angielski

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/kn-gliwice.edu.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Studia wyższe

absolwenci
Źródło: www.morguefile.com
Wybór właściwego kierunku studiów to wyjątkowo ważna rzecz. Tym bardziej w takich niespokojnych czasach, gdy tak trudno znaleźć pracę nawet ludziom z dyplomem wyższej uczelni. Stąd też trzeba poważnie się nad tym zadumać oraz przemyśleć wszystko dokładnie. Warto wykształcić się w takim kierunku, który umożliwi nam później szybko się przebranżowić. Co raz częściej bowiem zmieniamy pracę, z różnych powodów, po kilku latach. Należy również zdecydować się na taką ścieżkę, która da nam możliwość na znalezienie pracy na świecie
.

Lekcje dodatkowe dla przedszkolaków – dobra zabawa czy przykry obowiązek?

lekcje angielskiego
Autor: David Mulder
Źródło: http://www.flickr.com
To dylemat nie od dziś – pozaszkolne zajęcia dla dzieci najmłodszych. Czy to odbieranie czasu zabawy czy też może doskonała metoda rozwijania głęboko drzemiących talentów i umiejętności? To naturalne że zajęcia dodatkowe mają sporą ilość przeciwników i zwolenników, lecz rynek jest nimi tak przesycony, że nawet najbardziej sceptyczny rodzic wyszuka coś ciekawego dla swojego oczka w głowie. Zwłaszcza kiedy mówimy o tak istotnej umiejętności, jak posługiwanie się językiem obcym.

Nauka języka angielskiego w gronie dzieci i osób dorosłych

angielski
Autor: Kaplan International English
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualnie nauka języków obcych jest właściwie obowiązkiem dla dużej liczby osób. Ze znajomości języków wynika bowiem sporo rozmaitych pozytywnych skutków, związanych w pierwszej kolejności z łatwiejszym podróżowaniem i tworzeniem kontaktów z obywatelami innych państw. Na dzień dzisiejszy natomiast przemieszczanie się pomiędzy krajami jest o wiele łatwiejsze niż kiedyś, więc tym bardziej dobrze jest znać języki i kulturę pozostałych krajów.

Język angielski to dzisiaj numer jeden

Podręczniki do nauki języków
Autor: Sarah Joy
Źródło: http://www.flickr.com
Kogo by nie zapytać wszyscy mówią po angielsku. Wiadomo mówimy o grupie wiekowej do 30 lat, gdyż bardziej wiekowi nawet nie mają tego typu pomysłów, skoro nigdy nie uczyli się tego języka. Z jakich przesłanek to wynika?

Języki obce? Powrót do dawnych czasów, czyli moda na rosyjski

konferencja z lektorem
Autor: US Embassy Madrid
Źródło: http://www.flickr.com
W okresie socjalizmu nikt (poza paroma wyjątkami) nie posługiwał się językiem angielskim. Zamiast tego wielka ilość ludzi potrafiła się dogadać w języku rosyjskim. Rosyjski był wszędzie: na studiach, w szkole, nie było innej możliwości, trzeba było się go uczyć, bo nasz „bratni” sąsiad spoglądał uważnie również na nasze kształcenie. Jednocześnie, nasza gospodarka była uzależniona od ZSRR, tak więc błędem byłoby się uczyć innych języków, no chyba, że dla własnych ambicji. Tego typu stan nagle odmienił się w latach dziewięćdziesiątych.

Kursy maturalne w Warszawie. Pomocne informacje

dom angielskiego patrioty
Autor: tamadhanaval
Źródło: http://www.flickr.com
W trakcie uczenia się do matury każdy uczeń zdaje sobie sprawę, że czeka go ważny test z języka obcego. Znajomość obcych języków to dziś zupełna podstawa na rynku pracy. Jest to jeden z najważniejszych języków, który posługują się urzędnicy lub inwestorzy, dobrze więc jak najdoskonalej go znać i umieć się nim posługiwać. Nauka angielskiego nie jest nieraz czymś bardzo ciężkim, ale dużo zależy w tej kwestii od nauczyciela i ucznia. Z tego powodu aby nauka ta nie poszła w las i wspaniale zdać maturę, dobrze jest rozważyć, którą szkołę językową wybrać. Wpisanie w wyszukiwarkę sieciową hasła dla przykładu kursy maturalne angielski Warszawa może tu mocno pomóc w odnalezieniu interesujących kursów językowych.