Jak zrobić packshot – profesjonalne zdjęcia reklamowe

Fotografia reklamowa to inaczej rzecz ujmując packshot. Jej podstawowym zadaniem jest przekazanie najistotniejszych szczegółów na temat charakteryzowanego produktu, toteż musi być fachowo wykonana. W jaki sposób tworzone jest zdjęcie produktowe oraz co trzeba o nim wiedzieć, by móc wprawnie podejść do zadania?

fotograficy

Autor: Stephen Wolfe
Jak powstaje packshot?

Na początek musimy zrobić dobre zdjęcie, najlepiej w naturalnym oświetleniu. Jeżeli nie mamy odpowiedniego światła, możemy dodatkowo oświetlić produkt, aby był dobrze widoczny.

Przeczytaj to, co opublikowano . Dotyczy on pokrewnej problematyki co ta przedstawiona w tym artykule, więc na pewno bardzo Cię zaciekawi!

Jednakże nie ustawiajmy specjalnych efektów, gdyż i tak będziemy poddawać je obróbce i dopiero wówczas nadamy mu końcową postać. W programie graficznym trzeba pozbyć się tła, by produkt bez problemu można było wpasować w różnego typu projekty, zależnie od obecnych potrzeb. Jest to tak zwane szparowanie, do którego przydałoby się trochę praktyki, by wszystko zrobić z jak największą starannością.

Nie można przypadkiem obciąć sznurówki buta albo rączki od garnka. Powinniśmy też pamiętać o przeprowadzeniu korekcji zdjęcia, by usunąć wszelkie mankamenty oraz sprawić, że będzie wyglądało znakomicie. Można podkręcić ostrość fotografii, by jeszcze bardziej uwidocznić każdy szczegół produktu. Potem pozostaje już jedynie odpowiednio zaprezentować zdjęcie (szczegóły tu…), np. wykorzystując do tego wizualizację 360 stopni. Dzięki oryginalnemu ułożeniu zdjęć można osiągnąć naprawdę rewelacyjny rezultat, który przyciągnie uwagę i umożliwia obejrzeć daną rzecz z każdej perspektywy. Takie zabiegi sprawiają, że klienci chętniej interesują się produktami i nie mają żadnych obiekcji, aby szczegółowiej się nimi zainteresować i kupić je.

Fotografia reklamowa – Wrocław

Aby zrobić profesjonalne zdjęcie reklamowe (Wrocław), najkorzystniej jest zdecydować się na usługi kompetentnej firmy, która para się niniejszymi zagadnienia codziennie. Ma stosowne doświadczenie oraz wie, jak podejść do każdego typu asortymentu. Z tej racji zrobi wysokiej jakości zdjęcia, które będą niewątpliwą zachętą do kupna zaprezentowanego na nich produktu i zdecydowanie zwiększą zainteresowanie asortymentem. Takie fotografie można umieszczać nie tylko w katalogach reklamowych, lecz także na portalach internetowych sklepów, w gazetach czy na banerach reklamowych umieszczonych w różnych częściach miasta. Więcej strona www

, , , , ,