dłużnik

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/kn-gliwice.edu.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Kontrola finansów w przedsiębiorstwie

finanse
Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
Każde przedsiębiorstwo potrzebuje kompleksowej organizacji, tak, aby wszystkie jego elementy mogły funkcjonować jak trzeba. Jedną z koniecznych kwestii jest kontrola finansów, przez co możliwe jest zminimalizowanie ryzyka pojawienia się bankructwa. Co trzeba wiedzieć o odpowiednio prowadzonej kontroli?

Jak skutecznie pobrać należny dług od obywatela RFN?

dług w euro
Autor: Ervins Strauhmanis
Źródło: http://www.flickr.com
Prowadzenie interesów w Republice Federalnej Niemiec to nierzadko lukratywna działalność. Niestety, możemy paść ofiarą nieuczciwych partnerów. Jak najlepiej odzyskać przysługujące nam środki finansowe?

Czym jest ściąganie długów i jakie prawa przysługują dłużnikowi

finanse
Autor: UNU-WIDER
Źródło: http://www.flickr.com
Pożyczki, "chwilówki" - coraz więcej Polaków zadłuża się w różnych instytucjach. Wszystko będzie dobrze, dopóki spłacamy raty o czasie, gorzej, jeżeli zaczyna brakować pieniążków na punktualne oddawanie należności. Jakie prawa przypadają dłużnikowi, kiedy zgłosi się do niego jednostka windykacyjna. Co robić? Jak podejmować rozsądne decyzje? Czym jest windykacja oraz jakie są jej rodzaje? Na początek chcę objaśnić, iż windykacja to nie jest to samo, co egzekucja komornicza.

Jakiego typu działania robi komornik? Jaka jest jego funkcja? Co należy wiedzieć na ten temat?

Dług
Autor: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com
Podstawowym celem działań prowadzonych przez komornika jest wyegzekwowanie od dłużnika wierzytelności należnych wierzycielowi – są one ściągane z majątku dłużnika. Trzeba przy tym zwrócić uwagę na to, iż do zadań komornika nie należy ocena zasadności długu. W kwestii wierzyciela, nie komornika, trzeba wyznaczenie, z czego egzekucja będzie zarządzona. zleceniodawca musi wtedy liczyć się z tym, że dostanie wiadomość o braku szansy ściągania długu. Co wtedy robić? Jak wyegzekwować dług?