Szkolenia i inne rodzaje dokształcania istotne są, aby być specjalistą w konkretnej dziedzinie. Czy faktycznie?

Od zarania dziejów ludzie się dokształcali, tak mamy do dziś, jednakże w XXI wieku metody samodoskonalenia przyjęły już trochę inną formę.

Dzisiaj nie ginie się na polu bitwy, jak za czasów Troi, bo ojciec nie wspomniał, że do dzidy trzeba także zabrać tarczę. Dawniej uczyliśmy się przez praktykę, obecnie uczymy się teorii, którą następnie wzbogacamy przez praktykę.

szkolene

Autor: Open Knowledge Foundation
Źródło: http://www.flickr.com

Dziś nie potrzeba nam węgla i kamiennej ściany aby móc robić notatki, dziś posiadamy zeszyty, notatniki, tablety, notebooki, obecnie możemy iść na kursy i szkolenia, dajmy na to zarządzanie bezpieczeństwem żywności szkolenie, całe mnóstwo, bardzo często za darmo, z których właściwie nie potrafimy skorzystać. Dziś także krąży swego rodzaju pewność, iż to, co jest za darmo, na pewnoz pewnością jest słabej, jakości, że niczego się tam nie dowiem.

Co ciekawe, gdyby pokazać zwykłemu Kowalskiemu, który chce się nauczyć łowienia ryb, za darmo dwa kursy: pierwszy – „Jak być mistrzem w łowieniu ryb” oraz drugi, identyczny – „Jak być mistrzem w łowieniu ryb” z drobnym drukiem umieszczonym w górnym rogu „proponowana cena detaliczna: 379 zł”, to na pewno wziąłby ten drugi, bo dziś wartość nadaje cena. Warto jednak wiedzieć, iż wszelkie szkolenia są warte tyle samo, zanim ich wszystkich nie przestudiujemy.

Z drugiej strony, bezpłatne szkolenia są robione w różnych dziedzinach, lecz nie wszystkich. Te raczej profesjonalne, jak lean management szkolenia wymagają od uczestnika już jakiegoś wkładu pieniężnego. Gotówka, którą inwestujemy w takie szkolenia na pewno zwróci nam się z nawiązką, jednakże trzeba dużo pracy, aby otrzymać dobre rezultaty. W taki sposób widoczny jest dość prosty podział na dwa typy szkolenia: darmowe oraz płatne (Najlepsze szkolenia z zarządzania bezpieczeństwem żywności).

szkolenie

Autor: NAVFAC
Źródło: http://www.flickr.com

W dużej ilości branż bez problemu znajdziemy kursy, za które nie będziemy musieli płacić, oraz te, które będą nas kosztować sporo. Jednakże, jeśli chcemy się rozwijać w danej tematyce powinniśmy inwestować w jeden, oraz drugi rodzaj szkoleń. Niestety nie ma tak, że szukając tylko bezpłatnych szkoleń będziemy w stanie dobrze zgłębić intrygujące nas kwestie. Problem polega na tym, iż często ci dobrzy fachowcy w swojej dziedzinie słono liczą sobie za włąsną wiedzę. Nie poddawajmy się gdyż w końcu okaże się, że tego rodzaju inwestycja da nam oczekiwane profity.

Spodobał Ci się taki wpis? Jeżeli tak, to z pewnością sprawi Ci radość wiadomość, że inny tego rodzaju tekst jest tuż obok. Zwyczajnie zobacz ten link pożyczki pod zastaw nieruchomości.

/J]

, ,

Related posts

Sprawne narzędzia do fakturowania

Jednym z najbardziej zasadniczych działów w każdej firmie jest rachunkowość. W podręcznikach ekonomicznych charakteryzuje się ten dział przedsiębiorstwa jako "układ krwionośny" - dostarcza on wszelkich danych o aktualnej sytuacji przedsiębiorstwa. Oczywiście nie w każdej działalności funkcjonuje osobny dział finansowy.

Koniec z odręcznym wpisywaniem faktur

Wygoda jest w dzisiejszych czasach szczególnie istotna, również w świecie księgowości. Pojawia się mnóstwo udogodnień dla specjalistów, którzy ochoczo z nich korzystają. Wśród faktur prosto jest się pogubić, jednak wystarczy zastosować odpowiednie akcesorium i od razu prościej wprowadzać wszystkie dane, ale i całość zorganizować. Rozwiązania profesjonalne, jakie ułatwiają skanowanie faktur w szczególnym stopniu, zostały przygotowane z użyciem nowoczesnych technologii.

Prowadzenie każdej firmy wiąże się z wieloma obowiązkami

Niektóre jak się okazuje mogą być rozciągnięte w czasie niekiedy na kilkadziesiąt lat, o czym niejeden właściciel firmy nawet nie ma świadomości. Tymczasem nasze przepisy szczegółowo określają, przez jaki czas i w jakiej formie należy archiwizować daną dokumentację, a niewypełnianie tego obowiązku zakończyć się może dla właściciela firmy kosztownymi konsekwencjami. W przypadku akt pracowniczych ten okres wynosi kilkadziesiąt lat, i jest to konieczne do tego, żeby pracownicy mieli możliwość w przyszłości otrzymać informacje potrzebne do wyliczenia emerytury. Wiele firm trzyma wszystkie dokumenty w lokalu firmowym.

Najistotniejsze rozporządzenia z tematyki bezpieczeństwa i higieny pracy

Wszystkie najbardziej znaczące regulacje z tematyki bhp muszą bez wątpienia poznać specjaliści, jacy się tym zajmują. Na dodatek, każdy bez wyjątku właściciel firmy też zobowiązany pozostaje do tego, by dbać o bezpieczeństwo osób, które zatrudnił na obszarze własnego zakładu.

Latest posts

Wydajny reklama w teraźniejszych czasach

Jeżeli jesteś właścicielem bądź menadżerem wysokiego szczebla jakiegokolwiek przedsiębiorstwa, to świetnie zdajesz sobie sprawę z tego, jak ogromna konkurencja panuje we wszystkich sektorach gospodarki, co wiąże się nade wszystko z istotą wolnorynkowego ustroju gospodarczego. W momencie, kiedy tak naprawdę każdy może rozpocząć działalność gospodarczą, kompletnie naturalne jest to, że tak wiele podmiotów gospodarczych oferuje taki sam wyrób tudzież usługę. To właśnie bezpośrednio przekłada się na to, iż dosłownie wszystkie firmy muszą ze sobą konkurować o każdego kolejnego klienta. Nie jest to takie proste, jak mogłoby wyglądać, o czym przekonało się już mnóstwo przedsiębiorców. Kiedy osiągniemy wysoką jakość produktu, to zostaje nam tylko marketing, a zatem jego rozreklamowanie albo promocja wśród potencjalnych odbiorców.

Jak wykorzystać narzędzie youtube w nowoczesnym marketingu

Youtube. Szerokie okno na świat. Skarbnica informacji, promocja własnego „ja” i własnych talentów. Od pewnego czasu to także fantastyczna popularyzacja własnej działalności. Wiedzmy, że prowadzenie własnego kanału filmowego na tym serwisie, nie jest ani drogie ani skomplikowane.

W jaki sposób efektywnie szukać noclegów w letnich miesiącach w Polsce

Udając się na wakacje, jeżeli się wszystko planuje samemu a nie z biurem podróży, trzeba zadbać o odpowiednie noclegi. Latem najbardziej popularnymi miejscami na spędzenie wolnego czasu są głównie miejscowości nad Bałtykiem i na Mazurach. W słoneczne, upalne dni w większości takich miejsc ciężko znaleźć trochę wolnego miejsca na plaży, są tam także doskonałe warunki do uprawiania wodnych sportów.