śmieci

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/kn-gliwice.edu.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Wszystko, co o utylizacji odpadów powinien wiedzieć przedsiębiorca

usuwanie niebezpiecznych odpadów
Autor: U.S. Army Corps of Engineers Savannah District
Źródło: http://www.flickr.com
Każda firma, bez względu na to, w jakiej branży funkcjonuje, produkuje zatrważające ilości różnorodnych odpadów. Prawo polskie i europejskie nakłada na firmy obowiązek takiej ich likwidacji, by nie ucierpiała na tym Matka Ziemia. Jeśli nie chcemy zatrudniać osoby, odpowiedzialnej za gospodarkę odpadami, mamy możliwość skorzystać z usług outsorcingowych, proponowanych przez wiele firm na rynku.

Sprzątanie gruzu Wrocław

Zniszczony budynek
Autor: Ben Garrett
Źródło: http://www.flickr.com
Gruz to dość osobliwy odpad. a w jego zawartość trafiają najróżniejsze elementy. Jest to beton, ziemia, drewno, metal, szkło itp. Gruz równie jak nieczystości poremontowe i pobudowane powstaje na ogół w czasie remontu, lub konstrukcji i stanowi całkiem duży problem dla właściciela. Dla jednostki zajmującej się wywozem gruzu nie stanowi kompletnie żadnego ambarasu. Przedsiębiorstwa posiadają osobliwe kontenery na gruz, jakie podstawiają pod domek interesanta. Otrzymany gruz trafia do kruszarni, gdzie jest klasyfikowany. W następnej kolejności jest sprzedawany przedsiębiorstwom budowlanym i nabywcom pojedynczym.

Utrzymanie porządku na placu budowy

segregatory z dokumentami
Autor: osseous
Źródło: http://www.flickr.com
Wbrew pozorom, odpowiednie wykorzystanie terenu budowy, a także podtrzymanie na nim porządku, stanowi ogromnie ważką kwestię.


Należyte przygotowanie, jak również zabezpieczenie obszaru, przeznaczonego pod budowę, w późniejszym czasie może wpłynąć pozytywnie, albo negatywnie na wykonywanie wszystkich prac budowlanych.

Wywózka odpadów komunalnych ale nie tylko. Wszystko co musisz wiedzieć

Recykling odpadów
W tych czasach wytwarza się o wiele więcej śmieci niż dawniej. Oczywiście musimy mieć na uwadze, że każde z gospodarstw domowych wytwarza śmieci a nie jedynie duże firmy produkcyjne. Oczywiście żebyśmy nie zginęli w morzu śmieci są firmy, które oferują wywóz śmieci oraz zajmują się ich utylizacją.

Śmieci: a więc dlaczego trzeba prowadzić segregację śmieci?

kontenery na odpady
Autor: onnola
Źródło: http://www.flickr.com
Wielu ludzi prowadzi dość nietypową działalność. Jedną ze sfer działalności człowieka jest działalność nieprzemysłowa. Podczas jej trwania powstają odpady komunalne. Czym one są, jak można się ich pozbyć?

Super ekologiczne na ogrzewanie domu

pompa ciepła
Autor: Grupa Glen Dimplex
Źródło: Grupa Glen Dimplex
Ostatnimi czasy sporo się pisze o ekologii w sferze nagrzewania. Regulacje prawne dotyczące finansowania nakładów na remont ogrzewania przedkładają ekologiczne źródła ciepła.

Jak zrealizować gruntowną kasację lokalu firmowego?

Dokument
Autor: 24oranges.nl
Źródło: http://www.flickr.com
Likwidacja placówki wiąże się z sporą liczbą obowiązków, o które trzeba się zatroszczyć. Wiele zakładów wspomaga ten proces i świadczy profesjonalne świadczenia w tym zakresie.

Utylizacja odpadków medycznych i stomatologicznych – o czym warto pamiętać

śmieci
Autor: Curver
Źródło: Curver
W dwudziestym pierwszym wieku wiele placówek medycznych – zarówno państwowych szpitali, jak i prywatnych poliklinik, aptek i gabinetów dentystycznych – wytwarza dużo odpadów, których długie magazynowanie z rozmaitych powodów jest niehigieniczne bądź nawet niebezpieczne. Należą do nich przykładowo rozmaitego typu tkanki, opatrunki, części zniszczonego sprzętu medycznego bądź odczynniki. Każdy z tych odpadów, ze względu na toksyczność lub zakaźność, potrzebuje szczególnego traktowania i niezbędna jest rzetelnie prowadzona utylizacja odpadów medycznych.