śmieci

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/kn-gliwice.edu.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Wszystko, co o utylizacji odpadów powinien wiedzieć przedsiębiorca

usuwanie niebezpiecznych odpadów
Autor: U.S. Army Corps of Engineers Savannah District
Źródło: http://www.flickr.com
Każde przedsiębiorstwo, niezależnie od branży, w której działa, produkuje potężne ilości wielorakich odpadów. Polskie prawo nakłada na firmy obowiązek takiej ich likwidacji, by nie ucierpiała na tym natura. Jeżeli nie chcemy tworzyć etatu dla osoby, odpowiedzialnej za gospodarkę odpadami, możemy skorzystać z usług outsorcingowych, realizowanych przez wiele firm na rynku.

Sprzątanie gruzu Wrocław

Zniszczony budynek
Autor: Ben Garrett
Źródło: http://www.flickr.com
Gruz to dość charakterystyczny odrzut. a w jego zawartość wchodzą najróżniejsze części. Jest to beton, ziemia, drzewo, metal, szkło itp. Gruz równie jak odpady poremontowe i pobudowane powstaje na ogół w trakcie remontu, względnie budowy i stanowi całkiem duży kłopot dla właściciela. Dla firmy zajmującej się wywozem gruzu nie stanowi absolutnie żadnego ambarasu. Przedsiębiorstwa posiadają specjalne kontenery na gruz, jakie podstawiają pod mieszkanie klienta. Pozyskany gruz trafia do kruszarni, gdzie jest klasyfikowany. W następnej kolejności jest wyprzedawany przedsiębiorstwom budowlanym i klientom indywidualnym.

Utrzymanie porządku na placu budowy

segregatory z dokumentami
Autor: osseous
Źródło: http://www.flickr.com
Mimo pozorów, stosowne wykorzystanie terenu budowy, a także podtrzymanie na nim porządku, stanowi niesłychanie istotną kwestię.


Prawidłowe przygotowanie, jak także zabezpieczenie terenu, przeznaczonego pod budowę, w czasie późniejszym może wpłynąć pozytywnie, czy negatywnie na wykonywanie wszystkich robót budowlanych.

Wywózka odpadów komunalnych ale nie tylko. Wszystko co musisz wiedzieć

Recykling odpadów
W tych czasach wytwarza się o wiele więcej śmieci niż dawniej. Oczywiście musimy mieć na uwadze, że każde z gospodarstw domowych wytwarza śmieci a nie jedynie duże firmy produkcyjne. Oczywiście żebyśmy nie zginęli w morzu śmieci są firmy, które oferują wywóz śmieci oraz zajmują się ich utylizacją.

Śmieci: a więc dlaczego trzeba prowadzić segregację śmieci?

kontenery na odpady
Autor: onnola
Źródło: http://www.flickr.com
Wielu ludzi prowadzi dość nietypową działalność. Jedną ze sfer działalności człowieka jest działalność nieprzemysłowa. Podczas jej trwania powstają odpady komunalne. Czym one są, jak można się ich pozbyć?

Super ekologiczne na ogrzewanie domu

pompa ciepła
Autor: Grupa Glen Dimplex
Źródło: Grupa Glen Dimplex
Ostatnimi czasy sporo się pisze o ekologii w sferze nagrzewania. Regulacje prawne dotyczące finansowania nakładów na remont ogrzewania przedkładają ekologiczne źródła ciepła.

Jak zrealizować gruntowną kasację lokalu firmowego?

Dokument
Autor: 24oranges.nl
Źródło: http://www.flickr.com
Likwidacja placówki wiąże się z sporą liczbą obowiązków, o które trzeba się zatroszczyć. Wiele zakładów wspomaga ten proces i świadczy profesjonalne świadczenia w tym zakresie.

Utylizacja odpadków medycznych i stomatologicznych – o czym warto pamiętać

śmieci
Autor: Curver
Źródło: Curver
W dwudziestym pierwszym wieku wiele placówek medycznych – zarówno państwowych szpitali, jak i prywatnych poliklinik, aptek i gabinetów dentystycznych – wytwarza dużo odpadów, których długie magazynowanie z rozmaitych powodów jest niehigieniczne bądź nawet niebezpieczne. Należą do nich przykładowo rozmaitego typu tkanki, opatrunki, części zniszczonego sprzętu medycznego bądź odczynniki. Każdy z tych odpadów, ze względu na toksyczność lub zakaźność, potrzebuje szczególnego traktowania i niezbędna jest rzetelnie prowadzona utylizacja odpadów medycznych.