Problem prawny? Skorzystaj z rad profesjonalistów

Unieważnienie związku małżeńskiego? Sprawa karna w sądzie? A może nierzetelny partner w interesach? Do której z osób świadczących pomoc prawną musimy zgłosić się w owych sytuacjach: adwokata czy radcy prawnego? Czym się różni sędzia od prokuratora, wie w zasadzie każdy. Z odróżnieniem adwokata od radcy, jest już jednak znacznie gorzej. Nie powinno nas to dziwić, ponieważ w ostatnich lat dało się zauważyć skłonność zacierania różnic między tymi zawodami.

radca prawny

Autor: Kevin Napper
Źródło: http://www.flickr.com

Mimo iż radca prawny jest zawodem znanym, to okazuje się, że społeczeństwo ma jedynie mgliste pojęcie na temat zakresu działań radcy prawnego. Często bywa niesłusznie postrzegany jako doradca prawny, nie mający udziału w bezpośrednich sprawach. W końcu nadeszła chwila w której uprawnienia radców oraz adwokatów prawie niczym się nie różnią i radca może nas reprezentować w sprawach cywilnych, rodzinnych i administracyjnych.

Rola radcy prawnego polega na ogół na udzielaniu porad prawnych, przygotowywaniu opinii prawnych oraz projektów akt prawnych (porady prawne Wrocław). Choć w przypadku sądów, sprawa ma się nieco inaczej niż u adwokata. Radca prawny (http://ehsbiznespartner.pl/operat-wodnoprawny-bydgoszcz/) nie może występować w sądzie jako obrońca oskarżonego w sprawach karnych i karnoskarbowych. I to jest zasadnicza różnica, która dzieli te dwie profesje.

W jaki sposób wybrać najlepszą kancelarię adwokacką? Wybór adwokata (sprawdź – prawo rodzinne warszawa) do niedawna nie był łatwy. Zwykle był on polecany przez znajomych, współpracowników lub krewnych. Aktualnie, każda kancelaria posiada stronę internetową, dzięki której jesteśmy w stanie poznać jej specjalizację oraz profil świadczonych usług. Mając ten fakt na uwadze poszukiwania musimy rozpocząć od wybrania interesującej nas kancelarii prawnej, a dopiero później powinien wzbudzić nasze zainteresowanie radca prawny. Godne polecenia są przede wszystkim kancelarie duże, działające na rynku od dłuższego czasu, które mają już wyrobioną renomę i zdobyły zaufanie klienta.

prawo

Coraz częściej mówi się iż Ministerstwo Sprawiedliwości rozmawia o połączeniu obydwu zawodów w jeden. Z tej prostej przyczyny iż nasz kraj jest jednym z nielicznych państw w Europie gdzie mamy do czynienia z takim dualizmem zawodów prawniczych. W pozostałych państwach europejskich występuje najczęściej jeden zawód. Dlatego też w Polsce rozpoczęły się już prace nad ich połączeniem. Czy coś z tego wyjdzie, wyjaśni się w najbliższym czasie.

, , ,

Related posts

Jak wykorzystać narzędzie youtube w nowoczesnym marketingu

Youtube. Szerokie okno na świat. Skarbnica informacji, promocja własnego „ja” i własnych talentów. Od pewnego czasu to także fantastyczna popularyzacja własnej działalności. Wiedzmy, że prowadzenie własnego kanału filmowego na tym serwisie, nie jest ani drogie ani skomplikowane.

Odzież służbowa staje się wyznacznikiem prestiżu, zatem w bankach oraz pensjonatach pracują odpowiednio ubrani podwładni

Schludny wygląd i uśmiechnięta twarz nierzadko decydują o pomyślnym przebiegu rekrutacji, przykładowo na stanowisko asystentki. Pomimo tego że w anonsach według obowiązującego prawa nie wolno stosować takich zwrotów jak miła aparycja albo wiek do 30 lat, to są stosowane nagminnie. Zresztą ten fakt nie zaskakuje, gdyż pracownik, który ma styczność z nabywcą jest pierwszym i jednocześnie najważniejszym reprezentantem danej firmy.

Nowoczesna forma reklamy, która dojdzie do wielu osób – telebim LED

W współczesnych czasach możemy wyróżnić dużo różnych form reklamy, z jakich jedne cieszą się większą, zaś inne mniejszą skutecznością. Niemało firm i przedsiębiorców decyduje się dziś na reklamę wyświetlaną na telebimach. Jeżeli zależy Ci na skutecznej i udanej reklamie, jaka w łatwy sposób dotrze do wielkiego grona odbiorców to bezsprzecznie telebim będzie dla Ciebie właściwy.

Latest posts

Wydajny reklama w teraźniejszych czasach

Jeżeli jesteś właścicielem bądź menadżerem wysokiego szczebla jakiegokolwiek przedsiębiorstwa, to świetnie zdajesz sobie sprawę z tego, jak ogromna konkurencja panuje we wszystkich sektorach gospodarki, co wiąże się nade wszystko z istotą wolnorynkowego ustroju gospodarczego. W momencie, kiedy tak naprawdę każdy może rozpocząć działalność gospodarczą, kompletnie naturalne jest to, że tak wiele podmiotów gospodarczych oferuje taki sam wyrób tudzież usługę. To właśnie bezpośrednio przekłada się na to, iż dosłownie wszystkie firmy muszą ze sobą konkurować o każdego kolejnego klienta. Nie jest to takie proste, jak mogłoby wyglądać, o czym przekonało się już mnóstwo przedsiębiorców. Kiedy osiągniemy wysoką jakość produktu, to zostaje nam tylko marketing, a zatem jego rozreklamowanie albo promocja wśród potencjalnych odbiorców.

Jak wykorzystać narzędzie youtube w nowoczesnym marketingu

Youtube. Szerokie okno na świat. Skarbnica informacji, promocja własnego „ja” i własnych talentów. Od pewnego czasu to także fantastyczna popularyzacja własnej działalności. Wiedzmy, że prowadzenie własnego kanału filmowego na tym serwisie, nie jest ani drogie ani skomplikowane.

W jaki sposób efektywnie szukać noclegów w letnich miesiącach w Polsce

Udając się na wakacje, jeżeli się wszystko planuje samemu a nie z biurem podróży, trzeba zadbać o odpowiednie noclegi. Latem najbardziej popularnymi miejscami na spędzenie wolnego czasu są głównie miejscowości nad Bałtykiem i na Mazurach. W słoneczne, upalne dni w większości takich miejsc ciężko znaleźć trochę wolnego miejsca na plaży, są tam także doskonałe warunki do uprawiania wodnych sportów.