Kilka zalet wykorzystywania chmur do przetrzymywania najważniejszych danych i plików

Dla większości firm najważniejsze są dane, od nich tak naprawdę zależy ich dalsze funkcjonowanie. Niekiedy słychać o zdarzeniach, gdy ktoś trzymał całą firmową wiedzę na jednym komputerze, i jeśli komputer ten został uszkodzony albo ukradziony, to nagle znajdował się w punkcie wyjścia. Dlatego też w trosce o bezpieczeństwo danych, nie tylko firmowych, ale również prywatnych, trzeba je systematycznie archiwizować.

internet

Źródło: freepik.com
Metod i sposobów będzie na to całkiem sporo, tak naprawdę najistotniejsza w tym wszystkim będzie systematyczność i regularność.

Zerknij na stronę i prześledź wpis (https://ptak-pogrzeby.pl/), który niewątpliwie totalnie Cię pochłonie, ponieważ informacje tam zawarte, przyciągają uwagę.

w ostatnim czasie pojawiła się kolejna możliwość, to znaczy trzymanie danych w różnych chmurach. Tematyka ta jest niezwykle modna w ostatnim czasie, bo też i najwięksi światowi giganci inwestują w nią bardzo mocno, a co za tym idzie będzie im zależeć na jej rozpowszechnieniu. I jak każda nowa rzecz, ma grono gorących wielbicieli, dla których takie rozwiązania są najlepsze i najwydajniejsze, jak również sporo przeciwników, którzy krytykują te nowinki techniczne na każdym kroku.

A przecież prawda, jak w każdym takim przypadku, jest w środku, bo trzymanie plików w chmurach może rzeczywiście dać dużo korzyści, lecz jedynie wtedy jak się korzystać będzie z tego rozsądnie i zgodnie z potrzebami. Dla większości firm pliki w chmurze to doskonała sposobność na to, żeby elastycznie zarządzać plikami i mieć do nich dużo bardziej wygodny dostęp (dobra chmura to bezpieczeństwo). Trzymanie plików na lokalnych dyskach rodzi dużo problemów, na przykład podczas spotkań z klientami.

Jeżeli te same pliki będą w chmurze, to wystarczy mieć możliwość dostępu do internetu i można z nich korzystać w dowolnym miejscu. Dużą zaletą jest również możliwość ich współdzielenia, dzięki temu nad jednym projektem może pracować kilka osób i nie muszą one cały czas wymieniać ze sobą plików na jakiś nośnikach. Pomimo tego, że chmury teoretycznie będą ogromnie bezpieczne, to nie powinno im się jednak bezgranicznie ufać. Specjaliści zalecają, żeby ważne dla firmy dane trzymane jednak były lokalnie, należy też zadbać o to, żeby jednak systematycznie wykonywać kopie bezpieczeństwa.

, ,