Zajęcie dla ludzi o mocnych nerwach, czyli kto oraz z jakiego powodu może być komornikiem

Komornicy nie cieszą się szacunkiem ludzi. Zwykłe są uważani za bezduszne osoby, jakie żerują na nieszczęściu innych. Komornik to zawód jak każdy. Z tą małą różnicą, że trzeba być bez skazy. Jakie cechy musi posiadać odpowiedni kandydat na posadę komornika? Zobaczmy z bliska…

komornik sądowy

Autor: National Assembly for Wales
Źródło: http://www.flickr.com
Komornik to funkcjonariusz publiczny, który blisko pracuje z sądem. Jego podstawowym zadaniem jest egzekwowanie długów. Ale nie tylko to wchodzi w zakres jego obowiązków. Komornikiem sądowym w naszym kraju może zostać wyłącznie osoba, posiadająca polskie obywatelstwo. Ponadto musi posiadać pełną zdolność do czynności prawnych. Istotnym elementem jest cieszenie się nieskazitelną opinią. Oznacza to, że kandydat na komornika nie był nigdy karany za jakiekolwiek przestępstwo i przestępstwo skarbowe. Mało tego – kandydat nie może być podejrzany o popełnienie przestępstwa, w tym przestępstwa skarbowego.

Poza tym musi być absolwentem wyższych uczelni o kierunku prawniczym na terenie naszego kraju. Ewentualnie, ukończyć studia poza Polską, lecz na uczelni, która jest uznana na terenie Polski. Bez zastrzeżeń musi być także stan zdrowia osoby, która chce być komornikiem. Konieczne jest odbycie aplikacji komorniczej oraz zdanie stosownego egzaminu.

Masz duży kłopot z wyszukaniem dobrego rozwiązania Twojego kłopotu? Na pewno szybko może pomóc Ci ta strona prawnik Lubin.

Po dopełnieniu wszelkich koniecznych formalności należy odbyć dwuletni staż w charakterze asesora komorniczego. W dodatku kandydat na stanowisko komornika sądowego musi mieć ukończone dwadzieścia sześć lat. Pamiętajmy również o tzw. umiejętnościach miękkich. Komornik musi być rzetelny, skrupulatny, uczciwy. Musi być także zdystansowany i posiadać umiejętność zostawiania spraw zawodowych w… pracy.

Komornik z Wrocławia, Opola, Białegostoku, Kalisza lub innych miejscowości musi mieć się na baczności. Łatwo bowiem może być odwołany. Lista przewinień jest bardzo długa. Po pierwsze komornik nie może naruszać przepisów prawa. Czasami słyszy się o tym w radiu a także w telewizji. Zanim zdecydujemy się na karierę komornika, sprawdźmy skrupulatnie rynek. Żeby mieć prawdziwy ogląd sytuacji, poszukajmy niezbędne informacje w sieci. Wystarczy, iż wpiszemy w wyszukiwarkę hasło „komornik z Wrocławia”.

komornik

Autor: National Assembly for Wales
Źródło: http://www.flickr.com
Błyskawicznie będziemy mogli przejrzeć rynek.

Szukasz szczegółowych informacji, żeby poszerzyć swoją wiedzę na ów temat? Namawiamy do nowego artykułu. Wyszukasz go na portalu pod linkiem.

Zapoznamy się także z potrzebnymi informacjami. Poznamy strony internetowe obecnie pracujących komorników. Przeczytamy, czym tak naprawdę się zajmują i jaki jest zakres ich obowiązków. Możemy też poczytać interesujące artykuły na temat komorników, specyfiki ich pracy a także kruczków prawnych, jakie powinniśmy znać. To ważne zanim wybierzemy drogę życiową. Wybór zawodu, szczególnie tak ciężkiego to nie jest łatwa sprawa. Nie podejmujmy pochopnie tak istotnych decyzji. W efekcie unikniemy późniejszych rozczarowań a także kłopotów. Profesja komornika to ciężki kawałek chleba.

, , ,

Related posts

Jak wykorzystać narzędzie youtube w nowoczesnym marketingu

Youtube. Szerokie okno na świat. Skarbnica informacji, promocja własnego „ja” i własnych talentów. Od pewnego czasu to także fantastyczna popularyzacja własnej działalności. Wiedzmy, że prowadzenie własnego kanału filmowego na tym serwisie, nie jest ani drogie ani skomplikowane.

Odzież służbowa staje się wyznacznikiem prestiżu, zatem w bankach oraz pensjonatach pracują odpowiednio ubrani podwładni

Schludny wygląd i uśmiechnięta twarz nierzadko decydują o pomyślnym przebiegu rekrutacji, przykładowo na stanowisko asystentki. Pomimo tego że w anonsach według obowiązującego prawa nie wolno stosować takich zwrotów jak miła aparycja albo wiek do 30 lat, to są stosowane nagminnie. Zresztą ten fakt nie zaskakuje, gdyż pracownik, który ma styczność z nabywcą jest pierwszym i jednocześnie najważniejszym reprezentantem danej firmy.

Nowoczesna forma reklamy, która dojdzie do wielu osób – telebim LED

W współczesnych czasach możemy wyróżnić dużo różnych form reklamy, z jakich jedne cieszą się większą, zaś inne mniejszą skutecznością. Niemało firm i przedsiębiorców decyduje się dziś na reklamę wyświetlaną na telebimach. Jeżeli zależy Ci na skutecznej i udanej reklamie, jaka w łatwy sposób dotrze do wielkiego grona odbiorców to bezsprzecznie telebim będzie dla Ciebie właściwy.

Latest posts

Wydajny reklama w teraźniejszych czasach

Jeżeli jesteś właścicielem bądź menadżerem wysokiego szczebla jakiegokolwiek przedsiębiorstwa, to świetnie zdajesz sobie sprawę z tego, jak ogromna konkurencja panuje we wszystkich sektorach gospodarki, co wiąże się nade wszystko z istotą wolnorynkowego ustroju gospodarczego. W momencie, kiedy tak naprawdę każdy może rozpocząć działalność gospodarczą, kompletnie naturalne jest to, że tak wiele podmiotów gospodarczych oferuje taki sam wyrób tudzież usługę. To właśnie bezpośrednio przekłada się na to, iż dosłownie wszystkie firmy muszą ze sobą konkurować o każdego kolejnego klienta. Nie jest to takie proste, jak mogłoby wyglądać, o czym przekonało się już mnóstwo przedsiębiorców. Kiedy osiągniemy wysoką jakość produktu, to zostaje nam tylko marketing, a zatem jego rozreklamowanie albo promocja wśród potencjalnych odbiorców.

Jak wykorzystać narzędzie youtube w nowoczesnym marketingu

Youtube. Szerokie okno na świat. Skarbnica informacji, promocja własnego „ja” i własnych talentów. Od pewnego czasu to także fantastyczna popularyzacja własnej działalności. Wiedzmy, że prowadzenie własnego kanału filmowego na tym serwisie, nie jest ani drogie ani skomplikowane.

W jaki sposób efektywnie szukać noclegów w letnich miesiącach w Polsce

Udając się na wakacje, jeżeli się wszystko planuje samemu a nie z biurem podróży, trzeba zadbać o odpowiednie noclegi. Latem najbardziej popularnymi miejscami na spędzenie wolnego czasu są głównie miejscowości nad Bałtykiem i na Mazurach. W słoneczne, upalne dni w większości takich miejsc ciężko znaleźć trochę wolnego miejsca na plaży, są tam także doskonałe warunki do uprawiania wodnych sportów.