alimenty

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/kn-gliwice.edu.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

W jakim momencie korzystać z pomocy prawnej? Gdzie się zwrócić o pomoc?

paragraf
Autor: www.projektoskop.pl
Źródło: www.projektoskop.pl
Na pewno chociaż raz w ciągu życia będziemy musieli skorzystać z usług osoby, jaka zna się na kwestiach prawnych. Niestety czasami po prostu zdarzają się tego typu sytuacje. Może to być sprawa rozwodowa, ewentualne alimenty, może być wywalczenie odszkodowania, albo też konieczność bronienia się w sądzie przed nieprawdziwymi zarzutami. Sprawy różnią się, tak jak różni są ludzie, którzy muszą się z takimi rzeczami zmagać. Do kogo w takim wypadku pójść oraz jak bez problemu znaleźć taką osobę?

Jak wygląda rozwód? Jakie tematy są podejmowane? O czym należy pamiętać?

prawnik
Autor: The Orkla Group
Źródło: http://www.flickr.com
Rozwód to chyba jedna z gorszych chwil w życiu, chociaż dla niektórych może być sposobem na uwolnienie się z nieudanego, nieszczęśliwego związku. Sporo osób nie decyduje się na wzięcie rozwodu ze względu na strach i niezrozumienie wszystkich procedur. W tym artykule postaramy się objaśnić, jak przebiegają związane z tym procedury.

W jaki sposób oficjalnie można czynić starania o orzeczenie rozwodu przez sąd?

pismo rozwodowe
Autor: Marc Majcher
Źródło: http://www.flickr.com
Rozwód jest normowany przez uchwałę, która nazywa się "Kodeksem rodzinnym i opiekuńczym". Każdy współmałżonków ma prawo żądać orzeczenia o rozwiązaniu małżeństwa przez rozwód, w momencie kiedy następuje zupełny i trwały rozkład pożycia. Należy jednakże wykonać kilka warunków. Pierwszym jest to, ażeby wystosować odpowiedni pozew. Kolejnym jest uregulowanie opłaty sądowej, która wynosi sześćset złotych.
Owy pozew jest zwrócony do sądu okręgowego odpowiedniego ze względu na strefę zamieszkania wnioskodawców.