dłużnik

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/kn-gliwice.edu.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Kontrola finansów w przedsiębiorstwie

finanse
Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
Każde przedsiębiorstwo powinno być odpowiednio zorganizowane, tak, aby wszystkie jego elementy mogły funkcjonować jak należy. Jedną z niezbędnych spraw jest kontrola finansów, przez co możliwe jest ograniczenie ryzyka pojawienia się niewypłacalności. Co trzeba wiedzieć o właściwie zrealizowanej kontroli?

Jak skutecznie pobrać należny dług od obywatela RFN?

dług w euro
Autor: Ervins Strauhmanis
Źródło: http://www.flickr.com
Prowadzenie interesów w Niemczech to nierzadko korzystna działalność. Niestety, możemy paść ofiarą oszustów. Jak skutecznie otrzymać należne nam pieniądze?

Czym jest ściąganie długów i jakie prawa przysługują dłużnikowi

finanse
Autor: UNU-WIDER
Źródło: http://www.flickr.com
Kredyty, chwilówki - coraz to więcej Polaków zadłuża się w różnych instytucjach. Wszystko będzie dobrze, dopóki spłacamy raty o czasie, gorzej, gdy zaczyna brakować pieniążków na terminowe oddawanie należności. Jakie prawa przysługują dłużnikowi, gdy zgłosi się do niego jednostka windykacyjna. Co robić? Jak podejmować rozsądne decyzje? Czym jest windykacja oraz jakie są jej warianty? Na początek pragnę wyjaśnić, iż windykacja to nie jest to samo, co egzekucja komornika.

Jakiego typu działania robi komornik? Jaka jest jego funkcja? Co należy wiedzieć na ten temat?

Dług
Autor: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com
Podstawowym celem działań prowadzonych przez komornika jest wyegzekwowanie od dłużnika wierzytelności należnych wierzycielowi – są one ściągane z majątku dłużnika. Trzeba przy tym zwrócić uwagę na to, iż do zadań komornika nie należy ocena zasadności długu. W kwestii wierzyciela, nie komornika, trzeba wyznaczenie, z czego egzekucja będzie zarządzona. zleceniodawca musi wtedy liczyć się z tym, że dostanie wiadomość o braku szansy ściągania długu. Co wtedy robić? Jak wyegzekwować dług?