Czas na program lojalnościowy

Możemy wylewać z siebie siódme poty. Możemy siedzieć w pracy po nocach. Możemy próbować także dużo rozmaitych rzeczy, ale zawsze musimy pamiętać o najistotniejszym – powodzenie naszego biznesu w głównej mierze zależy od satysfakcji naszych konsumentów, których, rzecz jasna, wpierw powinniśmy do siebie przyciągnąć. Bezużyteczny będzie nasz wysiłek, jeśli nie odnajdziemy odbiorców naszych usług.

Stąd też każdy początkujący właściciel firmy bez względu na branżę powinien przyswoić sobie najważniejsze zasady efektywnego marketingu.

otwarty kalendarz

Autor: Complete Merchandise

To nie jest tylko przedmiot naukowy, to prawdziwa filozofia. Specjaliści od marketingu, którzy posiadają już spore doświadczenie, są wstanie dokonać prawdziwych cudów. Stąd też jeśli tylko nasza firma da radę udźwignąć taki balast finansowy, nie należy na takim fachowcu oszczędzać. Środki zainwestowane w akcje marketingowe zwrócą się prędzej, niż nas możemy to sobie wyobrazić.

We współczesnym biznesie karierę robi marketing relacji. Dzisiaj nie wystarczy tylko ogłosić się lokalnej prasie, porozwieszać plakaty, czy zrobić reklamówkę w telewizji. Współczesny klient jest wyjątkowo wybredny i my powinniśmy pierwsi wyciągnąć do niego rękę. Jak sama nazwa wskazuje, ten gatunek marketingu skupia się stwarzaniu mocnych stosunków z naszym klientem. Nie jest sztuką zdobyć klientów. Później trzeba ich jeszcze zatrzymać przy sobie.
Właśnie dlatego zrodziły się programy lojalnościowe

sterta banknotów

Autor: Vsevolod Knyazev

. Na pewno każdy z nas ma w portfelu całą kolekcję plastikowych kart. Otrzymaliśmy je podczas pobytu w różnych sklepach. To jest bardzo istotna część tego planu. Dowolna firma, która pragnie zatrzymać przy sobie konsumentów, zwabia ich do siebie takim właśnie miłym gestem. Dostając do rąk kartę stałego klienta, dowiadujemy się, że odtąd jesteśmy członkiem ekskluzywnego klubu. Taka wiadomość cudownie łechce nasze konsumenckie ego. Czujemy się zauważeni i dowartościowani. Dodatkowo, dowiadujemy się, że dzięki posiadaniu tej luksusowej karty, możemy skorzystać z wielu atrakcyjnych promocji, niedostępnych dla pozostałych klientów.

Zainteresowały Cię informacje zamieszczone w tym miejscu? Jeśli tak, to kliknij tu oraz odkryj stronę, która także Cię się spodoba.

Właściciele popularnych sieci dają nam w ten sposób wyraźny komunikat: jesteśmy dla nich ważni, jesteśmy wyjątkowi!

Reszta tutaj programylojalnosciowe.pl

, ,