filologia

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/kn-gliwice.edu.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Co warto dowiedzieć się na temat studiowania w mieście Wrocław?

Studenci w sali wykładowej
Autor: ESCP Europe Business School
Źródło: http://www.flickr.com
Na chwilę obecną można zauważyć znaczny wzrost liczby młodych ludzi na studiach niż to było przykładowo dekadę temu. Zapanował swoisty trend w aspekcie studiowania na uniwersytetach, szczególnie w większych miastach wojewódzkich. Z tej przyczyny dużo młodych ludzi przenosi się ze wsi i małych miast do dużych miast. Jednym z popularnych miast studenckich w Polsce jest Wrocław. Popularność tego miasta bierze się między innymi z tego, że funkcjonuje tam sporo wyższych uczelni, zarówno państwowych, jak i niepublicznych.

Filologia Angielska - czy to kierunek z perspektywami, czy jest zapotrzebowanie na fach tłumacza?

tłumaczenia
Źródło: pixabay
Każdy z nas za pewne przypomina sobie, kiedy w czasie liceum musiał podjąć jedną z najcięższych decyzji w dorosłym życiu - co z dalszą edukacją? Przerywamy ją i poszukujemy pracy? A może idziemy na studia akademickie? Jeśli tak, to który kierunek wybrać. Rynek pracy jest bezwzględny, najwięcej ofert odszukają dla siebie absolwenci kierunków ścisłych, które podobają się tylko nielicznym. Lecz jest szansa również dla humanistów - fakultety filologiczne.