodzi o backup online, jest to szereg rewelacyjnych propozycji. Konsumenci cenią sobie odpowiednie podejście do realizowania każdego zlecenia oraz ciągłe uzupełnianie oferty o doskonałe nowości. Nieustannie przybywa ciekawych ofert, które okazują się dla wielu właściwym wyborem. Rozbudowana paleta możliwości robi niemałe wrażenie na zamawiających.

Współczesne sposoby magazynowania i wymiany informacji

internet explorer
Autor: Meme Binge
Źródło: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach przechowujemy coraz więcej informacji informatycznych. Praktycznie każde nasze przedsięwzięcie od rana po wieczór powoduje, iż liczba danych może wzrosnąć wielokrotnie. Nie używamy już prawie terminarzy papierowych, bo w telefonie (najprostszym nawet) mamy aplikację typu kalendarz, gdzie można w postaci krótkiej adnotacji wpisać niezbędne, ważne dane. Nowoczesne urządzenia kieszonkowe mają wbudowaną funkcję dopuszczającą wzajemną wymianę danych. Czy będą to zdjęcia z imprezy u ciotki, czy będą to informacje służbowe - nie ma to znaczenia.