Powinność składania druku PIT przekazuje się do końca kwietnia każdego roku podatkowego.

Od 1 stycznia przyszłego roku można już przekazywać roczne podsumowanie podatkowe. Spora część płatników, ma jednak powątpiewania, jaki PIT należy złożyć. Druk o nazwie PIT 37 muszą wypełnić płatnicy zatrudnieni na podstawie umowy zlecenia a także płatnicy uzyskujący dochody z tytułu emerytur i rent krajowych, zapomóg i zasiłków przedemerytalnych, zasiłków pieniężnych z ubezpieczenia społecznego oraz świadczeń wypłaconych z Funduszu Pracy lub z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.

Księgowość

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

PIT 36 jest to druk rozliczenia rocznego o wielkości osiągniętego zarobku przez osoby fizyczne. Wypełniają go podatnicy, którzy: prowadzili pracę na własny rachunek poza rolnictwem, zobligowani byli do płacenia podatku według ogólnych reguł przy zastosowaniu skali podatkowej 18-32 procent.

Ci którzy: pracowali w branży specyficznej produkcji w rolnictwie. Ci co uzyskali przychody z najmu lub innych porozumień o podobnym charakterze, zobligowanych do płacenia podatku według ogólnych przepisów. Ci co wypracowali przychody z emerytury otrzymanej z zagranicy. Ci co otrzymali zyski na innej podstawie, od których w ciągu roku podatkowego powinni byli indywidualnie wpłacać zadatki na podatek dochodowy.

Ci co zdobyli pożytki z innych źródeł, zobowiązanych do płacenia podatku na ogólnych zasadach przy zastosowaniu skali podatkowej, od których podatnik w ciągu roku podatkowego nie musiał wpłacać zadatków. Ci co powinni byli dorachować do swoich pożytków rentę rodzinną.

Niezwykle nam miło, że poświęciłeś swój czas, aby przejrzeć ten artykuł. Jeśli czujesz ochotę na nowe, to kliknij link stolarka aluminiowa kraków i przenieś się do kolejnej witryny.

Ci co obniżają dochód straty, również o straty z lat ubiegłych.

Dokument PIT 36, przeznaczony jest dla płatników rozliczających własne przychody, łącznie z przychodami małżonka albo jako osoba jednoosobowo

Księgowość

Źródło: sxc.hu

wychowująca dzieci. Formularzem PIT 36 składa zeznanie również podatnik, który dostaje na dziecko dodatek pielęgnacyjny lub rentę socjalną, jak również na dziecko do czasu skończenia przez nie 25 lat, kształcące się w szkołach, w trybie dziennym, zaocznym, wieczorowym, a także szkolące się poza granicą w kraju Unii Europejskiej, w sytuacji kiedy dzieci w roku podatkowym nie uzyskały przychodów podlegających opodatkowaniu.

Jeśli zaciekawił Cię zaprezentowany temat, poznaj serwis efektywna komunikacja, gdzie znajdziesz obszerne info. Pogłęb swoją wiedzę!

Jeśli w obrębie roku podatkowego wystąpiła zaprzestanie własnej działalności, opodatkowanej na zasadach ogólnych, to płatnik podatku zobowiązany jest do złożenia druku PIT 36 .

, ,

Related posts

Jak wykorzystać narzędzie youtube w nowoczesnym marketingu

Youtube. Szerokie okno na świat. Skarbnica informacji, promocja własnego „ja” i własnych talentów. Od pewnego czasu to także fantastyczna popularyzacja własnej działalności. Wiedzmy, że prowadzenie własnego kanału filmowego na tym serwisie, nie jest ani drogie ani skomplikowane.

Odzież służbowa staje się wyznacznikiem prestiżu, zatem w bankach oraz pensjonatach pracują odpowiednio ubrani podwładni

Schludny wygląd i uśmiechnięta twarz nierzadko decydują o pomyślnym przebiegu rekrutacji, przykładowo na stanowisko asystentki. Pomimo tego że w anonsach według obowiązującego prawa nie wolno stosować takich zwrotów jak miła aparycja albo wiek do 30 lat, to są stosowane nagminnie. Zresztą ten fakt nie zaskakuje, gdyż pracownik, który ma styczność z nabywcą jest pierwszym i jednocześnie najważniejszym reprezentantem danej firmy.

Nowoczesna forma reklamy, która dojdzie do wielu osób – telebim LED

W współczesnych czasach możemy wyróżnić dużo różnych form reklamy, z jakich jedne cieszą się większą, zaś inne mniejszą skutecznością. Niemało firm i przedsiębiorców decyduje się dziś na reklamę wyświetlaną na telebimach. Jeżeli zależy Ci na skutecznej i udanej reklamie, jaka w łatwy sposób dotrze do wielkiego grona odbiorców to bezsprzecznie telebim będzie dla Ciebie właściwy.

Latest posts

Wydajny reklama w teraźniejszych czasach

Jeżeli jesteś właścicielem bądź menadżerem wysokiego szczebla jakiegokolwiek przedsiębiorstwa, to świetnie zdajesz sobie sprawę z tego, jak ogromna konkurencja panuje we wszystkich sektorach gospodarki, co wiąże się nade wszystko z istotą wolnorynkowego ustroju gospodarczego. W momencie, kiedy tak naprawdę każdy może rozpocząć działalność gospodarczą, kompletnie naturalne jest to, że tak wiele podmiotów gospodarczych oferuje taki sam wyrób tudzież usługę. To właśnie bezpośrednio przekłada się na to, iż dosłownie wszystkie firmy muszą ze sobą konkurować o każdego kolejnego klienta. Nie jest to takie proste, jak mogłoby wyglądać, o czym przekonało się już mnóstwo przedsiębiorców. Kiedy osiągniemy wysoką jakość produktu, to zostaje nam tylko marketing, a zatem jego rozreklamowanie albo promocja wśród potencjalnych odbiorców.

Jak wykorzystać narzędzie youtube w nowoczesnym marketingu

Youtube. Szerokie okno na świat. Skarbnica informacji, promocja własnego „ja” i własnych talentów. Od pewnego czasu to także fantastyczna popularyzacja własnej działalności. Wiedzmy, że prowadzenie własnego kanału filmowego na tym serwisie, nie jest ani drogie ani skomplikowane.

W jaki sposób efektywnie szukać noclegów w letnich miesiącach w Polsce

Udając się na wakacje, jeżeli się wszystko planuje samemu a nie z biurem podróży, trzeba zadbać o odpowiednie noclegi. Latem najbardziej popularnymi miejscami na spędzenie wolnego czasu są głównie miejscowości nad Bałtykiem i na Mazurach. W słoneczne, upalne dni w większości takich miejsc ciężko znaleźć trochę wolnego miejsca na plaży, są tam także doskonałe warunki do uprawiania wodnych sportów.