Na jakie rzeczy warto zwrócić uwagę podczas wyboru opon? Jakie czynniki są najbardziej istotne?

Każdy samochód posiada właściwie dopasowany rozmiar opon, jakie są najwydajniejsze i sprawdzają się dobrze. Dobór opon oczywiście powiązany jest z modelem auta, jego mocą i rocznikiem. Co ważne nie można zakładać opon mniejszych niż fabryczne, natomiast montaż opon o większym rozmiarze jest dopuszczalny, ale należy kierować się pewnymi zasadami. O czym również trzeba pamiętać?

opony

Źródło: pixabay

Możliwe zamienniki rozmiarów opon w danym aucie są wymienione w instrukcji pojazdu albo w specjalnych katalogach. By właściwie dobrać inny rozmiar niż ten rekomendowany, niezbędne są informacje odnośnie wielkości felgi, typu samochodu i silnika. Opona (opony rolnicze 16) musi posiadać również tę samą strukturę, powinna być radialna lub diagonalna. Ważne natomiast, żeby posiadała ten sam indeks prędkości oraz nośności. Rozmiar podany jest na boku opony (klikaj). Jeżeli są wątpliwości czy jest odpowiednio zastosowany, musimy się upewnić w instrukcji auta. Aby kupić właściwą oponę musimy odpowiedzieć sobie na wiele pytań – hurt opony mysłowice. Co istotne, bardzo ważny jest sposób naszej jazdy, to znaczy, czy prowadzimy spokojnie czy też raczej sportowo? Dokąd jeździmy? Czy częściej po mieście, a może w dalekie trasy? Czy takie dalsze trasy prowadzą po spokojnych drogach czy też górzystych ścieżkach?

opony

Autor: Levente
Źródło: http://www.flickr.com

Dobrze także pomyśleć, na czym nam właściwie zależy? Czy bardziej na tym, żeby posiadały świetną przyczepność na suchszej nawierzchni oraz lepiej sprawowały się na mokrym podłożu? Zależy nam na lepszych przebiegach czy mniejszym zużyciu paliwa? W 2012 roku zostały wprowadzone etykiety na oponach, którą mówią nam o efektywności paliwowej, a także przyczepności na mokrej nawierzchni oraz poziomie hałasu.Jeśli istotne będą dla nas powyższe kryteria to najlepszą oponą okaże się dla nas taka z oznaczeniem A, zaś jeśli chodzi o poziom hałasu z najmniejszą liczbą porównując do opon o tym samym rozmiarze. Bardzo istotne przy wyborze opony jest bezpieczeństwo. Nie warto decydować się na opony używane, które nie wiadomo skąd pochodzą. Mogło być tak, iż tego typu opony były użytkowane na paru różnych pojazdach i to przez wiele sezonów.

, , ,

Related posts

Jak wykorzystać narzędzie youtube w nowoczesnym marketingu

Youtube. Szerokie okno na świat. Skarbnica informacji, promocja własnego „ja” i własnych talentów. Od pewnego czasu to także fantastyczna popularyzacja własnej działalności. Wiedzmy, że prowadzenie własnego kanału filmowego na tym serwisie, nie jest ani drogie ani skomplikowane.

Odzież służbowa staje się wyznacznikiem prestiżu, zatem w bankach oraz pensjonatach pracują odpowiednio ubrani podwładni

Schludny wygląd i uśmiechnięta twarz nierzadko decydują o pomyślnym przebiegu rekrutacji, przykładowo na stanowisko asystentki. Pomimo tego że w anonsach według obowiązującego prawa nie wolno stosować takich zwrotów jak miła aparycja albo wiek do 30 lat, to są stosowane nagminnie. Zresztą ten fakt nie zaskakuje, gdyż pracownik, który ma styczność z nabywcą jest pierwszym i jednocześnie najważniejszym reprezentantem danej firmy.

Nowoczesna forma reklamy, która dojdzie do wielu osób – telebim LED

W współczesnych czasach możemy wyróżnić dużo różnych form reklamy, z jakich jedne cieszą się większą, zaś inne mniejszą skutecznością. Niemało firm i przedsiębiorców decyduje się dziś na reklamę wyświetlaną na telebimach. Jeżeli zależy Ci na skutecznej i udanej reklamie, jaka w łatwy sposób dotrze do wielkiego grona odbiorców to bezsprzecznie telebim będzie dla Ciebie właściwy.

Latest posts

Wydajny reklama w teraźniejszych czasach

Jeżeli jesteś właścicielem bądź menadżerem wysokiego szczebla jakiegokolwiek przedsiębiorstwa, to świetnie zdajesz sobie sprawę z tego, jak ogromna konkurencja panuje we wszystkich sektorach gospodarki, co wiąże się nade wszystko z istotą wolnorynkowego ustroju gospodarczego. W momencie, kiedy tak naprawdę każdy może rozpocząć działalność gospodarczą, kompletnie naturalne jest to, że tak wiele podmiotów gospodarczych oferuje taki sam wyrób tudzież usługę. To właśnie bezpośrednio przekłada się na to, iż dosłownie wszystkie firmy muszą ze sobą konkurować o każdego kolejnego klienta. Nie jest to takie proste, jak mogłoby wyglądać, o czym przekonało się już mnóstwo przedsiębiorców. Kiedy osiągniemy wysoką jakość produktu, to zostaje nam tylko marketing, a zatem jego rozreklamowanie albo promocja wśród potencjalnych odbiorców.

Jak wykorzystać narzędzie youtube w nowoczesnym marketingu

Youtube. Szerokie okno na świat. Skarbnica informacji, promocja własnego „ja” i własnych talentów. Od pewnego czasu to także fantastyczna popularyzacja własnej działalności. Wiedzmy, że prowadzenie własnego kanału filmowego na tym serwisie, nie jest ani drogie ani skomplikowane.

W jaki sposób efektywnie szukać noclegów w letnich miesiącach w Polsce

Udając się na wakacje, jeżeli się wszystko planuje samemu a nie z biurem podróży, trzeba zadbać o odpowiednie noclegi. Latem najbardziej popularnymi miejscami na spędzenie wolnego czasu są głównie miejscowości nad Bałtykiem i na Mazurach. W słoneczne, upalne dni w większości takich miejsc ciężko znaleźć trochę wolnego miejsca na plaży, są tam także doskonałe warunki do uprawiania wodnych sportów.