filologia

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/kn-gliwice.edu.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Co warto dowiedzieć się na temat studiowania w mieście Wrocław?

Studenci w sali wykładowej
Autor: ESCP Europe Business School
Źródło: http://www.flickr.com
Na chwilę obecną można zauważyć znaczny wzrost liczby młodych ludzi na studiach niż to było przykładowo dekadę temu. Zapanował swoisty trend w aspekcie studiowania na uniwersytetach, szczególnie w większych miastach wojewódzkich. Z tej przyczyny dużo młodych ludzi przenosi się ze wsi i małych miast do dużych miast. Jednym z popularnych miast studenckich w Polsce jest Wrocław. Popularność tego miasta bierze się między innymi z tego, że funkcjonuje tam sporo wyższych uczelni, zarówno państwowych, jak i niepublicznych.

Filologia Angielska - czy to kierunek z perspektywami, czy jest zapotrzebowanie na fach tłumacza?

tłumaczenia
Źródło: pixabay
Każdy z nas z pewnością pamięta, kiedy w czasie matury musiał podjąć jedną z najcięższych decyzji w swoim życiu - co z dalszą edukacją? Zakańczamy ją i idziemy do pracy? A może rozpoczynamy studia akademickie? Jeśli tak, to jaki kierunek wybrać. Rynek pracy jest bezwzględny, najwięcej ofert odszukają dla siebie specjaliści kierunków technicznych, które podobają się tylko nielicznym. Lecz jest szansa także dla humanistów - fakultety filologiczne.